SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[M] Julietta-(DT)-pods: str.7, roczne str.21

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 52364

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Martucca z działu Ladies droga do formy i edukacja.
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1990 Napisanych postów 5138 Wiek 43 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 72466
Witam!
Od jakiegoś czasu podczytuję forum sfd i jestem zachwycona ilością informacji, jakie tu znalazlam ... Niedawno założyłam profil i dziś postanowiłam rozpocząć nowy temat...

Odkąd sięgam pamięcią to zawsze starałam się jeść 'zdrowo' choć momentami ulegałam słabościom głównie słodkim. Od kiedy moje dziecko zaczęło jeść pierwsze stałe posiłki moje zainteresowanie 'zdrową dietą' mocno się nasiliło i utrzymuje się aż do teraz- właściwie dzięki temu tu trafiłam. I oczywiście staram się gotować nam zdrowo.
Wcześniej nie stosowałam rzadnych specjalnych diet i nie ćwiczyłam, byłam zadowolona ze swojej sylwetki i ten stan trwał 'od zawsze' do pół roku po porodzie, kiedy to bardzo zaczęła przeszkadzać mi moja figura, moje ciało (opona wokół bioder, firanki na ramionach i fałda tłuszczowa na plecach jakby pod linią biustonosza) i absolutny brak kondycji (jedyne na co starczało mi siły to kilometrowe spacery z wózkiem).

W kwietniu 2013 roku zaczęłam ćwiczyć cardio (głównie filmiki z youtube'a- JillianM i MelB) oraz biegać starając się przy tym całkowicie wyeliminować słodycze. Straciłam trochę centymetrów i bardzo poprawiłam kondycję. Spodowało mi się! Nieśmiało zaczęłam marzyć o umięśnionej figurze. Przed wakacjami zaczęłam chodzić na siłownię, głównie na orbiter, a od września miałam w planach zacząć ćwiczyć siłowo, ale niestety nabawiłam się kontuzji kolana...

W tym tygodniu znów zaczęłam chodzić na siłownię, co drugi dzień i narazie tylko na rowerk stacjonarny, co ma pomóc wzmocnić kolano(?). Ból i strzykanie czuję już coraz rzadziej (kurację skończyłam tydzień temu), a lekarz doradził mi na początek rowerek i orbiter na minimalnym obciążeniu, czyli oszczędzanie kolana przez kilka następnych tygodni.

Wiek : 32
Waga : 65
Wzrost : 176
Obwód w biuście : 94
Obwód pod biustem : 80
Obwód talii w najwęższym miejscu : 81
Obwód na wysokości pępka : 95
Obwód bioder : 98
Obwód uda w najszerszym miejscu: 55
Obwód łydki : 25
W którym miejscu najszybciej tyjesz : biodra, brzuch, a potem ramiona i plecy
W którym miejscu najszybciej chudniesz : nogi i brzuch? nie jestem pewna
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: chwilowo przerwa- kontuzja kolana
Co lubisz jeść na śniadanie: owsianka na półtłustym mleku z suszonymi owocami albo jajecznica na minimalnej ilości masła i kromka pumpernikla, rzodkiewki/pomidor albo koktajl jogurtowy domowej roboty z owocami
Co lubisz jeść na obiad : głównie mięso (inaczej się nie najadam i sałatki warzywne) i zupy 'wielowarzywne mix'y' (też z mięsem)
Co jako przekąskę :greek jogurt z surowymi owocami, otrębami i orzechami albo kanapka
Co jako deser :lubiałam słodkie w każdej postaci, ale już dawnooo nie jadłam
Ograniczenia żywieniowe : brak
Stan zdrowia: dobry (matka karmiąca piersią)
-czy regularnie miesiączkujesz: od lipca brak miesiączki (27.07 ostatnia tabletka anty i miesiączka zarazem)
-czy bierzesz tabletki hormonalne: juz nie (brałam 12lat z przerwą na ciążę)
-czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: nie
-czy rodziłaś: tak
Preferowane formy aktywności fizycznej: ćwiczenia cardio w domu i siłownia, czasem basen i bieganie
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : obecnie falvit mama i tran; wcześniej różne witaminy i doraźnie leki antyhistaminowe
Stosowane wcześniej diety : nie- tylko w miarę racjonalne odżywianie
***

Nie chcę schudnąć, nie lubię figury ala anorektyczki; moj wskaźnk BMI 20.98 - wartość prawidłowa, dla kobiety jest to indeks idealny, co niestety ma się nijak do wyglądu mojego ciała. Szczerze pisząc waga jest mi objętna, bo i liczą się centymetry.
Moim marzeniem jest wzmocnienie i wybudowanie ładnych mięśni!!!

Tryb życia siedzący. Planuję: 2-3 razy w tygodniu ćwiczenia siłowe na siłowni oraz 2 razy w tygodniu cardio i dlatego właśnie stram się uzupełnić swoją dietę używając informacji z 'podstaw układania diety' i innych informacji z forum oraz ustalić pożądaną kaloryczność.

Dzięki kalkulatorowi zapotrzebowania wyszło mi coś takiego:
Współczynnik BMR 1452.63
Aby utrzymać wagę
-Kalorie 2505.79
-Węglowodany 55% 1378.18kcal = 344.55gram
-Białko 15%% 375.87kcal = 93.97gram
-Tluszcz 30% 751.74kcal = 83.53gram
Czy to ozacza, że powinnam zjadać 2,500kcla dziennie?
Te wyliczenia nie uwzględniają karmienia piersią, czyli powinnam doliczyć sobie jakieś dodatkowe kalorie?
Ile dokładnie?
Czy ta kalkulacja jest wogóle prawidłowa???
Przeglądnełam kilka dzienników lejdis i zauważyłam, że mają około 1700-1900kcal więc skąd u mnie taki wysoki wynik 2,500kcal?
Bardzo chciałabym wiedzieć, ile kalorii potrzebuje mój organizm .

Proszę o pomoc

xxx

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Cześć!
Jak sama napisałaś 2500 kcal, to po to by utrzymać wagę. Na redukcji należy kcal obciąć, stąd większość z nas je około 1700-1900 kcal.
Poczytaj regulamin Ladies - nasza biblia.
Moderatorki do konkretne babki, pomogą, reszta i tak zależy od Ciebie.
Trzymam kciuki!

Zmieniony przez - Rarity w dniu 2013-09-21 12:06:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 15338 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 191806
Julietta najpierw sprawdź czy nie masz diastasis po ciąży (co i jak oczywiście w linkach w regulaminie). Jeżeli karmisz nadal nie licz kcal a jedynie jedz czysto i do syta - pamiętaj wszystko czego nie dostarczysz z jedzenia organizm "zabierze' z Ciebie do produkcji mleka dlatego podczas karmienia nie powinno się liczyć i ograniczać a jedynie mądrze i do syta jeść wybierając najbardziej wartościowe produkty. Kiedy rodziłaś?

"pod tym niechcianym tłuszczem niekoniecznie ukrywa się nasz ideał urody" Obliques
Don’t be a follower. Be a leader even if for a while you are only leading your shadow.
DT -> https://www.sfd.pl/DT_Arphiel-t1191724.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1990 Napisanych postów 5138 Wiek 43 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 72466
Rarity: dziękuję
***

Arphiel: dzięki za uświadomienie ... właśnie przeczytałam artykuł i dokładnie sprawdziłam- nie mam szczeliny mięśnia prostego brzucha

rodziłam w styczniu 2011, maluszek 2kg urodzony siłami natury w 33tygodniu ciąży
karmię popołudniu przed drzemką i wieczorem 'do usypiania', sporadycznie rano... właściwie to już niedugo pewnie skończymy przygodę z cycem...

zastanawiam się teraz, czy powinnam sprawdzić (tak dla siebie) ile kalorii zjadam na chwilę obecną jedząc normalnie?
może widząc dietę na monitorze łatwiej by było uzupełnić to, czego ewentualnie brakuje lub dodać do mojej diety większe ilości np białka lub oleju lnianego mając w planach rozpoczęcie treningu?

xxx

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 15338 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 191806
ło jezusie dziecko ma prawie 2 lata a Ty je jeszcze karmisz? Kończ karmienie i bierz się za siebie
Zdjęcia daj

"pod tym niechcianym tłuszczem niekoniecznie ukrywa się nasz ideał urody" Obliques
Don’t be a follower. Be a leader even if for a while you are only leading your shadow.
DT -> https://www.sfd.pl/DT_Arphiel-t1191724.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1990 Napisanych postów 5138 Wiek 43 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 72466
23.09.2013 zdjęcia mojej sylwetki









<te ciemne plamy na plecach to resztki niefortunnej opalenizny >



Zmieniony przez - Julietta w dniu 2013-09-24 01:20:23

xxx

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Staraj sie jak stoisz trzymac mięsnie brzucha i nie pogłebiac lordozy, słowem wyprostuj sie - wyciągnij w górę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1990 Napisanych postów 5138 Wiek 43 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 72466
Obliques: ok, dziękuję
będę się starać i zaraz poczytam, bo nie mam pojęcia, co to jest ta lordoza...
***

23.09.2013 PIERWSZA MICHA
wiem, że dopóki karmię nie mam liczyć kalorii, ale ciekawość zwyciężyła- w niedzielę kupiłam wagę i wczoraj ważyłam wszystko, co jadłam i wrzucałam w 'dziennik żywieniowy'

bardzo proszę o sugestie i spostrzeżenia


Nie wliczone:
1. falvit mama, tran 5ml
2. kawa 2x, zielona herbata 2x, woda 5x
3. pomidor, rzodkiewka, brokuły, sałata (3rodzaje), papryka, ogórek kiszony, pieczarki




Zmieniony przez - Julietta w dniu 2013-09-24 13:01:19

xxx

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1990 Napisanych postów 5138 Wiek 43 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 72466
24.09.2013 MICHA
jakoś mało kalorii wyszło... ciężko mi ogarnąć, co ile ma kcal, b,t i ww'ów, dziś znowu spisałam po prostu to, co zjadłam; dużo nauki mnie czeka

24.09 Nie wliczone:
1. falvit mama, tran Mollers Baby 5ml
2. kawa 1x, zielona herbata 2x, woda 6x
3. ogórek, rzodkiewka, pomidor, zielona sałata (3rodzaje), papryka


xxx

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1990 Napisanych postów 5138 Wiek 43 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 72466
25/09.2013 MICHA
dziś wieczorem przestraszyłam się, jak mało kalorii zjadłam, dlatego w nocy wciągnęłam na szybko jeszcze domową wędlinę i ser...

widzę, że mam problem- od 3 dni zapisuję, co jem i nie kryję zdziwienia- myślalam, że to jakoś lepiej wygląda... a jest bez ładu i składu, każdy dzień jest niby zdrowy, ale jakoś rozchwiany- raz kalorii zjadam bardzo dużo, a raz bardzo mało, chyba za dużo nabiału, nie mam pojęcia, co z tym zrobić???

czy mogę przyjąć rozkład znaleziony w 'co jedzą ladies' 30/30/40% BTW ???
przy ilu kaloriach (nie chcę redukcji)???
bardzo potrzebuję wyznaczników...
***

kolano za to już coraz mniej boli...

25.09 Nie wliczone:
1. falvit mama, tran Mollers BaBy 5ml
2. kawa 1x, zielona herbata 3x, woda 8x
3. papryka, cebula biała, cebula fioletowa, pieczarki, pomidor, ogórek



xxx

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Julietta nei przejmuj sie teraz juz karmieniem, to sporadyczne karmienie, więc nie wpływa na twój organizm tak bardzo, dasz sobei radę, i fajnie , ze sie maluch cieszy

za duzo masz tłuszczy w misce zmneijsz do 80g dodaj weglowodanów. I nie skacz tak po kaloriach, ustalmy , ze 1800kcal ci starczy
Co sie dzieje z kolanem twoim?
spróbujwykonac przysiad głeboki jak ci wychodzi? jak sie kolano czuje
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zmyslowa_sowa - zdązyc prze 40-tką

Następny temat

zkrainyczarow DT - pods. str. 18

WHEY premium