SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczenia obciążające kręgosłup + kilka pytań.

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1386

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 267
Witam!

Od jakiś trzech kwartałów amatorsko trenuje siłowo. Tzn, zakupiłem sobie dwie sztangielki 10kg i je podnoszę codziennie. Przeczytałem sporo poradników w internecie i dowiedziałem się wielu rzeczy na temat treningów. Aktualnie mój "plan" wygląda tak, że zaraz po wstaniu z łóżka rano, robię sobie małą rozgrzewkę, po czym podnoszę sztangielki po dwadzieścia razy, siedząc z oparciem o kolano. Zastanawiam się, czy nie zwiększyć ilości podnoszeń, czy może robić po dwie serie, ale to już Wasza kwestia. Ćwiczenia te przynoszą efekty, zauważyłem spory wzrost mojej siły oraz rozmiary mięśni znacząco się powiększyły.

Druga sprawa:
Jestem raczej ektomorfikiem. Dlatego postanowiłem sobie ułożyć(oczywiście, przy pomocy artykułów z tego forum) dietę i trening na masę. Do tej pory diety nie miałem, starałem się tylko przestrzegać wskazówek żywieniowych z tego forum. I tutaj pytanie - jak już będę miał dietę, to warto kupić sobie gainera na masę? Czy może nie opłaca się tym faszerować w moim wieku?

Trzecia sprawa:
Zdarza mi się czasami pójść na siłownię(dość biedną, niestety). Poczytałem na temat ćwiczeń, którego obciążają kręgosłup, przez co się nie rośnie, czyli przysiady ze sztangą, itp. Nie wykonuję ich, jednak nie mogę znaleźć opisu, które to ćwiczenia kręgosłup obciążają, a które na pewno nie. Jak jestem na siłowni, to głównie siedzę na maszynie i robię "motylki", oraz trenuję nogi. Często też podciągam się na drążku i robię ze dwie serie wyciskania sztangi leżąc po dziesięć powtórzeń. Skupiam się na ćwiczeniach, które rozwijają mięśnie klatki piersiowej. Czy te ćwiczenia nie będą hamowały mojego wzrostu? Mam 174cm i chciałbym mieć te minimum 180cm(genetycznie powinienem mieć nawet więcej). Poza tym, pływam, że tak można powiedzieć, profesjonalnie. Czy łączenie treningu siłownia + godzina pływania wyjdzie mi na dobre?

Pozdrawiam

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 15 lat

Waga: 56kg

Wzrost: 174cm

Cel treningowy: masa

Staż treningowy na słowni: jakiś miesiąc

Uprawiane inne sporty: pływanie

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki): 2x sztangielki 10kg, siłownia ze słabym sprzętem

Dieta: brak

Przeciwskaznania medyczne: żadnych

Zażywane suplementy: nie zażywam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 101 Napisanych postów 7934 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 220107
Napisz dokładnie co posiada siłownia, jaki sprzęt i ilość obc.

www.pajacyk.pl

Jeśli pomogłem kliknij w pajacyka.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 267
Cóż, nie znam zbytnio profesjonalnych nazw tych maszyn. Są trzy maszyny, na których się siedzi/stoi obok nich i trenuje barki, klatkę piersiową, nogi. Jest także jedna maszyna, na której można robić tzw, "motylki"(nie wiem czy to fachowa nazwa, chodzi mi o trening mięśni klatki piersiowej na maszynie, poprzez wykonywanie tych ruchów motylko-podobnych). Maszyny mają obciążenia maksymalne około 80kg, bodajże. Są trzy sztangi, jedna do podnoszenia na stojąco, druga łamana i trzecia do wyciskania leżąc. Do tego kilka sztangielek. Łączna suma odważników na sztangę do wyciskania to około 120 kg.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2359 Napisanych postów 30605 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270689
Od jakiś trzech kwartałów amatorsko trenuje siłowo. Tzn, zakupiłem sobie dwie sztangielki 10kg i je podnoszę codziennie.

to zdanie mnie zniszczyło

a co do reszty. Nieprawdą jest ze ćwiczenia hamują wzrost, wiec śmiało możesz ćwiczyć nogi i inne partie.
Napisz ile razy możesz chodzić na tą "prymitywną siłkę" i co na niej jest,bo tymi dwoma 10kg hantelkami niewiele zdziałasz

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 2007 Wiek 30 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 15517
Ćwiczenia nie hamują wzrostu

Pozdro ;)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 18 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 267
Na siłownię mogę chodzić około trzy razy w tygodniu. Opłaca się łączyć to z basenem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1118 Wiek 43 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 12479
Oczywiście, że można łączyć z basenem. Przy czym ty masz 15 lat i ja osobiście radziłbym Ci poczekać z siłownią co najmniej roczek, a w tym czasie skupić się na treningach z obciążeniem własnego ciała. Mam na myśli różnego rodzaju pompki, podciąganie, przysiady itp. Opis możliwości takiego treningu (po którym są bardzo dobre efekty) znajdziesz tutaj:

https://www.sfd.pl/Plan_treningu_dla_osób_początkujących__foty_str._12-t359947.html

P.S. Do treningu domatora przydadzą się te hantelki, które zakupiłeś.

Humanizm nie jest pacyfizmem za wszelką cenę!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rozgrzewka

Następny temat

Po jakim czasie moge liczyc na jakis efekt ?

WHEY premium