SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Ćwiczenia mięśni brzucha i pleców (dyskopatia)

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 43368

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 146 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1904
Witam , od około 2 miesięcy ćwiczę min brzuch i mięśnie pleców. Czynię to gdyż pracuję nad poprawą wyglądu swojego ciała jak również w niedalekiej przeszłośći miałem rwe kulszową , bóle pleców (w dzieciństwie 14-15 wypadł mi dysk w części lędźwiowej). W związku z tym mam pytanie. Wykonuje na brzuch min takie ćwiczenie jak unoszenie nóg leżąc na plecach (scyzoryk) nie odrywając pleców od podłoża i odrywając. Czytając wątki na sfd wyczytałem , że to ćwiczenia na mięśnie prostowniki (jakoś tak) i absolutnie nie należy wykonywać tych ćwiczeń bo osłabiają mięsnie okołokręgosłupowe-wewnętrzne ,czy to prawda, jeżeli tak to jakie ćwiczenia na te mięsnie okołokręgosłupowe wykonywać. Wyczytałem , że polecane są ćwiczenia na mięśnie dolne-stabilizujące miednicy nie mogę takich ćwiczeń znaleźć. Wyczytałem , że warto ćwiczyć pół brzuszki , a jak się ma sprawą z pełnymi brzuszkami? . Ćwiczenia wykonywałem 6 razy w tygodniu podobno to niekorzystne , czy zalecacie ograniczenie się do 3 razy w tygodniu plecy brzuch łącznie czy może 3 razy w tyg plecy i 3 razy w tyg brzuch oddzielnie? . Mięsnie pleców ćwiczę odrywając klatkę od podłoża ręce na głowie 3 serie po 10 powtórzeń i unosząc ręke i nogę naprzemian (60 powtórzeń łącznie). Czy odpowiednio wykonuje ćwiczenie, czy zrezygnować ze scyzoryków i co mi dodatkowo polecacie czy taki zestaw okrojony powiedzmy o 1/4 jest ok w moim przypadku https://www.sfd.pl/Dobry_trening_brzucha_z_Flex_a-t93118.html. Z góry dziękuje za odpowiedzi i poświęcony mi czas :). Pozdrawiam.
3
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343


wykonuj to, czyli spięcia brzucha.
Najlepiej będzie jednak jak zaczniesz wykonywać to.
https://www.sfd.pl/Plan_treningu_dla_osób_początkujących_-_foty_str._12-t359947.html

Jeżeli chodzi o ćwiczenia na prostowniki jest jedno bez maszyn. Kładziesz się na ziemi, brzuchem do podłoża, i podnosisz tułowie do góry, ale tylko za pomocą pleców.

Zmieniony przez - Venc1Lq w dniu 2008-06-14 22:47:58

Zmieniony przez - Venc1Lq w dniu 2008-06-14 22:48:11
1

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 147 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5140
Oprócz wzmacniania przy dyskopatii tzw. mięśni posturalnych, ważne jest rownież cwiczenia mięśni głębokich:
http://www.fizjoterapia.com/anatomia/mm_glebokie_grzbietu.htm
Cwiczenia takie wykonuje się np. przy pomocy piłki pezzi lub poduszki sensomotorycznej.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 146 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1904
Dziękuje za odpowiedź , mam jeszcze takie pytania jak wykonywać te spięcia brzucha? Wykonuje 4 serie po 20 po każdej serii minuta odpoczynku , czy tak jest poprawnie to samo się tyczy mięśni pleców 4 serie po 20 , leże na brzuchu słony z rękami na głowie po każdej serii ok minuta odpoczynku na złapanie tchu(palę papierosy i trochę mi cięzko). Co 2 dni robię te ćwiczenia nie za często? Z góry dziękuje za odpowiedzi. Rozszerze swoje ćwiczenia zgodnie z powyższym zaleceniem z tymże proszę jeszcze o odp na te pytania.Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Dyskopatia jest poważnym stanem chorobowym, który może doprowadzić do porażenia nerwów kręgosłupa lub rdzenia kręgowego. Każdą formę ćwiczenia należy konsultować z lekarzem i fizykoterapeutą. Nie możemy brać odpowiedzialności za doradzanie Tobie nie mając praktycznie żadnych informacji o stopniu zaawansowania Twojej dyskopatii, oraz wtrącać się do - być może - prowadzonego leczenia i/lub rehabilitacji.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 146 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1904
To znaczy tak , miałem dyskopatie jak miałem 15 lat(teraz mam 24) wypadł mi dysk w części lędźwiowej L4 chyba. Byłem 3 tygodnie w szpitalu. Od tego czasu co jakiś czas (raz na pół roku mniej więcej) miałem rwę kulszową . Z punktu widzenia np rentgena wszystko jest ok . Czasami spędzając 8 godzin na krześle bolały mnie plecy. Od połowy kwietnia ćwiczę brzuszki i plecy i czuję się świetnie. Plecki się nie odzywają. Tytułując ten temat dyskopatia miałem na myśli problemy z tym w przeszłości. Z powodu sporadycznie pojawiającego się bólu postanowiłem ćwiczyć, obecnie jestem również na redukcji. Spadek wagi i ćwiczenia spowodowały , że nie odczuwam żadnych nieprzyjemności bólowych.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 358
Jak stwierdziłeś że bóle powracają czyli dysk musi w jakimś stopniu uciskać jeszcze nerwy, oczywiście ćwiczenia grzbietu i mięśni brzucha to najlepszy sposób na ustabilizowanie kręgosłupa ażeby nić w późniejszym czasie nie wyleciało

Jeśli nie chce Ci się robić
nic dla siebie...
Zrób coś dla innych !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 981 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6852
Wszelakie cwiczenie mm brzucha wykonuj na ugietych nogach. Faktycznie najlepsze byly by spiecia brzucha oraz wznosy nog w zwisie. Ugiete, poniewaz, jest tam taki miesien, biodrowo- ledzwiowy i przy prostych nogach, tak jak w cwiczeniach typu nozyce, brzuszki z prostymi nogami itp powoduje ow miesien, poglebianie sie lordozy ledzwiowej. No i aby usztywnic calosc to takie cwiczonko rob, ze siadasz sobie, kij od szczotki na kark jak przy wyciskaniu zza glowy i z tej pozycji wykonujesz skrety tulowia.
Czyli na brzuch:
3 serie spiec brzucha z nogami na krzeselku.
3 serie wznosow nog ugietych w kolanach w zwisie.
2 serie skretow tulowia.
Na plecy
3 serie podciagania
3 serie sklonow w tyl w lezeniu przodem.

W usztywnieniu pasa biodrowego bierze udzial wiele miesni, patrzac od przodu: prosty brzucha, potem skosne, od boku posladkowe srednie, od tylu posladkowy duzy i maly, do tego wspoldzialaja mm uda i biodrowo-ledzwiowe. Czyli jak zwykle, nie nalezy cwiczyc jednego wyselekcjonowanego miesnia, zawsze musi miec on rowniez silnych antagonisow, bo inaczej dochodzi do utarty stabilnosc, np sila miesni prostownikow grzbietu musi byc rownowazona mm brzucha, bo inaczej poglebia sie lordoza, lub gdy jest odwrotnie robia ci sie plecy plaskie, itd.
Co do twej dyskopatii, to rozumiem, ze nie wyskoczyl ci zaden dysk, tylko nastapila przepuklina krazka stawowego. No ale w tej kwestii to musisz sie z lekarzem skonsultowac, zeby Cie nie sparalizowalo, no, bo poza tym z odcinka ledzwiowego ida nerwy do kluczowych dla faceta regionow wiec lepiej uwazac niz miec miekka fajke.

A rwa kulszowa, to z tego co wiem, zapalenie nerwu kulszowego co niekoniecznie ma zwiazek z dyskopatia.

Zmieniony przez - Rohan w dniu 2008-07-10 11:28:38

tere - fere

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 251 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 975
.

"Co należy zrobić po upadku?
To, co robią dzieci: podnieść się."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 146 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1904
Witam , dziękuje za odpowiedzi. Obecnie wykonuje abs one na brzuch a na plecy serie skłonów w tył w leżeniu przodem . Niestety nie jestem w stanie wykonywać podciągnięć nie mam drążka. Abs one i skłony w tył wykonuje 3 razy w tygodniu . Czy te skłony i abs one mam robić w tym samym dniu czy lepiej jest na przemian tzn brzuch następny dzień plecy itp. Jaką ilość mam rozumieć pod pojęciem seria? Jeżeli chodzi o skłony w tył w leżeniu przodem robię 4 razy 30 , 30 sekund przerwy między seriami czy nie za mało 120 skłonów? Do tego dochodzi 30 pompek z szeroko rozłożonymi rękami. Pozdrawiam.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prosze o pomoc w ulozeniu planu.

Następny temat

trening na dolne partie brzucha

WHEY premium