SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

ĆWICZENIA NA HANTLACH (DOMOWE WARUNKI:P)

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 40330

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 27
1.Trenuje od ponad roku, ale pierwsze 6-8 miesięcy nie były specjalnie przemyślane (standardowe podnoszenie ciężarów na siłowni 3x10 tego samego obciążenia). Od kiedy kupiłem hantle zacząłem trenować wg wskazań mojego kolegi- piramida np. biceps: 15x10kg>12x12kg>8x15kg>12x12kg>15x10kg.
2.Przez ostatni miesiąc ćwiczyłem po 2 partie mięśni głównie rąk (przedramienia, biceps). Doszedłem do pewnej granicy gdzie wolno robię postępy siłowe.
3.Chciałbym powiększyć mase swoich rąk w tym barków oraz spalić nieco nagromadzonego przez zime tłuszczyku na brzuchu.
4.Posiadam 2 hantle (waga około 2 kg), 8 obciążeń po 2,5kg oraz 4 obciążenia po 1,25kg. W roku szkolnym do dyspozycji około 2 razy w tygodniu sztanga. Czas jaki mogę poświęcić na ćwiczenia to około godziny dziennie.
5.Nie wiadomo mi nic o jakichś przeciwwskazaniach zdrowotnych.

P.S. Próbowałem spalić brzuch za pomocą Aerobicznej 6 Weidera ale w pewnym momencie ćwiczenia nie miałem siły podnieść górnej części tułowia, udawało mi sie jedynie zginać głowe i odrywać barki od podłogi przy czym powierzchnia międzybarkowa spoczywała na podłodze. Starałem się to zmienić ale mi sie nie udawało. Jeśli ćwiczenie w ten sposób także daje efekty to napiszcie.

Wiek: 17 (prawie 18)
Waga: 70kg
Wzrost: jakieś 180cm (dawno się nie mierzyłem)

Z góry dziękuję za pomoc:).
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 1608 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 6959
w domku to polecam
https://www.sfd.pl/Plan_treningu_dla_osób_początkujących_-_foty_str._12-t359947.html
6 weidera tłuszczyku nie spalisz na to są aeroby i HIIT
[https://www.sfd.pl/Trening_Interwałowy_HIIT_-t268582.html] 
na brzuszek
[www.sfd.pl/Legendarny_ABS_II-t180570.html] 

nie pozostało Ci nic jak tylko czytać




Zmieniony przez - matłoś w dniu 2008-08-15 14:06:55

idź za głosem serca,
p****** presje rówieśniczą,
ćwicz to co chcesz nawet gdy kumple nie ćwiczą!!!
mój trening: http://www.sfd.pl/nie_mam_pewności_czy_trening_jest_dobry,_co_na_to_specjaliści_-t504590.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 27
Ooo... wielkie dzięki:D!

ABS2 Mi się spodobał, te ćwiczenia ogólno-rozwojowe nawet też, ale czy nie ma jakiegoś innego ćwiczenia na mięśnie naramienne? W podany tam sposób ćwiczę już około 4 miesięcy i efektów na prawdę nie widać. Rozumiem, że do tego potrzebny jest czas, ale bez przesady. Reszta ćwiczeń jest na prawde GIT tylko te mięśnie naramienne:/. Zna ktoś może jakiś zestawik ćwiczeń z hantelkami?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 6381 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25954
Tylko i wylacznei mozliwy trening na hantlach tak? Roznorodnosc ciezaru jako taka jest ? sory ze pytam ale nie mam az zanadto czasu by caly temat przesledzic.


pozdrawiam

Człowiek mógłby żyć samotnie przez całe życie,
ale o ile sam potrafiłby wykopać sobie grób ,
musiałby mieć kogoś kto go pochowa.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 27
"4.Posiadam 2 hantle (waga około 2 kg), 8 obciążeń po 2,5kg oraz 4 obciążenia po 1,25kg. W roku szkolnym do dyspozycji około 2 razy w tygodniu sztanga. Czas jaki mogę poświęcić na ćwiczenia to około godziny dziennie."

Iverson
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 407 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 29449
Mam podobną sytuację do twojej. Ale poza spaleniem tłuszczyku na brzuchu po co ci chudnąć ?
70 kg przy 180 to nawet za mało.
Zamiast odstawiać michę lepiej trzymaj ją blisko siebie.
Zastój to w twoim przypadku za mała waga.

PS: (A6W to dobry program, kiedy nabierzesz większej siły brzucha warto do niego powrócić )
pozdro

Zmieniony przez - marekco w dniu 2008-08-17 10:02:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 27
No wiesz... chudnąć to ja nie chce tylko spalić brzuszek który jest troszke zaniedbany:). Spalając go ABS2 wyrabiam też mięśnie. Co do wagi to chciałbym zwiększyć masę rąk i klatki piersiowej ale z tym jest ciężko. Staram sie pochłaniać jak największe ilości białka jakie jestem w stanie, oczywiście przy zwyczajnym pożywieniu takie jak płatki z mlekiem, ser biały i żółty, jajka itd. Znacie jakieś kulinarne specjały możliwe do przygotowania z podstawowym wyposażeniem kuchni:>?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 124 Napisanych postów 23463 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 95225
Meths
A czy dostępnymi cięzarami jesteś w stanie zmęczyć partie wszystkie? Bo moznaby pomyslec nad jakims FBW tylko na hantlach...

W roku szkolnym dolozylibysmy sztange i byloby git...
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 5 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 27
Tak, udaje mi się z dostępnymi ciężarami na hantli zmęczyć ćwiczone partie mięśni . FBW to mógłby być dobry pomysł, tylko czy na zwiększenie masy? Ćwiczyłem takie jakby FBW przez cały rok szkolny na siłowni i jak potem zacząłem ćwiczyć SPLITem to bardziej mi sie spodobał .

Jeśli chodzi o sztange to w jaki sposób na niej ćwiczyć? Ile serii? Zwiększając ciężar i potem znów zmniejszając? Najważniejsza dla mnie jest masa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 57 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1067
Znacie jakieś kulinarne specjały możliwe do przygotowania z podstawowym wyposażeniem kuchni:>?

kup duzy jogurt owocowy albo naturalny(w tym drugim wiecej bialka) i zagryzaj go bulka bardzo pozywny posilek duzo aminokwasow roznego pochodzenia (wyjdzie z tego okolo 25 g bialka) mozesz do tego dodac 50g slonecznika albo platkow migdalow (dodatkowe 10 g ale ma duzo tluszczu tak wiec nie w okolotreningowych) popij 0,5 litra mleka (okolo 16 g bialka) i w sumie mamy 50g bialka

pozdro

PS. wiecej w dziale odzywianie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 57 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1067
Znacie jakieś kulinarne specjały możliwe do przygotowania z podstawowym wyposażeniem kuchni:>?

kup duzy jogurt owocowy albo naturalny(w tym drugim wiecej bialka) i zagryzaj go bulka bardzo pozywny posilek duzo aminokwasow roznego pochodzenia (wyjdzie z tego okolo 25 g bialka) mozesz do tego dodac 50g slonecznika albo platkow migdalow (dodatkowe 10 g ale ma duzo tluszczu tak wiec nie w okolotreningowych) popij 0,5 litra mleka (okolo 16 g bialka) i w sumie mamy ok. 50g bialka

pozdro

PS. wiecej w dziale odzywianie
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan Treninogwy

Następny temat

porada

WHEY premium