SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

>Praca konkursowa< Marcin_VB

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5853

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3506 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34768
Witam

Na początek napisze coś o sobie
Mam 16 lat ( jeszcze tylko przez 9 dni ), sporty walki trenuje od października 2007 roku do dziś i jak na razie nie mam zamiaru przestawać. Przez ten czas chyba jak każdy stykałem się z bólem, zmęczeniem, kontuzjami i brakiem motywacji...lecz się nie poddawałem - Wiedziałem, że to co robię jest tylko dla mnie, nie dla innych! Z każdego treningu staram się wynieść jak najwięcej, chociaż jeszcze długa droga przedemną....
Po za tym walczę w pozycji odwrotnej (mańkut)

Relacja będzie opisywać czas od początku mojej przygody z treningami do czasów obecnych oraz jeden wybrany dzień poza treningiem klubowym.

Jako „młody" 15 letni chłopak nie byłem skłonny do ulicznych/ szkolnych itp. bójek lecz interesowały mnie walki ringowe (szczególnie nie te bokserskie tylko MT, K1 etc.). Tak jak pisałem wcześniej w październiku 2007 r. poszedłem na pierwszy trening. Byłem w grupie początkującej wraz z ponad 10 innymi osobami. Początkowe treningi skupiały się tylko na opanowaniu podstaw poruszania się, wyprowadzania ciosów prostych itp. lecz dawały się w kość, ponieważ rozgrzewkę i niektóre ćwiczenia wykonywaliśmy z grupą zaawansowaną - jak na osobę dotychczas nie mającą do czynienia z takim wysiłkiem było ciężko. W czasie nauki podstaw kontem oka podglądało się to co robi grupa zaawansowana, na myśl przychodziło tylko pytanie „ kiedy i ja będę tak wysoko kopał, tak uderzał" Z biegiem czasu z grupy początkującej zostało nas tylko dwóch. Po kilku miesiącach przeszedłem do drugiej grupy gdzie zaczął się prawdziwy trening. Łączenie podstawowych kombinacji - szczególna przyjemność sprawiało i sprawia mi łączenie technik ręcznych z nożnymi. Uczyłem się kopnięć low kick, front kick itd. Łączyłem je w kombinacje z technikami ręcznymi.
Przyszedł czas na pierwsze sparingi zadaniowe, na pierwsze słowa trenera dotyczące moich postępów, mojego stylu walki.
Gdzie Cię nogi nie poniosą tam cios nie dojdzie...w treningu, w walce skupiałem się na poruszaniu, na myśleniu i uwzględnianiu technik, które zdążyłem już poznać.
Przyszedł też czas na brak motywacji, który szybko przezwyciężyłem...następnie przyszedł czas na kontuzje - nadciągnąłem przywodziciela (nie wiem czy tak powinno się to wymiawiać) przez co miałem 2 tygodnie treningów z głowy. Po powrocie do treningów musiałem uważać przy rozciąganiu itp. aby nie odnowić kontuzji, która jeszcze sprawiała ból.
Gdy kontuzja odeszła w zapomnienie nadszedł czas gdy motywacji na treningi miałem bardzo dużo.Głównie trenowałem 4 razy w tygodniu, wszystkie treningi starałem się wykorzystywać w pełni. „Forma" szła do góry, widziałem postępy, uczyłem się już bardziej zaawansowanych technik, które przynosiły jeszcze większej motywacji i chęci do trenigów. Przez okres treningowy od października do wakacji trenowałem łączenie 1-4 razy w tygodniu w klubie + nieraz treningi domowe.
...Przyszedł czas na wakacje, treningów nie było, trochę się pracowało ($$$), kiedy miałem czas trenowałem w domu na worku, tarczy do kopnięć i piłce refleksowej. W tym czasie zarejestrowałem się także na SFD ze względu na dział UDERZANE. Zacząłem się tu trochę wypowiadać, zyskiwać wiedze przez co mogłem popełniać mniej błędów treningowych( np. utwardzanie piszczeli)
Wakacje minęły, zmieniłem szkołę, do której obecnie mam ok. 10 minut drogi pieszo (do czasu wakacji miałem 30 min autobusem + ok. 10 pieszo).
Czasu na treningi było trochę więcej więc trenowałem i trenuje dalej. Wiem, że jeszcze długa droga przedemną lecz się nie poddaje.

Teraz przedstawię mój przykładowy dzień treningu domowego:

Rozgrzewka:
- 2-3 minuty pajacyków
- rozgrzanie stawów skokowych i kolanowych
- 1.5 km. biegu, w którym wykonywałem obszerne wymachy rąk, przeplatanki nóg, wyskoki z rękoma wyciągniętymi w górę, luźny bieg bokserski oraz kilka krótkich sprintów.

Po biegu jako lekki odpoczynek przeszedłem do dogrzania stawów poczym do rozciągania dynamicznego (zawsze rozciągam się według własnych odczuć, a nie według jakiegoś ułożonego planu):
- Wymachy nóg w przód (na przemian lewa, prawa) - wyszło ok. 20-25 powtórzeń na każdą nogę.
- Wymachy nóg w tył. Najpierw jedna noga, potem druga - ok. 20 powtórzeń na każdą nogę.
- Wymachy nóg: lewa noga do przodu, prawa do tyłu poczym prawa do przodu lewa do tyłu itd. - 3 min.

Czas rozgrzewki: ok. 25 minut

Po tych ćwiczeniach czułem się dobrze rozciągnięty więc na koniec wykonałem jeszcze tylko kilka skrętów bioder poczym przeszedłem do treningu właściwego - 3/4 minutowe stacje.

OBWÓD 1:

STACJA I
Kombinacja na worku: prawy, lewy prosty + prawy sierp

STACJA II
Skakanka

STACJA III

Kopnięcia low kick na tarcze - lewa, prawa noga

Poczym 2 minutowa przerwa.

OBWÓD 2:

STACJA I
Kombinacja na worku: front kick + łokieć + kolano

STACJA II
Bieg bokserski

STACJA III
Front kick noga przednią i tylnią na tarcze

2-3 minutowa przerwa

OBWÓD 3

STACJA I
Kombinacja na worku: dwa prawe proste + low kick

STACJA II
Walka z cieniem

STACJA III
Wykonywanie wszelkich technik na worku


rozciąganie statyczne:
- Skłony do podłogi
- Opady tułowia w przód w siadzie prostym

ŁĄCZNY CZAS TRENINGU: ok. 80-90 minut
Jego celem było szlifowanie techniki kombinacji ręcznych z nożnymi.
Widzę i wiem, że popełniam jeszcze sporo błędów lecz przecież ciągle jeszcze jestem początkującym w SW...bo co to jest ponad rok treningów

Na koniec przestawiam kilka zdjęć oraz HL treningowy:
Taka mała obróbka



Rozciąganie dynamiczne:



Pokaz na otwarciu hali ( słaba jakość zdjęcia)



Miejsce w którym odbywa się trening:










HL treningowy:
http://pl.



-----------------------------------------------

Zaznaczam, że Kamiru wyraził zgodę na dopracowanie mojej pracy.

Pzdr Marcin_VB

Zmieniony przez - Marcin_VB w dniu 2009-04-27 13:17:52

Newsy MMA, K-1 i nie tylko - www.fight24.pl zapraszam!!!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 774 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 5083
Cytat: "W czasie nauki podstaw kontem oka"

Po filmiku: "Figt or die"

Popraw te rzeczy i będzie bardzo fajna praca :)

OloKK: "Po to się robi bezkontaktowe sparringi - człowiek przyzwyczajony do braku kontaktu instynktownie
będzie go unikał."

Cavior: "Niewątpliwie. Ale nawet, gdy ktoś nie szuka kontaktu, czasem kontakt znajduje jego... (...)"

Pure domination.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1636 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 58446
fajny hl ale jakos przypomina mi moj

z szybkoscia to Ty problemow nie masz :D


fajnie fajnie

Zmieniony przez - K_u_b_u_ś w dniu 2008-12-06 11:26:24

'5 serii to zdecydowanie za dużo. Chyba, że na dopingu jedziesz.'

WE LOVE YOU !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 711 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2663
miałam się właśnie Ciebie pytać czy będziesz robił jakieś uzupełnienie hehe a tu taka niespodzianka ;) fajnie, że ten highlight zrobiłeś. Fajna praca :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 8876 Wiek 3 lata Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 75098
fajny HL Marcin, ogolnie wszystko na plus

SFD Fight Club & Uderzane
WISŁA KRAKÓW

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 4645 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 16509
Fajna praca... Też bym coś takiego chciał ale nie moge sie zabrać

Dopóki walczysz Jesteś zwycięzcą...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3506 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34768
Linxus - film sklejałem wrczoraj późnym wieczorem i nie zauwazyłem bledu, a tekst pisałem dzis z rana. Zaraz to przerobie i poprosze moda o edycje linku od filmu oraz poprawe błedu w tekscie

K_u_b_u_ś - mysle, ze jak na swój wzrost jestem dosyc dynamiczny. Trenowałem z kilkoma osobami o podobnym wzroscie/wadze i ich szybkość troche odbiegała od mojej. Mozliwe, że jest to wynikiem, iż od młodych lat miałem do czynienia z sportem
W robieniu HL wzorowałem się na HL Mike Tysona i Rafała Simonidesa

shoo - wcześniej nie dałem rady nagrać filmu ( tzn. kolega nie miał czasu wpaść do mnie z aparatem i pogoda nie była zbyt odpowiednia) ale na szczęście znalazł czas dzięki czemu nagranie filmu było możliwe...+ pomysł sposobu uzupełninia relacji pisemnej na który ostatnio wpadłem.

Balboa5 -dzieki

bokser7393 - dzieki. Gdy nagrywa sie to wszystkie techniki jakoś dziwniej wychodza niz jakby wykonywać je bez obecności kamery

Zmieniony przez - Marcin_VB w dniu 2008-12-06 14:40:53

Newsy MMA, K-1 i nie tylko - www.fight24.pl zapraszam!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 16 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 260
Simonidesa i Mika Tysona ..haha..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3506 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34768
?

Newsy MMA, K-1 i nie tylko - www.fight24.pl zapraszam!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 293 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4894
wcześniej nie dałem rady nagrać filmu ( tzn. kolega nie miał czasu wpaść do mnie z aparatem i pogoda nie była zbyt odpowiednia) ale na szczęście znalazł czas dzięki czemu nagranie filmu było możliwe...+ pomysł sposobu uzupełniania relacji pisemnej na który ostatnio wpadłem.

Żal panowie, żal

Wpadłeś na to po świetnym pomyśle na prezentacji kolegi K_u_b_u_ś (i tu każde inne tłumaczenie pokazuje jak jesteś zdesperowany by wygrać ten konkurs) wiedząc że ze wcześniejsza pracą nie będziesz miał szans na 1 miejsce. Pomysł dlaczego shoo nie wrzuciła HL i porównaj to zachowanie ze swoim.

Moim zdaniem twoja praca nawet z niby nie ściągniętym HL nie ma prawa wygrać bo oznaczałoby to końskie klapki na oczach wszystkich którzy Ci klaszczą.

W moich oczach straciłeś i jeśli wygrasz ten konkurs to pozostawisz wielki niesmak w dziale Uderzane, tak jak to uczynili sędziowie i Jay Culter na ubiegłorocznej M.O. Tyle ode mnie.

Pozdro.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 24 Napisanych postów 3506 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 34768
jego filmik nie mial zadnego znaczenia. Jakby ktos nie wiedzial to temat konkursu podrzuciłem ja (relacja treningowa z filmem itp)

W wyniku zaistniałem sytuacji nawet gdybym wygral przeznaczam nagrode dla uzytkownika K_u_b_u_ś ! badz nie branie filmu pod uwage pracy konkursowej przez Kamiru.

To miala byc zabawa a czesc uzytkownikow chyba nie wie co to jest ( K_u_b_u_ś - nie mam Ciebie na mysli)

Zmieniony przez - Marcin_VB w dniu 2008-12-06 16:05:33

Newsy MMA, K-1 i nie tylko - www.fight24.pl zapraszam!!!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Praca w nocy i muay thai

Następny temat

Mięśnie brzucha jakich jeszcze nie miałeś

WHEY premium