SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[LC] Mamy w dziale sernik, teraz czas na....PIERNIK :-)

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9300

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
Myślę, że piernik będzie ciekawą alternatywą dla wszystkich, którym już przejadły się wszelkie serniki, a poza tym niebawem Święta, więc możemy sobie zafundować coś, co uraczy nasze podniebienia i będzie kojarzyło się wybitnie świątecznie.

SKŁADNIKI:

* 7 łyżek otrębów owsianych (mogą być też zmielone płatki owsiane, ale kcal i ww podskoczą)
* 100g zmielonych orzechów (ja zrobiłam z włoskich, ale mogą np. laskowe, migdały)
* 8 jaj "L"
* 200g twarogu o gładkiej konsystencji- czyli takiego, który już nie wymaga mielenia (ja używam Dr. Oetker półtłusty)
* 40g odżywki bialkowej (ja dałam smak wanilia-cynamon Scitec'a). Nie każdy smak odżywki będzie tu pasował, ale to już rzecz jasna zależy od gustu, choć osobiscie nie wyobrażam sobie tego ciacha np. z jakimis odzywkami truskawkowymi, etc
* cynamon- ilosc zalezy od preferencji (ja dałam z pół opakowania Prymat),goździki, imbir, przyprawa do piernika (ilosci wszystkiego wedle upodobań kulinarnych)
* 15g kakao naturalnego, gorzkiego
* 10g kawy rozpuszczalnej
* kilka kropli aromatu do pieczenia Libella o smaku migdałowym
* proszek do pieczenia lub soda oczyszczona (zalezy, co kto posiada na stanie), co by ciacho nam wyrosło. Ja dałam 5g sody oczyszczonej
* OPCJONALNIE: mozna do masy dorzucic w zasadzie wszystko, na co macie ochotę: bakalie, całe orzechy, słodzik, wiórki, etc.. Ja słodzików nie dodaje (nawet nie mam w domu), bo nie przepadam za wybitnie słodkim smakiem. Wystarczy mi słodycz z odżywki, ale oczywiscie nic nie stoi na przeszkodzie, aby sobie wedle smaku dosłodzić.

PRZYGOTOWANIE:

* Oddzielamy żółtka od białek.
* żółtka bełtamy dokładnie w misce
* białka ubijamy na sztywno (ja robie to elektrycznie, bo wychodzi najlepiej. do białek należy dodać szczyptę sody lub soli- wtedy świetnie sie ubiją, a naczynie w którym je ubijamy ma byc absolutnie suche, bo inaczej będzie problem z ubiciem). Do ubitych białek, wlewamy teraz naszą masę "żółtkową" i DELIKATNIE mieszamy, aby nam masa zbytnio nie opadła.
* wszystkie składniki suche (WPC, kakao, kawe, przyprawy,aromat do ciasta, otręby, zmielone orzechy, proszek/ sodę i twaróg) razem mieszamy i wsypujemy to do naszej masy białkowo-zółtkowej, po czym zaś DELIKATNIE mieszamy, aby skladniki nam sie połaczyły.
* wlewamy całą naszą mase do formy/tortownicy (ja wykładam wczesniej pergaminem, aby nie przywierało) i wkładamy do JUŻ ROZGRZANEGO piekarnika na 190 stopni na 40 minut. ja piekłam bez termoobiegu, ale z opcją pieczenia "góra i dół". Proponuje sprawdzac w trakcie pieczenia, czy ciacho juz jest OK, bo różnie piekarniki grzeją i u jednego wystarczy te 40 minut, a u kogoś innego mniej lub więcej.

POLEWA (opcjonalnie):

tu nie ma żadnej filozofii. ja lubie prostotę i najczesciej do wszelkich wypieków z Kuchni.SFD robię sobie taką banalną: odzywka białkowa w smaku, na który mam ochotę i który pasuje mi do reszty+ gorzkie kakao+ odrobina wody, aby sie rozmieszało na wybitnie gestą konsystencję.
Mozna tu tez polać nutellą z kuchni sfd, posmarować masłem orzechowym, konfiturą, etc.. Ogranicza nas tylko fantazja i kcal w diecie

BTW i kcal na CAŁOŚĆ PIERNIKA(bez polewy !!!) (wg. potreningu.pl):

B: 122g
T: 121g
W: 18g
kcal: 1608



Stop wishing start doing

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wygląda bardzo apetycznie trzeba będzie spróbować bliżej świąt
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
lodzianin1 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 94133 Napisanych postów 363990 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1667755
zdjęcie twojego autorstwa?

treningi,suplementacja,odblokowanie [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
pierniczek robiłam w ramach eksperymentu, po raz pierwszy i kombinowałam ze składnikami, a że nie wiedziałam co się z niego "urodzi" po wyjęciu z piekarnika, to tez nie zrobiłam wczesniejszych fotek z procesu "produkcji", ale efekt koncowy sie udał i bardzo smaczny jest

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 18 Napisanych postów 2032 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 15756
martwi trochę ten sernik, bo raz w życiu spotkałem dobry, gładki ser mielony, który nie zawierałby sporo śmietanki i cukru - dr oetkera nigdy nie widziałem innego niż w takiej właśnie wersji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 8676 Wiek 44 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 130653
nazywa sie "twaróg aksamitny". Jest to wyłącznie twaróg półtłusty, zmielony na super-gładko. Ma konsystencje jak np. jogurt typu greckiego. wartosci na 100g BTW i kcal: 10,2 b; 3,6 ww i 3,0 tł, kcal: 82 wypas, bez zadnych syfiastych dodatków. są kubki po 450g i wiaderko 1kg

Stop wishing start doing

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 400 Napisanych postów 5586 Wiek 37 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 39451
Z mielonych serow zdecydowanie polecam spoldzielnie mleczarska Miechow- do dostania w wiekszych supermarketach, np Real, Carrefour. Wartosci ma bardzo dobre- z tego co pamietam 22g bialka/ 100 i oczywiscie jest swietnie zmielony, cena kolo dyszki za kg. SOG za przepis.

Ile trzeba wlozyc pracy by najlepszym byc? Tysiace godzin, 300 poza domem dni...

Moj dziennik crossfit:

http://www.sfd.pl/Dziennik__Z_crossfitem_po_formę-t857818.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 377 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15279
Dzisiaj dziewczyna zrobila mi piernik z tego przepisu. Wyszedl bardzo smaczny, jednak jesli ktos potrzebuje slodkiego smaku, to polecam dodac troche slodzika. W srodku bialko sfd wpc protein plus, smak biala czekolada, to samo polewa. Ogolnie bardzo polecam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 12 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 463
Namówiłem żonkę aby upiekła mi to cudo:) Biorąc pod uwagę, że nie zawiera ani grama cukru, sprawia wrażenie niezwykle słodkiego.

Waga: 106kg
wzrost: 192cm

Cel:
waga: 94kg
wzrost: 210 cm :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 33 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 205
Dzisiaj się przydało na śniadanie na szybko z białkiem:D
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cyckowa wydumka by Jeffrey

Następny temat

Hummus

WHEY premium