SFD.pl Odżywki i suplementy

Dodaj odpowiedź

[ ABSURDY SUPLEMENTACYJNE ] Lewoskrętna witamina C

Wysłana -
Hades123
Dobry art.
Pokazuje on w sumie jedno, ze większość ludzi to idioci, którym się wszystko wciśnie.
Popatrzcie tez ile jest supli których działania w ogóle nie widać a ludzie wywalają na nie grube pieniądze...Kolego, to że dany suplement nie działał, mogło być spowodowane nieprawidłowym sposobem suplementacji, a niekoniecznie ma związek z tym, że dana substancja jest nieskuteczna. Chciałbym tutaj po prostu zachować pewną równowagę w podejściu - ponieważ są pewne zupełnie bezsensowne mity jak wyżej, które nie mają żadnego przełożenia na rzeczywistość, ale czasem po prostu problem leży gdzie indziej.
Co rozumiem poprzez "nieprawidłową suplementację"? Wiele rzeczy. Już na starcie wiele suplementów oferowanych na rynku nie posiada minimalnych dawek substancji o potwierdzonej skuteczności klinicznej. Jeśli dostarczamy dawki niższe niż te, które wykazały skuteczność to tak naprawdę jest duże prawdopodobieństwo, że suplement nie będzie działał, lub efekty będą mizerne.

Poniżej podstawowe zasady przed rozpoczęciem suplementacji:
Wysłana -
Hades123
Dobry art.
Pokazuje on w sumie jedno, ze większość ludzi to idioci, którym się wszystko wciśnie.

Co mogę powiedzieć za swoją głupotę się płaci i w tym przypadku dosłownie.
Sam pare razy tez się naciąłem na jakieś wynalazki, teraz raczej patrzę na nowości sceptycznie.


za newiedze sie placi i to slono az zadziwiajace, gdyz w dzisiejszych czasach dostep do informacji jets tak szeroki, ze latwo mozna weryfikowac pewne przeslanki
Wysłana -
Z drugiej strony, natłok sprzecznych informacji częściej powoduje dezinformację niż efektywne odnajdywanie obiektywnych faktów.
Jasne, możesz zweryfikować niemal wszystko przy pomocy ogólnie dostępnej literatury fachowej, ale trzeba potrafić ją czytać ze zrozumieniem, a poza tym attention spam przeciętnego człowieka w dzisiejszych czasach to około 10 sekund, więc nie liczyłbym na to, że przysiądzie przy takich fachowych źródłach i zweryfikuje samodzielnie problem.
Ludzie wolą po prostu mieć podane informacje na tacy w formie: tak/nie/dobrze/źle.
Wysłana -
dokladnie, przywilej, ze mamy mnostwo info sprawia, że trzeba posiasc kolejna umiejetnosc, czyli weryfikacja tego, co kazdy moze napisac w sieci
Wysłana -
Korelacja między wzmacnianiem odporności a witaminą C (a raczej jej braki).Wysłana -
gdy jest przeziebienia faktycznie juz za pozno na witamine c, wtedy zdecydownaie duzo lepiej dprawdza sie d3
Strona 2 z 2
Dodaj odpowiedź