SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Trening dla początkujących

Dodaj odpowiedź

Ćwiczenia przy uszkodzonym kolanie.

Wysłana -
enzo89
Z artykułu wynika, że świeżak powinien zacząć od tego:
Przysiad
Wyciskanie sztangi leżąc
Martwy ciąg
Podciąganie na drążku lub Wiosłowanie
Odpada mi przez kolano na pewno przysiad, nie wiem jak będzie z martwym ciągiem. Czy dodać coś jeszcze do tego?

Zmieniony przez - enzo89 w dniu 2017-02-24 13:25:50

Jeśli odpada przysiad to wypadałoby dodać jakieś ćwiczenia na ramiona, bicepsy i tricepsy. Bez sensu przychodzić na 20 minut.
A co z tym kolanem ?
Wysłana -
SimPulse mam ćwiczyć 3x tygodniowo?
Pozostałe dni w tygodniu mogą wyglądać tak samo? Czy mam coś zmieniać?

Jeśli chodzi o moje kolano to mam zerwane więzadło i uszkodzoną łąkotkę.

Zmieniony przez - enzo89 w dniu 2017-03-01 19:58:09
Wysłana -
Witam, jestem już po artroskopii kolana. Operacja była tydzień temu. Usunięto mi część dwóch łąkotek. W marcu czeka mnie jeszcze przeszczep więzadła. Czy póki co mogę jakoś delikatnie ćwiczyć? Czy raczej nie ma o tym mowy?
Wysłana -
Zapytaj o to lekarza czy jakakolwiek aktywność fizyczna jest możliwa w aktualnej sytuacji. Żebyś sobie nie pogorszył stanu.
Wysłana -
Tydzień po operacji to jest jeszcze trochę za szybko by obciążać to kolano :) po przeszczepie więzadła będziesz musiał odczekać kilka tygodni i udać się na rehabilitację po wcześniejszej wizycie u lekarza, który Ci wystawi skierowanie na rehabilitację. Tam zajmą się twoim kolanem i będziesz robić ćwiczenia głównie na wzmocnienie mięśni kończyn dolnych lecz z większym naciskiem na kończynę, w której była kontuzja i przeprowadzone zabiegi.

Zmieniony przez - RUMABAM_ w dniu 2017-06-21 07:19:53
Strona 2 z 2
Dodaj odpowiedź