SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[Filmy] Kompleksy sztangowe

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5658

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Kilka filmików z pełnymi kompleksami sztangowymi:















Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1454 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36540
To nie kwestia siły woli, mylisz stany. Po użyciu efektywnego ciężaru, w około 12-36h po ćwiczeniu mięśnie nie pozwolą Ci na jego powtórzenie. Koniec kropka. Możesz płakać, drapać ściany, skakać z mostu i tupać, mięśnie są zbyt poszarpane by m.in. układ nerwowy pozwolił powtórzyć tego samego rodzaju wysiłek (plus minus, czepiając się szczegółów to oczywiście adrenalina może przyzwolić ale nie regularnie i co rusz na taką szarżę).

Skoro te mięśnie bolą Cię tak lekko, że myślisz o dokładaniu treningów w czasie ich regeneracji, to nie są dość intensywne. Nie szukasz porady, tylko przytaknięcia, więc dołóż ile chcesz treningów, kiedy chcesz i na zdrówko. Twoje ciało, Twój wybór, a jeśli kiedyś uznasz że inni mają szybszy progres, lepsze sylwetki etc. to nie wiń nikogo poza sobą, taka zasada. Powodzenia!

Zmieniony przez - kamikaz w dniu 2012-06-30 23:18:38

Dziennik treningowy: http://www.sfd.pl/kami,_siły_na_zamiary_-t855956.html

"Motywacja jest tym co pozwala Ci zacząć. Nawyk jest tym, co pozwala Ci wytrwać."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Tak z ciekawości- ważne jest, żeby filmik miał crossfit w nazwie, czy żeby przedstawiał poprawne wykonanie ćwiczeń?

Obejrzałem tylko jeden filmik, drugi. W nim typ myli powerlifting z weightlifting, nie umie zrobić zarzutu, push pressa czy mp (czy naprawdę nie wiadomo co) zamienia na izolację przedniego aktonu barków, do tego robi to z ... nożyc? Wiosło zyebane, "rdl" bez deadstartu, ruch inicjowany prostownikami grzbietu a nie gluteusami, sztanga nie jest nawet ciągnięta po nogach

I tak dalej. Reszty nie miałem odwagi oglądać.




Tu jest moje pytanie: czy w tym dziale przejdzie byle g**** nazwą crossfit w tle, czy może osoby wrzucające te filmiki dokonują jakieś merytorycznej analizy materiałów? Nie wiem jak można oczekiwać poprawnego wykonania ćwiczeń przez amatorów, jeśli dostają spartolone tutoriale.

Dziękuję, mam nadzieję, że nie dostanę bana



EDIT: Ahahahahahahahahahahahaha, nie sory, obejrzałem z ciekawości pierwszy filmik. Padłem na cyce jak zobaczyłem rwanie chwytem do zarzutu robione na nożyce i ciągnięte naokoło na dole (przy kolanach) i na górze (ciągnięte łapą, a nie kapturami).
Do tego jeszcze wciągane na zgiętych łapach i bez lockotu na górze.


UMARŁEM, lol.


Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2012-06-29 01:07:16
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
hmmm...

Założeniem działu nie jest rozwodzenie się czy ruch zaczął się od prostowników czy glutesów... czy jak to tam nazwałeś.

Technika jest ważna, a ta przedstawiona na filmach jest wystarczająca do niezłapania kontuzji i poprawnego wykonania ćwiczenia.


Nad pedanterią wykonania zarzutów i rwań proszę rozwodzić się w dziale Zawodowe Podnoszenie Ciężarów o ile istnieje .

Pozdrawiam serdecznie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Samo używanie małego ciężaru jest wystarczające do niezłapania kontuzji. Typ z pierwszego ćwiczenia zrobił "mix rwania i zarzutu" techniką, którą uniemożliwia mu wzięcie ciężaru powyżej 50 kg. Jeśliby jednak podchodził do większego ciężaru i jakimś cudem wyniósł to biodrem ponad głowę, to gwarantuję, żeby mu to połamało ręce z powodu nierobienia wyprostu. Dodatkowo z tego chwytu nie da się zrobić dyslokacji barków, by w razie niepowodzenia zrzucić sztangę za siebie, więc mogłoby się to skończyć wyrwaniem ramienia ze stawu.

Jeżeli w mp/pp (mp nie jest ćwiczeniem typowo dwubojowym) nie cofa się tricepsów za uszy, to zmienia się środek ciężkości i nie podniesie się ciężaru. Względnie- przechyli nas i sztanga wyleci na ziemię/spadnie na barki. Do tego nie wypycha się ciężaru prąc klatką piersiową do przodu, a na tym polega mp i z tego właśnie powodu jest to ćwiczenie wielostawowe, a nie izolacja przedniego aktonu barków.


Ja bym proponował po prostu wrzucać dobrze wykonane ćwiczenia solo. Dajmy wiarę w możliwości ludzi i uwierzmy, że są inteligentni na tyle, że są w stanie odczytać ćwiczenia w podwieszonych wypiskach i sprawdzić je na osobnych tuturialach, a nie koniecznie muszą mieć pokazany cały wod.

Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1454 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 36540
Dudek nie mogę się zgodzić, za crossfit najczęściej biorą się młodsi adepci pizgania żelastwem, dopiero startujący z "tematem". U nich szczególnie ważna jest nauka bezpiecznego wykonywania ćwiczeń, zrywane ruchy, pochylona do przodu sylwetka etc. zdecydowanie są ANTYzdrowotne, nie mówiąc o tym że wcale nie tak nieistotne jest jak zaczynasz ruch. Nawet w ćwiczeniach statystycznych jak MC niewłaściwe napoczęcie ruchu może potężnie przejechać po kolanach w perspektywie czasu, a w ćwiczeniach dynamicznych jest szczególnie ważna ta technika bo są 10x bardziej kontuzjogenne niż statyki przy identycznym ciężarze.

Na domiar złego nowi w świecie treningów mają nadzieję, że tym treningiem zbudują taką sylwetkę, a nikt im nie mówi że "specjaliści" od crossa to w 90% zaczynali od tradycyjnego przerzucania żelastwa na siłowni i tyle. Podejdzie nierozciągnięty człowiek, raz zrobi zarzut jak ja i niech się cieszy jak tylko ponaciąga ścięgna nadgarstków, a nie ponadrywa. Idea szlachetna, ale nie mniej perfekcyjny musi być instruktaż bo na złych fundamentach i bez podstaw nikt nie wgłębi się mocniej w świat ćwiczeń. Nie mówię tego by dogryźć, tylko pomóc początkującym - ja miałem szczęście trafić pod skrzydła kogoś ogarniętego i zapewniającego bezpieczeństwo na treningach, a jak nowicjusz strzeli kompleks "na pałę" to to nie może skończyć się dobrze...

Pozdrawiam i ja!

Dziennik treningowy: http://www.sfd.pl/kami,_siły_na_zamiary_-t855956.html

"Motywacja jest tym co pozwala Ci zacząć. Nawyk jest tym, co pozwala Ci wytrwać."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzięki za opinie i bardziej wyważony ton .

Jest sporo racji w tym co mówicie, ale nikt tu nie mówi, że filmy te są wzorcem instruktażowym.

W celu urozmaicenia działu chciałem wrzucić wypiski w formie filmików.

Zachęcam do wypowiadania się i brania udziału również w innych dyskusjach, macie sporą wiedzę, którą możęcie przekuć na ten dział
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 701 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12153
Dudek, czy dobrym pomyslem jest wykonywanie complexu the bear 3 razy w tygodniu? split/thebear/spilt/thebear/split/the bear. cwicze tak od dwoch tygodniu i rewelacja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 20120 Wiek 20 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 184405
Jaki split, jakie obciążenia na Miśku, jaki poziom wytrenowania, jaka regeneracja...

Chociaż jeśli po 2 tygodniach zapyerdolu jest "rewelacja", to coś chyba jest nie tak

Zmieniony przez - Pandarek w dniu 2012-06-30 14:55:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 701 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12153
duzy poziom wytrenowania. ciezar na misku zwiekszny z rundy na runde- 30 + 5+3+3. duzo zalezy od dnia. split- ak napisalem ale to bardziej trening silowy oparty o podstawowe cwiczenia- tylko zlozone.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jak ten split wyglada. mozesz miec problemy z regeneracja
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wbijasz do konkursu pacman ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rekompozycja z kompleksami - przykłady treningów

Następny temat

Crossfit-co daje

WHEY premium