SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczmy razem!-wyskok vol.5

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 80609

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 123 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3597
no to sklecisz coś mi przykładowo bo ja nie wiem co dobrać ? :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6273
Yo, śledzę już te tematy wyskoku od dłuższego czasu, denerwuje mnie mój problem i postanowiłem zaczerpnąć waszej rady. Wyskok dosiężny to ponoć czysta siła, no właśnie.. Trochę się przedstawię, mam 176 cm wzrostu, 18 lat, waga w granicach 70-73, mój cel to polepszenie wyskoku z dwóch nóg głównie pod koszykówkę i otóż w czym mam problem ? doszedłem w listopadzie ubiegłego roku do przysiadu 120x4, zrobiłem 3 tygodniowe plyo na ile pogoda pozwalała, nie czułem poprawy, niestety nie mam pomiarów z tamtych okresów; później zrobiłem 8 tyg plan tazoo z sfd taki obwodowy z 5 ćwiczeniami, robiłem tam przysiad 110x5, więc siła nie spadła, parę dni temu zrobiłem pomiar dosiężnego, po około 5 dniach zerowego obciążenia na nogi, cun i mięśnie na pewno były wypoczęte i wyszło mi 54 cm masakra, według kalkulatora co kiedyś ktoś wstawiał powinienem mieć ok. 72 cm, co robić niepokoi mnie brak efektów po tamtym 3 tyg plyo (rozpiska od sołtysa co kiedyś wrzucał dla hadzbera)

"Nie ważne ile razy padasz, ważne że jesteś w stanie się podnieść"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 709 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8807
54cm to kobiety mają :D
Może coś źle zmierzyłeś, ja w wieku 14 lat na testach do klasy o profilu siatkarskim miałem mierzony dosiężny pierwszy raz w życiu i było ok 60cm więc te Twoje 54 to albo wynik przetrenowania albo zły pomiar.
Daj sobie jeszcze kilka dni i powtórz test.

Każdy inaczej reaguje na treningi, ja nigdy nie potrzebowałem jakiejś większej regeneracji, maxy w wyskoku biłem 2-3 dni po rekordach w siadzie :D
Może u Ciebie jest odwrotnie, siła wróci po konkretnym odpoczynku. Do tego czasu możesz lekko poskakać albo pobiegać.


Zmieniony przez - mesjasz19 w dniu 2014-02-08 21:24:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6273
No właśnie pomiar był na pewno dobry głową do celu, do tego jak masz tablicę od kosza na 290 nie dotknę jej z miejsca.. przerabiałem min plan sołtysa, ale od paru miesięcy stoję w miejscu, dosłOwnie zero progresu, zwiększanie siły nie działa, plyo też .. W wakacje robiłem z kumplem plyo bez silki, on zwiększył jumpa o ponad 10 cm, ja nie zauważyłem efektów.. Nie wiem co robić, wolny jakiś nie jestem, ale ten wyskok. Dietę do tego mam ogarnięta, moja tygodniowa aktywność 2x plan na jumpa, 1-2x hala 2h + jak wypoczęty plyo, sprinty.

"Nie ważne ile razy padasz, ważne że jesteś w stanie się podnieść"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 709 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8807
To jakaś grubsza sprawa :D zaczekaj na kogoś bardziej ogarniętego w temacie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 153 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5202
Potwierdzam wersje mastah343, to nie błąd w pomiarze, co więcej jedziemy treningi te same, lub okresowo bardzo podobne, większość wzorowana na planach i poradach z tego tematu i cóż mi wyskok idzie ładnie w górę czy to jak zwiększyłem siłę planem Sołtysa, także jak podczas lata robiłem same plyo. A mu ledwo co ruszyło, mimo że w przysiadzie zostawił mnie dość daleko z tyłu, co więcej ma niższy bf i wagę...
Weźcie mu coś poradźcie bo chłopak tyle trenuje i tak bardzo chce mieć ten wyskok a efektów prawie zero
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Bardzo nietypowa sprawa, trzeba na Sołtysa zaczekać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 36 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 8221
mastah wrzuc filmik z przysiadu koniecznie. moze masz jakas wade postawy, jakies przykurcze, ktore uniemozliwiaja odpalanie odpowiednich jednostek motorycznych w nalezytym stopniu. moze uda sie nam powiedziec po Twojej formie przysiadu czego Ci brakuje, jak wyglada praca bioder, zaangazowanie wlasciwych miesni...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 37 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 6273
Z takich rzeczy to jedynie lekką skoliozę, jutro nagram filmik i wrzucę

"Nie ważne ile razy padasz, ważne że jesteś w stanie się podnieść"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 637 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 15877
być może plecy nie ciągną w górę, słaby brzuch i cały core. i podejrzewam ze dynamika też za dobra nie będzie skoro przy tych parametrach taki wyskok. gdzieś ta siła ginie po drodze. wrzuć filmik z przysiadem tak jak Krzych pisał i najlepiej jak skaczesz do poglądu i oceny
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pływanie kraulem - problem z oddychaniem

Następny temat

Jakie studia na trenera albo prezesa klubu sportowego

Wiecej