SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[art]Starting Strength

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 8832

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1643 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25594
Do kogo adresowany jest trening?
Trening adresowany jest głównie dla nowicjuszy(ale już z jakimś stażem), którzy chcą zwiększyć siłę.

Dlaczego warto nim ćwiczyć?
Otóż trening ten, uczy nas techniki w podstawowych, wielostawowych ćwiczeniach. Poprzez niewielką liczbę ćwiczeń jest krótki, a efektowny i efektywny. Nie bawimy się na maszynach - same wolne ciężary. Jest to trening krótki, ale bardzo ciężki.

Trening
Najbardziej podstawowym treningiem jest ten:
Workout A
Squat 3x5
Bench Press 3x5
Deadlift 1x5

Workout B
Squat 3x5
Standing military press 3x5
Power cleans 3x5(czasami zastępowany jest Pendlay Rows)

W pierwszym tygodniu ćwiczymy A-B-A, a w drugim B-A-B

Istnieje też wersja bardziej rozbudowana gdzie poprostu dodajemy dipsy, podciąganie na drążku etc(nadal są to same złożone ćwiczenia).

Na zakończenie
Art ten miał jedynie przybliżyć system początkującym. Kombinacji jest wiele, a opisywanie każdej w tym dziale mija się z celem. Gdyby ktoś chciał więcej informacji(ba! O wiele więcej...) proszę pisać na maila.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 6381 Wiek 36 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 25954
Czesc Tomek. Sluchaj odezwij sie na PW bo widze ze wrociles a szkoda bys znow tak szybko jak zwykle zniknal.

Nawet nie mam sily przeczytac na jaki temat wyszla dyskusja... Przepraszam.


pozdrawiam

Człowiek mógłby żyć samotnie przez całe życie,
ale o ile sam potrafiłby wykopać sobie grób ,
musiałby mieć kogoś kto go pochowa.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 138 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 777
Piszesz w dziale dla początkujących mógłbyś wyjaśnic ja te ćwiczenia wyglądają ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1643 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25594
Squat:
http://pl.



Bench Press:
http://pl.



Deadlift:
http://pl.



Military Press:
http://pl.



Power Clean:
http://pl.



Pendley Rows:
http://pl.



Dips:
http://pl.



Zmieniony przez - ferenc w dniu 2008-12-14 22:00:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
dobrze by bylo,gdybys podal video-instruktaz coacha M.Rippetoe takze do innych cwiczen oprocz mc.
a tak np. na pierwszym filmiku pacjent pokazuje nieprawidlowa glebokosc siadu.

czy nie uwazasz,ze podanie samego zestawu cwiczen w tym programie,to troche malo jak na nazwe "artykul"?

szkoda,bo bardziej wnikliwa analiza moglaby pomoc rozwiac niektore stereotypy,ktore kraza tutaj na forum.

mimo wszystko plus za dobre checi.


pozdrawiam.

Zmieniony przez - traktor71 w dniu 2008-12-15 01:06:56

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1643 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25594
traktor
Z tym, że właśnie taki miał być cel tego posta. Gdybym rozpisał się na więcej sądze, że nie przemówił by do wielu osób, a tak jest większe prawdopodobieństwo, że komuś się spodoba.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 9858 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 59190
Zobaczyłem tytuł, już myślałem że fajny art będzie

wszedłem i jednak nie zbyt to wyszło (sam ostatnio pisałem art o tym, tylko że na kilku str zakończyłem, z braku czasu, i nie wstawiłem)

Trening adresowany jest głównie dla nowicjuszy(ale już z jakimś stażem), którzy chcą zwiększyć siłę.

Trening jest kierowany, dla osób nawet totalnie zielonych celem planu nie jest siła.


Kolejna ważna rzecz, brak przetłumaczenia podstaw jak ćwiczenia, ktoś wejdzie zobaczy squat i będzie się zastanawiał co to ku**a jest przykre ale i tak tez może byc. Nie zaszkodziło by zrobic full wersje na pl.

Brak podstawowych informacji do tego treningu, rozpisany trening to zbyt malo, nie wiem z jakiej str to pisałes, ale prawie na każdej jest ciąg dalszy,i są tam bardzo wazne informacje

ps. o tym jest książka a tutaj jest zaledwie pół strony

Zmieniony przez - Bery89 w dniu 2008-12-15 19:19:53

PAIN IS MOMENTARY, GLORY IS FOREVER...
Klik -->
http://www.pajacyk.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1643 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 25594
Bery

Wiem, że się nie rozpisałem, ale tak właśnie miało być. Treningu na forum nie ma, więc postanowiłem nieco zapoznać nowicjuszy z tym planem. Po co się rozpisysywać skoro po pierwsze to nie ten dział, a po drugie ktoś komu ten trening się spodoba zapewne poszuka więcej informacji na temat tego treningu(inna sprawa, że tak naprawdę rtyle wystarczy, później może przejść np. do FBW 5x5)

Celem nie jest siłą i może być dla całkiem zielonych...Nie koniecznie. Jeżeli celem jest masa to znajdzie lepszy trening(na początek swojej kariery[choćby ACT Weidera]), a poza tym dla całkiem początkujących może być to jednak za ciężki trening.

Tyle ode mnie. Prawdopodobnie się z tym nie zgodzisz(a jak?), ale takie jest moje zdanie na ten temat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
kilka uwag,bo widze,ze ktos tu czegos nie lapie.

ten podstawowy program,stosowany przez coacha Marka opracowany byl z mysla o mlodych(13-14 letnich chlopcach),aby ulatwic im osiaganie lepszych wynikow w ich ulubionych dyscyplinach sportu(bejsbolu;futbolu amerykanskim),a poniewaz w sporcie bardzo wazna cecha sprawnosci fizycznej jest sila-takie jest wiec glowne zamierzenie tegoz programu-zbudowanie bazy silowo-miesniowej.
masa miesniowa jest budowana jakoby-przy okazji-choc szczerze trzeba przyznac,ze osiagany wynik kilkunastu kilogramow masy w mniej,niz pol roku-robi wrazenie!
dieta?
jedynym zaleceniem Marka sa 4 posilki dziennie i unikanie "smieci".

mysle,ze juz kilka powyzszych linijek mogloby stanowic bardzo dobra zachete do zastosowania takiego programu,lecz niestety.....programik oparty na kilku prostych cwiczonkach jest zbyt banalny dla przecietnego cwiczacego,ktory nadal woli miec prany mozg przez "specjalistyczna prase",firmy produkujace odzywki oraz powiazanych z nimi-kulturystow-zawodnikow.taka jest smutna prawda.

ACT Weidera?
na mase?
dla poczatkujacych?

haha

nie ma nic wspolnego ani z jednym,ani z drugim.

...i dziwi mnie,ze ciagle tak niewiele osob jest tego swiadoma.


pozdrawiam.

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2616
hardgainer milo ze zawitales ponownie po dlugiej przerwie ;)

Apropo planu
Wiele jest do dodania, ale najbardziej razi mnie jedna rzecz. Nie wspomniales nic o seriach rozgrzewkowych, bo przeciez nie przechodzisz od razu do wlasciwych serii(3x5 / 1x5).

pozdr
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 7409 Wiek 52 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 39811
haha

czy uwazasz,ze hardgainer pominal by tak wazny element?


pozdrawiam.

"live and die in the squat rack"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 286 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3341
Hardgainer, wstaw arta, albo dokończ na święta xD Przyda sie, mam co prawda SS na dysku, i sporo przeczytane, podobnie atrykuły z madcow, faq do SS, deepsquater etc tez czytalem, ale zawsze przydaje sie inne spojrzenie :)

Adresowany do 13-14 letnich chlopców??? Mnie sie zdawalo ze ten plan jest dobry dla kazdego poczatkujacego... Jakos mi to umknelo, jak czytalem ksiazke :P BTW zaczalem cwiczyc tym planem wczoraj po 2 miesiacach nie cwiczenia niezaleznego ode mnie. Nie moge sie dzis ruszyc prawie :P
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

laura_nat REDUKCJA przygotowanie do sezonu

Następny temat

Szkoła strażacka - ćwiczenia wymyk i odmyk

Wiecej