sfd logo sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Trening dla zaawansowanych

Dodaj odpowiedź

Ćwiczenia siłwowe z przepukliną prełyku

Wysłana -
Witam,

Niedawno dowiedziałem się, iż mam przepukliną rozworu przełykowego. Po 3 latach walki z refluksem zgagą itd. stwierdzono u mnie tę przypadłość. Lkarz od rana powiedział, żę siłownia odpada. Mam 26 lat, ćwiczę siłowo już 9 lat i trochę się załamałem tym faktem. Znalazłem jednak na sieci, iż można wykonywać treningi siłowe ale nie obciążające przepony. I tu moje pytanie, czy ktoś ma podobną przypadłość i wie jakie ćwiczenia są dozwolone al jakie nie? Na co zwrócić uwagę i na jakie ćwiczenia uważać? Nie chciałbym całkowicie rezygnować z treningów siłowych. Czy jesteście mi w stanie pomóc? Pozdrawiam
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogę Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Ciężko będzie coś doradzić bo to dość rzadka przypadłość i osobiście nie słyszałem o niej, a lekarz w żaden sposób nie chciał pomóc tylko powiedział, że nie wolno trenować?
Wysłana -
Dokładnie. Lekarz powiedział, że siłownia to nienajlepsze rozwiązanie i tyle. Jeśli ktoś by się znalazł z podobną przypadłością i swoimi doświadczeniami odnośnie treningów siłowych to prosiłbym o info ;) Pozdrawiam
Wysłana -
Jestem daleki od tego by cokolwiek polecać/odradzać przez internet ale na pewno odpadają ciężkie przysiady, martwe ciągi czy wyciskania w pozycji stojącej. Spróbuj znaleźć lekarza sportowego. Zawsze da się znaleźć jakiś sposób, by ćwiczyć .
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź