SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

>>>TYP BUDOWY CIAŁA A TRENING<<<

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 37840

Ankieta

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 791 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10498


Ektomorfik - typ biegacza, delikatna budowa ciała, mała ilość tkanki tłuszczowej, problemy z nabraniem masy mięśniowej, szybka regeneracja.

Trening - mało ćwiczeń ale częściej.
Tylko ćwiczenia złożone. Optymalna częstotliwość treningów to 3 dni w tygodniu, każda grupa ćwiczona trzy razy na tydzień (całe ciało na treningu). Czas treningu nie dłużej niż 60 minut, 2-4 serie na grupę mięśniową. Nie należy robić ćwiczeń aerobowych celem oszczędzania energii potrzebnej do budowania mięśni.

Mezomorfik - typ kulturysty, zrównoważona budowa ciała, średnia ilość tkanki tłuszczowej, łatwo nabiera masy mięśniowej, średni czas regeneracji.

Trening - średnia intensywność i częstotliwość ćwiczeń.
Ćwiczenia złożone i izolowane. Optymalna częstotliwość treningów to 4 dni w tygodniu, każda grupa ćwiczona dwa razy na tydzień (podział ciała na 2 treningi). Czas trwania treningu to 90 minut, 6-12 serii na grupę mięśniową. Dodatkowo ćwiczenia aerobowe 20-30 minut 2-3 razy w tygodniu.

Endomorfik - typ ciężarowca, mocna budowa ciała, duża ilość tkanki tłuszczowej, nie ma problemów z nabraniem masy mięśniowej, wolna regeneracja.

Trening - dużo ćwiczeń ale rzadziej.
Ćwiczenia złożone i ewentualnie izolowane. Optymalna częstotliwość treningów to nawet 5 dni w tygodniu, każda grupa ćwiczona tylko raz na tydzień (do 3 grup mięśniowych na treningu). Czas treningu może dochodzić do 120 minut, 10-16 serii na grupę mięśniową. Dodatkowo ćwiczenia aerobowe 30-40 minut 3-4 razy w tygodniu.

I'm Dr JeKyLl AnD mR jAcKaSs

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 6083 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 33055
Spoko , postaraj sie o jakies szczegoły lub ciekawostki bo same podstawy nam przestawiłes które sa powszechnie znane. Jakie zródło ??

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 791 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10498
Źródła różne, trochę z netu, trochę z książek, trochę własnych spostrzeżeń. Wykres sam wymyśliłem. Jak znajdę dodatkowo coś ciekawego na ten temat to napiszę.

I'm Dr JeKyLl AnD mR jAcKaSs

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 1669 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 40418
wykres nie zgadza się z opisem

NIE DAWAĆ MI SOGÓW !!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
DObre tylko mało :D. I z tym 30-40minut aerobów 3-4 razy w tyg. dla endomorfików to w dużym stopniu zależy od diety. Jeżeli masz diete do perfekcji dopracowaną i nie przekraczas zbytnio zapotrzebowania kalorycznego to myśle iż 2 razy 30 minut w tygodniu w zupelności wystarczy


Pzdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 791 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10498
Tak myślałem, że zostanie źle odczytany. Krótko mówiąc im wyższa linia tym lepiej. Np. dla ektomorfika intensywność nie może być tak duża jak u mezomorfika (minus) ale za to ektomorfik szybciej się regeneruje niż mezomorfik (plus).

I'm Dr JeKyLl AnD mR jAcKaSs

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 6083 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 33055
Wyres mi tez cos teges nie pasił :) ale sie nie kłociłem bo innego nigdy nie widziałem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 6083 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 33055
A te osoby co zagłosowały na mezomorfika to chyba nie wiedzą jak on wygląda. Dane kiedys przedstawione pokazywały ze 5% chłopców ma budowe wzskazna na mezomorfika lub całkowicie mezomorficzną. Pozdro.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 791 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10498


Ja jestem niezaprzeczalnym ektomorfikiem, 65kg wagi i 173cm wzrostu.

I'm Dr JeKyLl AnD mR jAcKaSs

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dokładnie Yakuza . Mezomorfika nie tak łatwo spotkać :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 791 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 10498
Ze wszystkich moich kumpli tylko 2 jest typowymi mezomorfikami. Jeden ćwiczy już jakieś 2 lata, wyciska 130-140kg na klatkę, waży około 80-90kg i w łapie ma jakieś 42-43cm (piszę w przybliżeniu bo dokładnie nie wiem jak jest teraz). Drugi nic nie robi ale widać po nim, że jakby zaczął trenować to wyglądałby niesamowicie.

I'm Dr JeKyLl AnD mR jAcKaSs

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

:( praca a trening

Następny temat

MAM MAŁY PROBLEM

WHEY premium