SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczenia przy uszkodzonym kolanie.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3741

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 179 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1856
Witam.
Mam uszkodzone kolano i czekam na artroskopie. Czy są jakieś ćwiczenia które nie obciążają kolana? Dodam, że na co dzień normalnie funkcjonuje, ból jest znośny, nie dam rady tylko biegać. Artroskopia dopiero za pół roku, w między czasie chciałbym zgubić kilka kg. Chciałbym ćwiczyć w domu gdzie dysponuje podstawowymi rzeczami tzn. ławka, sztangi, hantle, rowerek. Bardzo was proszę o rady.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 254
Tydzień po operacji to jest jeszcze trochę za szybko by obciążać to kolano :) po przeszczepie więzadła będziesz musiał odczekać kilka tygodni i udać się na rehabilitację po wcześniejszej wizycie u lekarza, który Ci wystawi skierowanie na rehabilitację. Tam zajmą się twoim kolanem i będziesz robić ćwiczenia głównie na wzmocnienie mięśni kończyn dolnych lecz z większym naciskiem na kończynę, w której była kontuzja i przeprowadzone zabiegi.


Zmieniony przez - RUMABAM_ w dniu 2017-06-21 07:19:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776851
Możesz wykonywać ćwiczenia na górę ciała bez większych problemów co w połączeniu z sensowną dietą może dać pozytywne rezultaty.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 179 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1856
Polecisz jakiś konkretny zestaw ćwiczeń dla laika?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776851
Ale nie miałeś doświadczenia w ogóle wcześniej z treningiem na siłowni ? czy jakieś doświadczenie jest ?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Z powodzeniem jestes w stanie przećwiczyć całe ciało. Tylko będziesz musiał wykonywać ćwiczenia w pozycji siedzącej/leżącej.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 32 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 439
Współczuję. Nie miałem artroskopii, ale wiem że jest to kolejne inwazyjne badanie. Osobiście miałem tylko (lub aż) skręcone 3x kolano i 2x pojawił się krwiak. Co a tym idzie niemożność ustania na nodze. Krwiak usuwałem zastrzykami w podbrzusze.

Przy ćwiczeniach na ławeczce (na płasko lub ze skosem) będziesz też musiał uważać na nogi.

Np. przy wyciskaniu pozycja ciała nie może opierać się na nogach (co wiele ułatwia przy ćwiczeniach). Zmiana ustawienia stóp nic nie zmieni. Po prostu musisz wyłączyć tą partię na czas rehabilitacji. Ciężar opierałem na sile barków, grzbietu i rąk.

Osobiście nie używałem żadnych opasek i ściągaczy. Zacząłem przyjmować glukozaminę z chondroityną (pomimo sprzecznych opinii).

Pamiętaj, że trening dolnych partii mięśni pobudza hormon wzrostu, który wspomaga budować górę naszego ciała. Pozdro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
SimPulse

Ja tylko dodam, że trening dolnych partii nijak nie wpływa na rozwój góry i jest to dawno obalone. Wiekszy wyrzut hormonów anabolicznych ? Ale one spadają bardzo szybko po skończeniu treningu, zatem nie ma to wielkiego znaczenia dla póżniejszej regeneracji.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 179 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1856
rion10 przestałem ćwiczyć już jakieś 4 lata temu, więc doświadczenie nie mam praktycznie żadnego. Dzięki Panowie za rady, a czy ktoś poleciłby jakiś plan na początek?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6455 Napisanych postów 62218 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 776851
Choćby z artu podwieszonego pierwszy rok treningów możesz wziąć oczywiście z pominięciem ćwiczeń na nogi.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 179 Wiek 34 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1856
Z artykułu wynika, że świeżak powinien zacząć od tego:
Przysiad
Wyciskanie sztangi leżąc
Martwy ciąg
Podciąganie na drążku lub Wiosłowanie
Odpada mi przez kolano na pewno przysiad, nie wiem jak będzie z martwym ciągiem. Czy dodać coś jeszcze do tego?


Zmieniony przez - enzo89 w dniu 2017-02-24 13:25:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 32 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 439
enzo89 - przecież wybrałeś plan ćwiczeń, w których stabilność i siła nóg mają znaczenie. Może tylko podciąganie nie odpada ponieważ możesz zeskoczyć na jedną (jeśli futryna wąska, a Ty nie ważysz więcej niż ścigacz).

Wybierz ćwiczenia na górne partie mięśni, tj. grzbiet, barki, ręce, kl.piersiowa, itd.
Z przykładem jeden dzień treningu:
1. Rozgrzewka (nożyce na brzuchu - unoś na przemian nogi do góry, pływanie na brzuchu - imituj pływanie na macie, unoszenie jednoczesne wyprostowanych nóg i rąk ku górze, itp. itd.)
2. Unoszenie hantli w przód oburącz lub na przemian - 3x15
3. Unoszenie hantli w opadzie tułowia 3 x 15 (możesz położyć się na ławeczce)
4. Unoszenie sztangielek bokiem w górę - 3 x 15
5. Wyciskanie hantli oburącz lub na przemian - 3x15

Masz w przykładzie 12 serii. Na początek może będzie dla Ciebie wystarczająco. Zawsze możesz dodać jakieś ćwiczenie, zamienić z innym dniem (ta sama partia mięśni), zmienić ilość serii albo ciężar. Pozdrawiam.


Zmieniony przez - SimPulse w dniu 2017-02-24 13:53:41
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Naciągnięcie Barku

Następny temat

Jakie Ćwiczenia Można Robić W domu Tylko z Hantlami

Wiecej