SFD.pl Administracja i Moderatorzy

Dodaj odpowiedź

[Pomysł] powiadom wybranego użytkownika

Wysłana -
Siemka,

Wychodzę do Was z pewnym pomysłem, który dla wielu osób mógłby ułatwić życie na forum.
Często prowadzimy dyskusję w wielu tematach i żeby coś nam nie umknęło bądź chcemy się zwrócić z czymś do konkretnej osoby, to wystarczyłoby wymienić jego nick w temacie odpowiednio go oznaczając, a dany użytkownik otrzymałby powiadomienie na PW, że został oznaczony.

Czyli: Coś piszę w temacie. Chcę się zwrócić do użytkownika IKS, więc oznaczam go, np. w następujący sposób @IKS

No i user IKS otrzymuje powiadomienie na PW, wchodzie w nie, klika i jest z automatu przerzucany do danego tematu i na daną stronę, w której został wspomniany.

Jakby to miało wyglądać od strony technicznej? Nie wiem zbytnio, ale forum posiada pewnie odpowiednich ludzi do tego.

Pozdrawiam.
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Mi się zdaje że robienie z forum dyskusyjnego facebooka czy instagrama (jak wiemy własnie takie opcje są tam dostepne ) to dość średni pomysł. A wystarczy wejść w temat w którym się wypowiadamy i cofnąć na daną stronę, przy okazji poczytać wypowiedzi innych.
Ale to tylko moje zdanie, wiadomo że dla leniwych ułatwienie dyskusji,tudzież spamowania
Wysłana -
ciekawa opcja, kwestia czy na tyle czesto przytacza sie czyjąś wypowiedz, czy slowa danego usera by uruchamiac procesy powiadomienia go o tym? bo z moich obserwacji zazwyczaj dotyczy to tylko wątków w którym prowadzą osoby zainteresowane dyskusję, wiec dostaje juz sygnal o odpowiedzi kolejncyh osob po nim.
Wysłana -
Są tematy w których osoby rozmawiają strikte między sobą, ale taka opcja własnie byłaby bardziej przydatna w spam tematach, gdzie się strony przewijają i jest bardzo dużo wypowiedzi, noi wtedy kiedy nie możemy czekać na odpowiedź osoby do której piszemy a w godzine jest robione 50+ odpowiedzi to wiadomo ciężej, W reszcie, raczej aż takiego ruchu nie ma i powiadomka jest z liczbą odpowiedzi,można się cofnąć jedną strone albo w większości nawet nie trzeba się cofać bo odpowiedź jest na tej samej. Chyba że ktoś nie ma włączonych powiadomień no to dolny lewy róg " włącz powiadomienie o odpowiedziach".

Zmieniony przez - gienus12 w dniu 2016-08-04 11:52:07
Wysłana -
jeśli ktoś prowadzi dziennik to siłą rzeczy śledzi pytania innych forumowiczów i na nie odpowiada

spamy nie są częścią merytoryczna forum - w kilku działach pisze w nich tylko kilka osób, reszta do obserwatorzy

jak dwóch będzie obgadywać trzeciego, to przecież go nie oznaczą, żeby się dowiedział
Wysłana -
Abstrahuując od ten konceptu. Wygodną opcją byłoby wprowadzenie możliwości przenoszenia tematu dla DORADCÓW ( przy czym moderatorzy mieliby mniej ''roboty'' ) w takim przypadku można byłoby złapać dwie sroki za ogon. Myślę, że byłoby to wartościowe posunięcie.
Wysłana -
dla mnie wystarczy tych "ulepszeń"
najważniejsza jest stabilność forum

dudee moderatorzy dają rade
Wysłana -
Opcja dość , ciekawa.

ASNF jako osoba decyzyjna jak się nie mylę zajmuję się, kwestiami technicznymi forum, także , z mojego punktu widzenia , powinien, przedstawić stanowisko, albo tak , albo nie.
Wysłana -
ASNF
jeśli ktoś prowadzi dziennik to siłą rzeczy śledzi pytania innych forumowiczów i na nie odpowiada

spamy nie są częścią merytoryczna forum - w kilku działach pisze w nich tylko kilka osób, reszta do obserwatorzy

jak dwóch będzie obgadywać trzeciego, to przecież go nie oznaczą, żeby się dowiedział

coś takiego miałem na myśli , może źle się wypowiedziałem ale reasumując do samych spamów nie ma sensu wdrążać ulepszeń, a w dziennikach każdy śledzi swój dziennik.

Noi fakt z tą stabilnością forum już teraz bywa różnie.
Wysłana -
wnc1964 pomagam w kwestiach technicznych i nie tylko w miarę możliwości, ale nie jestem osobą decyzyjną

szczerze to przedstawione rozwiązanie nie bardzo mi pasuje, to jest forum, nie wygramy z portalami społecznościowymi typu FB itp. - cytowanie wystarczy wg mnie, reszta opisana powyżej w poście

tak jak flex1976 - najważniejsza jest stabilność działania, z którą ostatnio bywa różnie

dudee dobra, dobra, potem chcielibyście usuwanie postów i banowanie userów bądźcie aktywni, etaty moderatorskie czekają

Zmieniony przez - ASNF w dniu 2016-08-04 12:19:26
Wysłana -
Ogarnij mi etat.

Zmieniony przez - dudee w dniu 2016-08-04 13:02:36
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź