SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

>>>Kontuzje stawów <<<

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 64144

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Napisze cos w zwiazku z czestymi urazami stawow spowodowanych najczesciej slaba rozgrzewka lub zbyt forsownym treningiem. Dobrze jest wiedziec ze stawy sa dosyc slabo ukrwione i stad dosyc powolna regeneracja. Dodatkowo do regeneracji potrzebujemy materialu bezposredniego i skladnikow wspomagajacych proces leczenia (przeciwzapalnych i zwiekszajacych przyswajanie materialow budowlanych )

Podczas przeciazenia stawu najczesciej dochodzi do uszkodzenia wlokna kolagenowego ktore jest niestety bardzo malo rozciagliwe - stad potrzeba dobrej rozgrzewki. Dodatkowo po urazie najczesciej wystepuje maly stan zapalny ktory znaczaco oslabia regeneracje ( organizm skupia sie na zwalczeniu stanu zapalnego )

Co robic by w miare szybko i co najwazniejsze dobrze wyleczyc uszkodzone stawy ?

NATYCHMIAST

Po pierwsze trzeba zadbac o usuniecie stanu zapalnego i tu pomocny jest Ibuprom lub Ibuprofen - dzialaja przeciwbolowo i przeciwzapalnie (2,3 x dziennie po 1 tabl - ni dluzej niz 7 dni).
Dodatkowo chlodzaca masc Fastum na bolace miejsce - tez ma dzialanie przeciwzapalne i przeciwbolowe.

NASTEPNIE

W nastepnej kolejnosci zapewniamy sobie material do odbudowy uszkodzonych stawow - tutaj duzo mowi sie o kolagenie i glukozaminie.
Wg mnie duzo lepsza jest glukozamina bo kolagen (i duza ilosc zelatyny) musi byc dodatkowo przetworzona przez organizm.
Tutaj glukozamina jest o wiele skuteczniejsza. Stopniowo odbudowuje uszkodzone tkanki i nie maskuje bolu (czujemy ile nam sie "zreperowalo")
Najlepiej preparaty zawierajace glukozamine (np. firmy Kaizen: Sulfate lub HCL, albo NOW Glukozamina i Chondroitin) stosowac przez minimum 2 miesiace - niestety stawy regeneruja sie dlugo.
Preparaty z glukozamina lykamy po jednej kapsulce 3 razy dziennie do posilku (na poczatku kuracji mozna lykac po 2 szt.)

DODATKOWO

No i przyszla kolej na cos jeszcze - mianowicie jak jeszcze usprawnic wchlanianie skladnikow regeneracyjnych oraz przyspieszyc proces gojenia. Waznym skladnikiem suplementacji przy uszkodzneiach stawow i tkanek lacznych jest witamina C - tylko ze w duzych dawkach. Osobiscie polecam przy kontuzji stosowac wegierska, musujaca wit C - 1000 mg w tabletce. Sprzedawana po 10 sztuk w aptece. Witamine C stosujemy okresowo 2,3 gr dziennie po posilku prze 7-10 dni. Pozniej 2 tygodnie przerwy i powtorka.
Witamina C przyspiesza wchlanianie min. glukozaminy.
Dodatkowo na noc polecam smarowac chore miejsce mascia Arcalen - polepsza ukrwienie i krazenie skladnikow odzywczych.

P.S.

To by bylo na tyle, ale czy glukozamina moze byc przydatna jeszcze kiedys indziej ? Jak najbardziej tak, czy chcial bys uniknac kontuzji stawow ? Stosuj glukozamine profilaktycznie - w sumie nie drogi wydatek a wiele kozysci. Polecam szczegolnie przy cyklach silowych kiedy mocno obciazamy stawy - wtedy moga sie regenerowac "na bierzaco"
Suplementacje glukozamina zaczynamy tydzien przed cyklem silowym i konczymy tydzien lub dwa po cyklu silowym. Profilaktycznie 2x po 1 tab do posilku.

Zycze udanych treningow bez kontuzji,


Pozdrawiam,
Mawashi

Bulterier wymięka kondycyjnie przy pitbullu, a ja jestem jak pitbull i lecę z frajerami do końca bo nie wiem co to litość.

