SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[LC] Chałwa

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 6710

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 243 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4590



Przepis pochodzi z działu Alternatywna droga z 2005r (https://www.sfd.pl/Przepisy_na_domowe_batony_na_lowcarb-t179084.html) by PePoNeNt
Odgrzebałem/zilustrowałem go ponieważ uważam, że to godna pozycja w dziale Kuchnia SFD i nie da się ukryć, jest to moja ulubiona przekąska.


Składniki:

- 100g masła w kostce
- 100g masła orzechowego bez cukru i soli
- ok 100g WPC
- słodzik
- garść suszonych owoców/orzechów


1. 100g masła b.powoli roztopić w mikrofali, tak aby się nie zagotowało (mieszać od czasu do czasu/masło musi być bardzo ciepłe).







2. Dodać i dokładnie wymieszać 100g masła orzechowego.







3. Teraz należy "doprawić" do smaku słodzikiem. Ja dałem 5 STEVIA'S.

4. Wsypać w zależności od upodobań suszone owoce/orzechy.




5. Mieszając dodawać na raty WPC (mi najlepiej smakuje truskawka), tak aby powstała konsystencja ciasta.




6. Umieścić gotową masę w naczyniu i wstawić do lodówki, do czasu aż stwardnieje. Najlepiej smakuje na następny dzień.




Wartości odżywcze na 100g (bez rodzynek):
B: 30g
W: 6g
T: 51g
KCAL: 611

*Chałwa nie traci konsystencji nawet podczas upałów.
*Jeżeli ktoś ma obiekcje co do masła to zapraszam do art. https://www.sfd.pl/Sześć_zdrowych_nowinek_o_maśle-t725283.html


Zmieniony przez - FRC w dniu 2011-08-20 14:09:49

Kalkulator do CC http://www.sfd.pl/Carb_cycling_-_progr.-t734077.html - V. 3.1 (aktualizacja 13.08.20011)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 745
Pomysł super, ale mnie niestety nie wyszło. Dodałam domowe masło orzechowe (niestety solone i pomimo małej ilości soli jej smak i tak się przebija) oraz odżywkę białkową o smaku mlecznej czekolady, co też było błędem, bo ta czekolada dziwnie miesza się ze słonawym posmakiem Za bardzo teraz już nic z tym nie zrobię, jedynie tych 100g odżywki trochę szkoda. Albo zjem ją "za ojczyznę"

Nie rezygnuj z marzeń. Nigdy nie wiesz, kiedy okażą się potrzebne.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816




musze zrobić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1068
chałwę uwielbiam i muszę to wypróbować! z czekoladowym trecem zrobie ! :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
na mega mase ...

probowales dodac wiecej WPC ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 243 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4590


Biniu - Próbowałem. Dałem tyle, aby konsystencja byłe na tyle stała, by ulepić batony. Chałwa wychodzi bardziej zbita, smak pozostaje bez zmian.
Fakt, kaloryczność powala. Dziś mogłem sobie pozwolić na jedynie 100g a to stanowczo za mało.

Kalkulator do CC http://www.sfd.pl/Carb_cycling_-_progr.-t734077.html - V. 3.1 (aktualizacja 13.08.20011)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1246 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36395
Teraz pomyśleć jakby tutaj dodać namoczonych owsianych, zeby konsystencja była równie dobra i super baton - posiłek w trasie/szkole/pracy. SOG
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 243 Wiek 42 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 4590
staranny - próbowałem wiele alternatyw (z kakao, z sezamem) mi najbardziej smakuje z rodzynkami, a konsystencja po wyjęciu z lodówki pozostaje bez zmian.

Kalkulator do CC http://www.sfd.pl/Carb_cycling_-_progr.-t734077.html - V. 3.1 (aktualizacja 13.08.20011)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Przepis pochodzi z działu Alternatywna droga z 2005r

ahh budzi wspomnienia

vide moj podpis
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 13 Napisanych postów 1246 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36395
Ogólnie chodziło mi o dodanie węgli tak aby był to "pełnowartościowy" baton. Co nie zmienia tego, że dla ludzi na redukcji jest to raj
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 15
Jednego nie rozumiem, na 1 zdjęciu jest samo masło 100g, później dodajesz masło orzechowe i nadal jest 100g?
Proporcje mają być 1:1, czy jakieś inne?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 2698 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 87340
Położył masło potem wyzerował wagę by wiedzieć ile dodał masła orzechowego. Z przepisu wynika że takie mają być właśnie proporcje.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

[LC] WĄTRÓBKA Z JABŁKIEM z ziołowo-orzechową nutą

Wiecej