SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczenia na szczyt bicepsa

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6804

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Zwracam się do was z pewnym pytaniem. Mianowicie czy trenowanie szczytów bicepsa poprzez 1. Uginanie sztangielki opartej o udo 2. Uginanie sztangi w opadzie tułowia powodować może że później trudno będzie powiększać rozmiar bicepsa ćwiczeniami podstawowymi na masę ?
Czy uginanie sztangi nachwytem też działa na szczyt (gdzieś słyszałem taką opinię ? )
pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Nie bedzie to chamowalo rozwoju masy. Przeciez te cwiczeenia tez sa na mase, tylko ukierunkowane na glowe krotka bicepsu. To przez pobudzenie do intensywnej pracy/wzrostu glowy krotkiej uzyskujemy tzw szczyt (glowa krotka wypycha dluga)

Pozdrawam,
Mawashi

Lepiej jest być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
'Mianowicie czy trenowanie szczytów bicepsa poprzez 1. Uginanie sztangielki opartej o udo 2. Uginanie sztangi w opadzie tułowia powodować może że później trudno będzie powiększać rozmiar bicepsa ćwiczeniami podstawowymi na masę ? '

Sa to cwiczenia nastawione glownie na tzw szczyt bicepsa (wpierw rozwija sie ich gorna czesc)
Nie ma to wplywu na rozwoj calosci bicepsu (powinien on rozwinac sie nawet wykonujac tylko te cwiczenia, bedzie to trwalo dluzej)
Jesli chodzi o tzw mase bicepsa lepszymi cwiczeniami sa
cwiczenia podstawowe- mozna w nich uzywac wiekszego ciezaru. Jednak maja one i swoj minus w stosunku do cwiczen izolowanych lawteij w nich oszukiwac.
Najlepiej laczyc je (moze nie w jednym treningu, ale w jakims planie treningowym) w calosc

'Czy uginanie sztangi nachwytem też działa na szczyt (gdzieś słyszałem taką opinię ? ) '

Raczej na miesnie ramienne, polozone (w przyblizeniu) nad lokciem, oraz przedramienne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Mój brat robił w domu na bicepsy tylko nachwyt i podchwyt sztanga prostą . Technika wzorcowa 42 cm obwodu i bardzo wyraźne szczyty. Wniosek - można i tak. Nachwyt działa tez bardzo mocno na glowe krotka.

Pozdrawam,
Mawashi

Lepiej jest być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1341 Wiek 45 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 26265
Witam!
Ja proponuję takie ćwiczenie:
Potrzebny będzie wyciąg, który ma po obu stronach górne linki i uchwyty.Stajesz pomiędzy gornymi linkami i łapiesz je podchwytem.Teraz tak prowadzisz uchwyty aby twoje piesci prawie dotknely twoich uszu(tylko żebyś nie uderzył się w głowęi spinasz na moment bicepsy.Wygląda to mniej wiecej tak jakbyś pozowal przed publiką pokazując bicepsy. Następnie powolnym ruchem wracasz do pozycji wyjsciowej.Wazne jest żeby faza negatywna ruchu była powolna.Według mnie to dobre ćwiczenie.Stosuje je prawie w każdym treningu bicepsów i myśle,że daje dobre rezultaty.Mam nadzieje ze wszystko opisalem dość jasno:)
Pozdrawiam!

TEN-SHIN

Zmieniony przez - TEN-SHIN w dniu 2001-12-14 22:57:29

"Nie ruszaj gówna póki nie śmierdzi" - mówi staropolskie przysłowie

http://www.sfd.pl/_TEN-SHIN_/_Dziennik_/_Trojboj_Silowy_-_metoda_6x6-t376521.html
ZAPRASZAM!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pompki na masę?

Następny temat

TŁUSTE

WHEY premium