**Moderator Działu Trening**

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 27 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 462
Od jakiegoś czasu, zwiększyłem intensywność treningów (wcześniej robiłem 10 tygodniowy plan pod wycisk, to i ogólnie skupiłem się na progresji w sile, przez cały ten okres przyjmowałem glutaminę, glukozaminę, stacka kreatynowego i boostera NO (Schock+Storm z Universala ), Jakiś czas temu pojawił się u mnie delikatny ból w lewym barku (okolice przyczepu przedniego aktonu, tak na wysokości stawu. Przed każdym treningiem w tygodniu przeprowadzałem solidną rozgrzewkę barków,(wymachy, krążenia, jak i rozgrzewka na wolnych ciężarach) a po pojawieniu się bólu zacząłem też smarować się maścią rozgrzewającą, co z dalszej perspektywy w moich oczach wydawało się błędem(mogłem poszerzyć ewentualny stan zapalny) Zazwyczaj na treningach bark nie bolał a jak już to lekko,Dzisiaj (barki+tric) nic mnie nie bolało, jednak , przy ostatniej serii pierwszego ćwiczenia - wyciskanie sztangi zza głowy, s.Smitha - coś mi je*nęło w tym barku, jakbym miał opisać, to coś jakby naciągnięcie, ale i miałem takie wrażenie jakby "chrząstki się o siebie otarły" i stało się - nie mogę podnieść ręki powyżej linii barków, przy zmianie koszulki pomimo kulenia i pochylania się napier*ala tak, że szok :D Z barkami oczywiście dałem spokój, triceps zrobiłem lekko z uwagą, czy mnie coś nie boli.
Planowałem zrobić przerwę jak nie od tego, to od następnego tygodnia i teraz ten czas wykorzystam na leczenie kontuzji :)

I tu chciałbym Ci przedstawić przebieg leczenia: A więc tak; na siłowni odstawiam na razie barki, klatkę i plecy, jeżeli chodzi o ramiona, to zamierzam ewentualnie robić jakieś wyizolowane ćwiczenia tylko pod warunkiem, że będzie to szło z maksymalnym komfortem dla barków, nogi i brzuch zamierzam cisnąć, i na tym postawić priorytet, oczywiście również pod warunkiem, że bark też nie będzie się tutaj odzywał, do tego planuje robić normalnie aeroby. Przez okres wskazany na ulotce zamierzam brać polopirynę, 3tabsy/dzień (jako lek przeciwzapalny, przez ten okres w ogóle nie pojawię się na siłowni), smarować się 2x dziennie fastumem, lub ketonalem itp., do tego wspomagająco w czasie dnia maścią "Traumeel's"(maść homeopatyczna), polecono mi też zakupienie sprayu mrożącego i chrząstki rekina, rozmyślam też nad glukozaminą w dawce ponad 1000mg(ok.1500, w książce dotyczącej suplementacji tyle było podane jako najbardziej efektywne) czystej glukozaminy dziennie, jednak nie wiem czy znajdę na to kasę :) Trening zaniechanych partii planuję wznowić po całkowitym ustąpieniu bólu, zaś normalne, pełne treningi dopiero po jakimś czasie, póki co nieokreślonym, zobaczę jak sytuacja się rozwinie ;)

Byłbym wdzięczny za podpowiedź, czy okres dochodzenia do zdrowia zaplanowałem rozsądnie

Mam też kilka pytań: Czy fastum brać przez te 7-10dni, czy dłużej? I mam też pytanie odnośnie tej glukozaminy, chrząstki i spraya - czy opłaca się to kupować, czy i bez tego dojdę do siebie (biorąc pod uwagę, że nie dysponuję pokaźną ilością floty ;P) I co do tych maści i leku - czy macie jakieś inne, godne polecenia?

