SFD.pl Trening dla zaawansowanych

Dodaj odpowiedź

Ćwiczenia w domu, po kontuzji kręgosłupa.

Wysłana -
Siema!

19 lat (2 lata staż treningowy) 80kg 180cm
Miałem wypadek, połamane 3 kręgi. Leżałem 2 miesiące w łóżku, od dwóch tygodni normalnie chodzę, wszystko fajnie się zrosło, ale jeszcze nie mogę się schylać i mam się oszczędzać, za to czuję się dobrze i w miarę sprawnie. Na siłownię będę mógł wrócić najwcześniej za 3 miesiące. Chcę sobie ograniczyć lub zatrzymać spadki, a najlepiej jakoś powoli rosnąć. Jakieś pomysły na lajtowy plan treningowy nieobciążający kręgosłupa, w domu? Najlepiej ćwiczenia w pozycji leżącej i siedzącej (mam hantle, sztangę, ławeczkę i poręcze do dipów)
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Najlepiej jakbyś to skonsultował z lekarzem, bo damy Ci jakiś program, zaszkodzisz sobie i do kogo będziesz mieć pretensje?

Jakieś wyciskania hantli leżąc, lekkie wykroki, wznosy boczne siedząc, uginanie i francuza możesz robić myślę. Ale to już sam ocenić musisz. Najlepiej całe ciało co drugi dzień.
Wysłana -
Każdy trening może obciążyć kręgosłup, nawet podczas leżenia mogą pojawić się jakieś spięcia, czy np nawet rozpiętki jak jest niedostosowana ławka do wzrostu może powodować wygięcie i naprężenia w kręgosłupie.
Bez konsultacji do danego przypadku bym się nie podejmował treningów/
Wysłana -
Mordziuuu odpocznij sobie od silki masz dopiero wstep do doroslego zycia, daj sobie luz pas na te 2 - 3 miesiace, wrocisz bardziej zdeterminowany i ogarniesz w pol roku wszystko.
Pozdrawiam
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź