SFD.pl Kuchnia SFD

Dodaj odpowiedź

[LC] Serniczek z patelni na szybko by grrubas

Wysłana -
Idealne na kolację (choć nie tylko)

Składniki
125g twarogu
2 jaja
15g odżywki (smak jak kto lubi jednak czekolada i wanilia sprawdzone - rewelka)

jaja i twaróg wrzucamy do michy i mieszamy dość porządnie jednak na gładko nigdy się nie uda. Do masy dodajemy białko i mieszamy. Masę wylewamy na patelnię delikatnie natłuszczoną i smażymy pod przykryciem aż do ścięcia. Struktura jest dość luźna więc żeby przewrócić dobrze jest podzielić na części, jak na zdjęciu. Po odwróceniu smażymy jeszcze chwilkę. Gotowe.
Smacznego

Nie ma problemu zrobić podwójnie

W całości:
330kcal
B: 42g
T: 13g
W: 4g

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
znany, lubiany i przeze mnie od dawna stosowany zmieniam tylko gramaturę produktów.

pzdr
Wysłana -
jak owsiane dodam do tego też bedzie ok ? bo mało węgli troche jak dla mnie :P jutro bede próbowal SOG ~!
Wysłana -
jak dodasz owsiane to juz bedzie calkiem inny przepis... jak Ci malo węgli to szamaj placek owsiany

pozdr
Wysłana -
twarog jaja nie bedzie za geste rczej nie wyleje tego do garka

mleko musiales dodac
Wysłana -
Dr_Kotwica j.w. jak za mało węgli do rób placek owsiany z odżywką. To może nie wyjść.

cyclone24 w tych proporcjach co podałem robi się masa niewiele gęściejsza niż ciasto naleśnikowe i spokojnie można ją wylać na patelnie. Nie dodawałem mleka.
(jak dasz całą kostkę sera i 2 jaja to z pewnością będzie za gęste)
Wysłana -
ja robię codziennie coś podobnego na kolację, tylko że w składzie jest 4 jaja, 100g twarogu, trochę słodzika, do tego trochę jogurtu, albo mleka (z jogurtem jest lepszy smak, ewentualnie jakiś owoc o niezbyt wysokim IG). Mieszam wszystko w tupperware i wychodzi wypasiony omlet twarogowy, najlepiej go smażyć pod przykrywką aż się góra zetnie.
Wysłana -
Mi się rozpiedziela cały już 2x próbowałem
Wysłana -
Avasso pod przykryciem rób na nie dużym ogniu no i patelnia musi być taka żeby nie przywarł. Poproś pannę niech ci przygotuje ;)
Wysłana -
Aaaaaaaaaa ! Zakochałem się, muszę jakoś niebawem wypróbować . Sogacz za pomysła.
Wysłana -
I choooj by to strzelił po raz 3 mi nie wyszedł
Strona 1 z 23
Dodaj odpowiedź