SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[PRZYGOTOWANIE] Kamiru- forma dla fightera- PODSUMOWANIE STR 41 !!!

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 50478

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 5586 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 39451
SPIS TREŚCI:

1.) Wstęp
a.) Wstęp
b.) O mnie
c.) Wymiary
d.) Pogladowe foty
2.) Cele
3.) Trening
4.) Dieta
5.) Suple


1.)
a.) Wstęp

Witam wszystkich!
Temat moze nie do konca typowy, ale doszedlem do wniosku (po konsultacji z koptem), ze moze byc ciekawy dla naszego dzialu. Otoz zdecydowalem sie na przeprowadzenie relacji treningowych z mojego budowania formy, ktore chcialbym (idealna sytuacja) aby zakonczylo sie startami w formule muay thai od wrzesnia.

b.) O mnie:
wiek: 21
staz: "wszystkiego" w sporcie (muay thai, silka, boks, kick boxing) ponad 4 lata. Generalnie zaczynalem od mt- 1,5 roku sie w sumie uzbiera, ponad pol roku boksu (tez "na raty"), ze 2-3 miesiace kick boxingu. Reszta to silka. Teraz od jakichs 2-3 miesiecy wrocilem do muay thai, ale do innego klubu i mysle, ze przy nim zostane.

c.) Wymiary (dane na dzien 13.07 czyli okolo tydzien temu)
Wzrost: 185cm
Waga: 75kg
Biceps: ~36cm
Barki: ~120cm
Pas: ~80cm
Udo: ~63cm

Pogladowe fotki sylwetki (wkleje rowniez przed startami)
Generalnie malo widac- jakosc jest mocno slaba:

Najszersze tylem:




Calosc sylwetki bez napinania:




2.) Cele
Moim celem najwazniejszym na ten moment jest dostanie sie do czteroosobowej grupy, ktora bedzie startowac od wrzesnia. Podstawa kwalifikacji beda rozne zaliczenia, min:
-bieg na 1500m
-bieg Coopera
-zaliczenie pracy na worku
-zaliczenie walki z cieniem

Generalnie co tam sobie trener wymysli. Mysle, ze do 10 sierpnia pozalatwiam wszystkie te sprawy.

Kolejnym celem jest zyskanie okolo 6kg- przejscie do kategorii -81kg. Nie jest to cel najwazniejszy i jakos mega na maxa kosztem wszystkiego nie bede cisnal. Jezeli waga nie bedzie szla, to po prostu bede wazyl mniej. Znajac jednak swoje cialo jest duza szansa, ze uda mi sie osiagnac ten pulap.

3.) Trening
Generalnie chcialbym calosc podzielic na dwa okresy:
1.) Do okolo 10 sierpnia: po pierwsze jest to termin zaliczen, po drugie 8 koncze kurs z niemieckiego i bede chcial wyjechac na wakacje. Mysle, ze na jakis tydzien, dwa na razie na tapecie sa gory.
2.) Od pewnie mniej wiecej 20 sierpnia - startow (mysle, ze pod koniec wrzesnia).

O ile pierwszy okres jest dla mnie raczej czasem budowania sprawnosci ogolnej (rodzaju bazy kondycyjnej, silowej, wytrzymaloscowej), to w drugiej fazie (jezeli do niej dotrwam) celem bedzie juz stricte przygotowanie sie do zawodow. Wtedy bedzie trzeba juz faktycznie mocno zapieprzac.
Narazie trening wyglada mniej wiecej tak:

Poniedziałek: Trening na sali
Wtorek: Silownia- worek, skakanka, tarcze, trening silowy
Środa: Trening na sali
Czwartek: Silownia- worek, skakanka, tarcze, trening silowy
Piątek: WOLNE
Sobota: Silownia- worek, skakanka, tarcze, trening silowy
Niedziela: WOLNE

Beda pewnie wprowadzane jakies zmiany na biezaco- co trener zarzadzi, tak bedzie.

Co do treningu silowego tez chcialbym go podzielic na dwie fazy:
1.) Budowanie sily
2.) Budowanie wytrzymalosci silowej

W pierwszym okresie planuje cwiczyc glownie na wolnych ciezarach, podstawowe cwiczenia, wielostawowe- majace glowne znaczenie dla rozwoju sily. Na ten moment widze to tak (moga byc zmiany!)- zarys treningu !

Dzien A
-Przysiady
-Wyciskanie na plaskiej
-Pompki na poreczach
-Uginanie francuskie jednoracz
-Szrugsy

Dzien B
-Martwy ciag
-Drazek wasko z obciazeniem
-Wisolowanie polsztanga jednoracz
-Wycisk na barki (polsztanga jednoracz)
-High pulls + wspiecia na palce
-Uginanie przedramion ze sztanga

Calosc wygladalaby mniej wiecej tak:
Wtorek: Dzien A, Czwartek: Dzien B, Sobota: Dzien A, Wtorek: Dzien B, etc. Slowem kazda partia troche czesciej niz raz w tygodniu, za to liczba serii bez jakichs wielkich wachan.

Co do drugiej fazy (wytrzymalosciowej) nie bede sie na razie jeszcze rozpisywac. Mam w glowie pewien plan, ale malymi kroczkami- najpierw celem jest dotarcie do 10 sierpnia.

4.) Dieta
Powiem szczerze, ze nie bedzie dla mnie najwazniejszym wyznacznikiem. Sporty walki, to nie kulturystyka, nie bede sie pasl jak swinia. Postaram sie jednak jesc zdrowo i w miare przemyslanie. Mniej wiecej wygladaloby to tak:

1.) Platki owsiane, mleko, bialko, oliwa z oliwek
2.) Makaron, piers z kury, warzywa
3.) Obiad
4.) Ryz + jogurt (PRZEDTRENINGOWY)
5.) Platki owsiane, mleko, bialko, oliwa z oliwek (POTRENINGOWY)
6.) (Jak mi sie bedzie jeszcze chcialo) Serek wiejski/twarog

Czyli jak widac nie ma jakiejs tragedii. Czasem zdarzaja sie zmiany, nie traktuje zarcia pierwszoplanowo i jak cos wypadnie to plakac nie bede- tymbardziej, ze sa teraz wakacje.

5.) Suple
Bedzie ich troszke jako wpsomaganie diety.
Glowny rdzen suplementacji przedstawia ponizsza fota:




Generalnie:
1.) Storm: po miarce rano na czczo i po treningu
2.) Leucyna: po treningu 5 kapsow
3.) Vitargo: jakies 30g na treningu (+ bede dodawac jakies 3 kapsy BCAA)
4.) Bialko do posilkow 1-2x dziennie
5.) Witaminy i mineraly: narazie jeden kaps dziennie- na zmiane
6.) Witamina C: zaleznie od okresu

Oprocz tego mam jeszcze troszke resztek- troche malego storma, ostatki glutaminy MET-RX, mono tejze firmy, etc. Jak sie cos pokonczy to tez tragedii nie ma- mam jeszcze jedna puche bialeczka, leucyny, duzo witamin. Slowem w tej materii sobie jakos poradze.

Zapraszam do odwiedzania i komentowania.

Zmieniony przez - Kamiru w dniu 2008-07-21 23:16:06

Ile trzeba wlozyc pracy by najlepszym byc? Tysiace godzin, 300 poza domem dni...

Moj dziennik crossfit:

http://www.sfd.pl/Dziennik__Z_crossfitem_po_formę-t857818.html

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 11027 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 72188
Fajny pomysł napewno będe śledził

"Musisz świecić przykładem odwagi, honoru, żarliwej dla Narodu służby"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Lady M Zasłużona dla SFD
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 19441 Wiek 38 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 94708
na początek troche spamu: czemu w takim stroju nie ćwiczysz na treningach?

a pozatym: spoko pomysł, na pewno przyda sie też innym, którzy chcą troche urosnąć i zbudować forme

pozdrowionka i dużo słonka

"No matter your goal, achieving it always starts with belief
- do not underestimate the strength within."

http://www.sfd.pl/Lady_M/_The_only_limit,_is_the_one_you_set_yourself_-t958189.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 4405 Wiek 5 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 46052
Trzymam kciuki i sog na dobry początek

"The wise win before the fight, while the ignorant fight to win."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 51 Napisanych postów 8416 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 79983
wrzuc na podklad 20mg anapoklonu dziennie i bedzie git wtedy

1.) Platki owsiane, mleko, bialko, oliwa z oliwek - bez białka, daj sera troche
2.) Makaron, piers z kury, warzywa - troche oliwy
3.) Obiad

4.) Ryz + jogurt (PRZEDTRENINGOWY) - co to ****a jest ? ryz ok, wy*** jogurt, daj do tego piers, warzywa i oliwe chyba ze chcesz na połowie treningu polec

5.) Platki owsiane, mleko, bialko, oliwa z oliwek (POTRENINGOWY) - ile czasu po treningu ? bo to najwazniejsze. i bialko daj po treningu zaraz. i tu bym raczej mleko wywalil

6.) (Jak mi sie bedzie jeszcze chcialo) Serek wiejski/twarog - zryj na noc i nie pitol, najlepiej odzywka bialkowa i oliwy i nie piskaj synek


wit C daje tez po treningu

Zmieniony przez - everr w dniu 2008-07-21 23:58:15

http://wicek-lampy.cba.pl/

"profesjonalna" naprawa

...
Napisał(a)
Usunięty przez renegat44 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 11027 Wiek 40 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 72188

"Musisz świecić przykładem odwagi, honoru, żarliwej dla Narodu służby"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Po co te suple jak diety nie masz konkretnie rozpisanej?

Ale trzymam kciuki i powodzenia życzę!

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 5586 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 39451
Chlopaki.
Mowie, ze dieta jest wakacyjna.
Gwarantuje Wam, ze jak na warunki "fighterskie" malo ludzi dysponuje chociaz taka.

Olo
Suple traktuje jako dodatek, nie oczekuje cudow, wiec luzik guzik.

Ogolnie zjadlem wlasnie ser i smigam do spania jutro sporo do zrobienia.
Dzieki wszystkim odwiedzajacym.

Ile trzeba wlozyc pracy by najlepszym byc? Tysiace godzin, 300 poza domem dni...

Moj dziennik crossfit:

http://www.sfd.pl/Dziennik__Z_crossfitem_po_formę-t857818.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Powodzonka, bede sledzil.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1308 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 56796
Witam i powodzenia życzę, ciekawa relacja się zapowiada
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
OloKK www.olokk.pl
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 34575 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 195972
Kamiru, jak masz za dużo hajsu to spoko...
Ale nie wiem czy jest sens wydawać dodatkowo forsę na białko, jeśli np jesz tyle białka, że i tak całego nie zdążysz przerobić...
Rozumiesz co mam na myśli?

OLIMP ENG-PL TRANSLATOR:
2 capsules 3 times daily = 4 kapsułki 3-4 razy dziennie

http://facebook.com/olokk
http://olokk.pl  http://bng-studio.pl 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Budowanie kondycji

Następny temat

Krav Maga-częstochowa

WHEY premium