SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczenie do HIIT + klatka + kontuzja pleców.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1283

Formularz - Proszę o pomoc

Płeć

M

Wiek

25

Waga

83

Wzrost

176

Cel treningowy

Poprawakształtu klaty, dodanie mięśni.

Staż treningowy na siłowni

3

Uprawiane inne sporty

Biegam maratony, treningi wytrzymałościowe.

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Podstawowy sprzęt.

Dieta

Mieszana, teraz lekka redukcja na 2700kcal, do końca miesiąca do 2400kcal, od lutego znów stopniowe zwiększanie.

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Brak.

Zażywane suplementy

Nic

Ostatnio przerabiany plan

Cały czas split - 1NOGI, 2PLECY, 3. KLATA + TRICEPS, 4. BICEPS + BARKI

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

Pierwsze serie najmocniejsze - klata 85kg x 8 (potem jednak drastycznie muszę odejmować), przysiad 140kg (raczej duże ciężary), MC - od 120Kg w dół
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2521 Napisanych postów 5076 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 77963
Witam Panowie i życze sukcesów w 2012r!

1. Moja pytanie dotyczy ćwiczeń jakie można wykonywać w HIIT.
HIIT wykonuję w 5ciu lub 6ciu seriach (tabaty - 20 sekund np. boksuje, 10 sekund odpoczywam).

Jakie mogę wykonywać ćwiczenia?
Jak na razie była to skakanka, walka na worku, walka z cieniem i brzuszki.

Jakie ćwiczenia mogę wybrać aby HIIT wykonać najkorzystniej?


2. Drugie pytanie dotyczy klatki, a właściwie jej braku (no może nie ma takiej aż tragedii).

Zauważyłem, że każde ćwiczenie które wykonuję na klatke (a jest to wyciskanie sztangi nad klate pod różnymi kątami oraz rozpiętki i pompki na poręczach) w większym stopniu angażuje przód barków niż samą klatę.

Już opuszczam ciężar skupiając się na technice np. robię wyciskania gilotynowe, mostkuję, ściągam łopatki a dalej czuje tylko barki.

Dodam też, że klatę mam bardzo słabą - zaczynam od ciężaru 85kg na 8 powtórzeń, a w ostatniej serii jest tylko 55kg (tyle ile wyciskam na barki w seriach...).

Jak mogę to wyeliminować? Skupiać się na technice, ciężarze, ile powtórzeń etc.

3. Kontuzja pleców.
Panowie, pomimo tego że zarówno MC jak i przysiad wykonuję technicznie prawidłowo, to po tych ćwiczeniach boli mnie bardzo mocno w lędźwiach. Co robię nie tak? Jak przekonać się, że nie jest to DOMS a ból pleców.
Na jakiś czas próbowałem wyeliminować MC ale ból pozostał poprzysiadach.
Cwiczę uciśnięty w pas (jednak dosyć wąski) Może zamienić na szeroki?

Bardzo liczę na Waszą pomoc bo staż mam już niemały a efekty treningu klaty ciulate, boli mnie kręgosłup i muszę się odchudzić trochę
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2521 Napisanych postów 5076 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 77963
P.S pozwolę sobie podbić temat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86827
pytania
1. Moja pytanie dotyczy ćwiczeń jakie można wykonywać w HIIT.
HIIT wykonuję w 5ciu lub 6ciu seriach (tabaty - 20 sekund np. boksuje, 10 sekund odpoczywam).

Jakie mogę wykonywać ćwiczenia?
Jak na razie była to skakanka, walka na worku, walka z cieniem i brzuszki.

Jakie ćwiczenia mogę wybrać aby HIIT wykonać najkorzystniej?


SPRINTY. Jednoręki, swing, snatch.


pytania
2. Drugie pytanie dotyczy klatki, a właściwie jej braku (no może nie ma takiej aż tragedii).

Zauważyłem, że każde ćwiczenie które wykonuję na klatke (a jest to wyciskanie sztangi nad klate pod różnymi kątami oraz rozpiętki i pompki na poręczach) w większym stopniu angażuje przód barków niż samą klatę.

Już opuszczam ciężar skupiając się na technice np. robię wyciskania gilotynowe, mostkuję, ściągam łopatki a dalej czuje tylko barki.

Dodam też, że klatę mam bardzo słabą - zaczynam od ciężaru 85kg na 8 powtórzeń, a w ostatniej serii jest tylko 55kg (tyle ile wyciskam na barki w seriach...).

Jak mogę to wyeliminować? Skupiać się na technice, ciężarze, ile powtórzeń etc.


Naucz się techniki, rób sztangielkami.

pytania

3. Kontuzja pleców.
Panowie, pomimo tego że zarówno MC jak i przysiad wykonuję technicznie prawidłowo, to po tych ćwiczeniach boli mnie bardzo mocno w lędźwiach. Co robię nie tak? Jak przekonać się, że nie jest to DOMS a ból pleców.
Na jakiś czas próbowałem wyeliminować MC ale ból pozostał poprzysiadach.
Cwiczę uciśnięty w pas (jednak dosyć wąski) Może zamienić na szeroki?


NIE używaj pasa.

Ucz się techniki.

Rozciągaj plecy.

RTG + lekarz.

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2521 Napisanych postów 5076 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 77963
Knife, dzieki za konkretne odpowiedzi.

Knife, nie potrafię jednak znaleźć ćwiczeń wskazanych przez Ciebie tz. swing, snatch oraz jednoręki.
Masz gdzies opis tych ćwiczeń?
Bardzo dziękuję


P.S zauważyłem lepsze czucie klatki kiedy właśnie stosuje hantle, ale równolegle do siebie.

Zmieniony przez - tomaszS w dniu 2012-01-13 14:48:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
_Knife_ Moderator
Ekspert
Szacuny 204 Napisanych postów 11365 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 86827
Nie szukałeś chyba ;)

http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=3568

SWING - wymach sztangielką w przód.
JEDNORĘKI - art. w sieci
SNATCH- rwanie sztangielki

Zmieniony przez - _Knife_ w dniu 2012-01-13 14:50:04

Największe mity i kłamstwa dotyczące dopingu: https://***********/d0ping
Największe mity medyczne: https://***********/mitologia1 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2521 Napisanych postów 5076 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 77963
Dzięki jeszcze raz i pozdrawiam!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

barki do oceny

Następny temat

Rogalesku/ poszukiwanie własciwej drogi

Wiecej