SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczenia redukcyjne

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4205

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 108 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 476
Witam,
wiem, że taki temat był rozpatrywany wiele razy, ale chciałbym się dowiedzieć czegoś konkretnego jeśli chodzi o mój przypadek .
Otóż w czasie 7 miesięcy przytyłem prawie 25kg, a wynika to z tego, że miałem problemy z płucami i byłem operowany, a więc brak ruchu prócz zwykłego chodzenia spowodowało taki przybór masy. W sumie się cieszę bo byłem strasznie chudy, ale nie o tym. Wszystko byłoby okej, gdybym nie przybrał sporo tłuszczu - głównie brzuch (otyłość męska, teraz zauważyłem zaokrąglenia nawet na biodrach); klatka piersiowa (zaczęła nabierać typowych męskich kształtów, ale powiększyły mi się piersi i zaczynają powoli zwisać jak u otyłych 70-latków); druga broda (no jeszcze trochę i będę wyglądał jak Oleksy).
Oczywiście wszystkiemu temu bym zaradził i nikomu nie zajmował czasu jeśli nie jeden problem: a mianowicie jak wcześniej wspomniałem, miałem problemy z płucem, przez co byłem operowany, a co nie pozwala mi na wykonywanie ćwiczeń siłowych (szczególnie mówie tu o wyciskaniu na klate, ale podnoszenie sztang też raczej nie są mi zalecane)- heh, o czym ja tu mówie, ja tymczasowo nawet biegać nie mogę.
Ale nie siędzę bezczynnie, próbuje jakoś temu zaradzić tak więc robię codziennie:
- 100 brzuszków klasycznych
- 100 brzuszków kolanami do brzucha

====

Swojego czasu chodziłem także codziennie na basen, no ale że pogoda jest jaka jest to narazie zrobiłem sobie wolne.

Oczywiście kontaktowałem się z lekarzem jakie ćwiczenia mogę wykonywać, ten na to odpowiedział:
- brzuszki (które już robię)
- jazda na rowerze
- basen
- ewentualnie jakieś aeroby nie obciążające klatki piersiowej

Planuje kupno roweru stacjonarnego, a słyszałem że dobrze wpływa na redukcje "brzuszka" i ogólnie otyłości.
I takie pytanie, jeśli będę

- w dalszym ciągu robił po 200 brzuszków klasycznych i kolanami bo brzucha;
- przynajmniej 3x basen w tygodniu (ze względu na pogodę tylko 3)
- hmm choćby 3km na rowerku stacjonarnym

to dam rade to zrzucić? Ale chodzi mi tylko i wyłącznie o osiągniecie tego celu tylko tymi metodami które wyżej wymieniłem i czy one są naprawde wydajne (chodzi mi głównie o ROWER i BASEN, bo brzuszki niewiele mi przynoszą)

To chyba tyle, będę zobowiązany jeśli ktoś postara się odpowiedzieć na wsyzstkie nurtujące mnie pytania
Pozdrawiam

Zmieniony przez - typeq w dniu 2005-12-12 16:28:35
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 510 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28010
" - w dalszym ciągu robił po 200 brzuszków klasycznych i kolanami bo brzucha;
- przynajmniej 3x basen w tygodniu (ze względu na pogodę tylko 3)
- hmm choćby 3km na rowerku stacjonarnym "
bez diety duzo nie osiagniesz.
dozuc dietke i bedzie super.

Upadłem! Nikt nie poda ręki?!! Nie szkodzi! SAM WSTANE! ... SILNIEJSZY!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 108 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 476
rozumiem, ale raczej nie mam wpływu na to co mi podają - nikt nie będzie dostosowywał się pod moje kaprysy kulinarne, sam rozumiesz... ale jeśli już to co byś polecił?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 60 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1047
Poprostu rób sobie sam posiłki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 32 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 859
Siemanko
Musze stwierdzić z własnej opinii że dieta jest tu u ciebie kluczowa, no i dużo ruchu na świeżym powietrzu przede wszystkim, a nie siedzenie w domu i gapienie w ekran przez cały dzień co o tej porze roku to norma.
A co do ćwiczeń to brzuszki nie spalą tłuszczyku jedynie wspomogą, jest to mały efekt no i długotrwały polecam stosowanie ścisłej diety + te ćwiczenia a efekt powinien być. Pozdrawiam i powodzenia życzę J
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 108 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 476
mhm... rozumiem, tak więc śniadania i kolacje sam będę sobie robił tylko powiedzcie co mógłbym sobie na nie wykombinować ;) a na obiad nie mam wpływu więc będę musiał jeść by nie umrzeć z głodu ale chyba jeden posiłek nie przekreśli całych starań? a co powiecie na mój plan ćwiczeń? słyszałem że basen i rower to bardzo dobre ćwiczenia na spalenie brzucha/piersi/brody, no ale czy to prawda?
aa i chciałbym zaznaczyć, że w żadnym przypadku nie chcę schudnąć, chcę tylko pozbyć się tej paskudy jaką jest tkanka tłuszczowa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 510 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28010
z ta dieta roznie. ja tez jem co mama zrobi:) postaraj sie nie obzerac. jedz 5-6 posilkow dziennie. postaraj sie (w miare jak to mozliwe) zadbac o ujemny bilans kaloryczny i odpowiednie proporcje b, w, t.

Upadłem! Nikt nie poda ręki?!! Nie szkodzi! SAM WSTANE! ... SILNIEJSZY!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 108 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 476
tzn? bo to co teraz napisałeś to niewiele mi mówi. i o jakich mówisz posiłkach?
pozdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 510 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 28010
podam Ci jak to jest w moim przypadku. jem 5-6 osilkow dziennie. wszystkie robie sobie sam procz objadku mamy ktorego jem polowe niz zwykle. www.sfd.pl/temat89657/ - poczytaj sobie. dowiesz sie kiedy i co jesc, w jakich proporcjach itd. wiec pozostale posilki ktore bedziesz robil sobie sam dostosuj do zalecen w artykule. jest tego sporo do czytania ale dowiesz sie wszystkiego. pozdro.

Upadłem! Nikt nie poda ręki?!! Nie szkodzi! SAM WSTANE! ... SILNIEJSZY!!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan 15 latka do oceny

Następny temat

Siłownia a wzrok

Wiecej