Ps glukozaminę zastąpiłem żelatyną - niestety póki co się uczę i nie zarabiam, to muszę brać pod uwagę względy ekonomiczne

MrKolos
- masz 15 lat, tak więc proponuję wybrać tańszą wersję, chyba, że rodzice nie żałują Ci grosza na takie rzeczy Co do wit.C to ja osobiście jestem zwolennikiem łykania jej w dużych ilościach, zarówno w tabsach jak i w diecie (owoce, kiszona kapusta itp ) Jej nadmiar, zwłaszcza jak nie masz problemów z nerkami Na pewno Ci nie zaszkodzi :D

Pozdro, HumptyHump

"-Ile tu jest??
-Nie wiem, ale zaraz to zostanie wyp******one"
http://www.youtube.com/watch?v=ynhlZ9AmxG8&feature=channel_video_title 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 93 Napisanych postów 17167 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 56957
Ekspercie ty, znowu dobra robota i to na dodatek wszystko z własnych doświadczeń

Termogenics and thyroid gland stimulators investor

Wesoły wegan :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 1531 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 24492
spoko, bardzo fajny artykol, aktualnie sam mam problemy z kolanem dlatego napewno skorzystam z twojej pomocy

*Moderator Dzialu Sex*
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 98 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10586
SoG musi byc!
Pozdrawiam

Lepiej krotko cos czuc niz dlugo nic nie czuc

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Przecytałem lepiej pużno niż wcale, bardzo mi się przyda może uchroni moje stawy przed kontujną, nie długo zacczynam swój pierwszy cykl siłowy.
WIELKI SOG DLA CIEBIE

--------------------------------------------------------------------------------
Życie jest jak sztanga, ciężkie ale do unieśenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4187
dobra robota

...EDGUY...

--- Członek trójcy poszukiwaczy instrukcji obsługi do kobiet ---

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
Wysłałem Mateo art na str. gł. kulturystyka.pl o kontuzjach-na dniach powinien wisieć-polecam

Pozdrawiam wszystkich ambitnych-"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail-Moderator Działów:"Trening" & "Dla zupełnie zielonych" & "Z archiwum kulturystyki"
http://www.kulturystyka.pl/atlas/ 

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 143 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 997
WLASNIE PRZED 2 DNIAMI SRECILEM KOSTKE I ZERWALEM TOREBKE STAWOWA , I MAM PYTANIE CZEGO UZYWAC DO SZYBSZEJ REGENERACJICZY TEZ GLUKOZAMINY???
P.S
POTRZEBYJE JAK NAJSZYBCIEJ WROCIS DO W MIARE NORMALNEGO ZYCIA.


Z GORY DZIEKI

----------------------------- Droga na skróty prowadzi do nikąd...LION

........LION..............

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Mi na kostke pomagal zel aloesowy na noc, na dzien fastum i ibuprom. Jak mialem problemy na sparingach z kostka to jeszcze nie wiedzialem o istnieniu kolagenu czy glukozaminy ale lekarz zalecil mi galaretki. Wiec musle ze glukozamina powinna pomoc, w koncu przyspiesza regeneracje tkanek lacznych.

Pozdrawiam,
Mawashi

Bulterier wymięka kondycyjnie przy pitbullu, a ja jestem jak pitbull i lecę z frajerami do końca bo nie wiem co to litość.

**Moderator Działu Trening**

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Michail ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 212 Napisanych postów 48745 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 91090
A na świerze obrzęki polecam "Arcalen" tylko uwaga -brudzi

Pozdrawiam wszystkich ambitnych-"Wszystko,co Cię nie zabije czyni Cię mocniejszym"
Michail-Moderator Działów:"Trening" & "Dla zupełnie zielonych" & "Z archiwum kulturystyki"
http://www.kulturystyka.pl/atlas/ 

PORADY INDYWIDUALNE - www.dobierz-trening.pl
ZAINTERESOWANY PORADĄ - PISZ GG:7426473

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Dlatego dobrze smarowac na noc i zalozyc stara cienka przewiewna skarpete Ja smarowalem zelem aloesowym i efekt byl lepszy niz arcalen - teraz mi sie przypomnialo, bo probowalem wielu specyfikow.

Pozdrawiam,
Mawashi

Bulterier wymięka kondycyjnie przy pitbullu, a ja jestem jak pitbull i lecę z frajerami do końca bo nie wiem co to litość.

**Moderator Działu Trening**

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

skonczylam act i co dalej?:-)

Następny temat

Normalniejszy plan na siłe.

Wiecej