SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[FIT]Dotkazoz_DT_2013_podsum.str.19,33,44

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 55580

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 6334 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 99958
Ponieważ czuje się już dużo lepiej, wracam wiec tutaj, bo mi tęskno. Od stycznia sama sobie liczę i trochę ćwiczę. Czuje się dobrze i stwierdziłam jednak że czas już wrócić i zacząć poważnie coś robić, a nie jakieś tam machanie na dywanie
Od czasu zawieszenia ostatniego dziennika jadłam czysto, ale nie liczyłam. Starałam się przede wszystkim tak dobierać produkty, aby zawsze było BTW. Przez dwa miesiące nawet odżywki nie miałam, jadłam po prostu dużo mięcha. Przez ten czas prawie nie ćwiczyłam. Od stycznia jem 1700 kcal BTW 130/73/130. Trochę zaczęłam ćwiczyć, ale to szczerze to nie ma się nawet czym chwalić.

Poprzedni dziennik: https://www.sfd.pl/DT_Dotkazoz/rekomp-t886560.html

Aktualny stan zdrowia
Czuje się dużo lepiej, wrażenie mam takie jakby ktoś mi podmienił akumulatory na nowe. Od początku stycznia zaczęłam się wysypiać. Dziwne zadyszki zniknęły, a serducho uspokoiło się. Wróciła energia, której już dawno mi brakowało. Powróciła koncentracja. Trudno jest mi opisać te zmianę samopoczucia, która nastąpiła, bo różnica jest naprawdę ogromna. Odstawiłam propranolol. Biorę już tylko jedna tabletkę Metizolu.
W zasadzie z objawów nadczynności zostało mi jeszcze zła tolerancja na ciepło i jestem jeszcze trochę nerwowa.

Tyle wiem, że mam nadczynność tarczycy. Po miesiącu brania leku (metizol) ft4 spadł do 1,79 (norma max 1,8), było 2,09. Jedna tabletka to w zasadzie dawka stabilizującą, choć podejrzewam że hormony jeszcze mogę trochę spaść.
Na tyle co dowiedziałam się od lekarza, to że nadczynność prawdopodobnie nie wychodzi od nadczynnej tarczycy, tylko problem może leżeć na linii komunikacji tarczyca-przysadka. Normanie przy rosnących hormonach tarczycy (ft3, ft4), przysadka hamuje wydzielanie TSH. Niestety u mnie z jakiś powodów TSH nie spadło, co spowodowało dalszy wzrost ft3 i ft4. Co dziwniejsze przy spadku ft4), TSH też spadło, co nie koniecznie jest normalne

Cel:
Celów specjalnie nie chce wymyślać, bo na razie nie wiem jak będę czuć się za miesiąc, ale z drugiej strony nie chce czekać jak na skazanie. Chciałabym po prostu dobrze wykorzystać ten czas. Poprawić technikę podstawowych ćwiczeń (przysiad, MC). Poprawić kondycję, elastyczność i mobilność. Chce po prostu teraz zadbać o zdrowie, w pełnym znaczeniu tego słowa.

Trening;
2-3x w tygodniu aero – 30 minut na orbim. Stopniowo będę dokładać czas.

3x w tygodniu siłowy. No i tu pojawia się problem. Już po drugim planie z wolnymi ciężarami bolały mnie pod koniec plecy na wysokości łopatek. Więc wniosek jest krótki, muszę robić coś bardzo źle. Dlatego wracam do podstawowego treningu z wolnymi ciężarami (Obliques nr 1 https://www.sfd.pl/-t840097.html), z tym, że będzie ekshibicjonistycznie (co za trudne słowo ), będzie dużo nagrań z ćwiczeń do oceny. Zresztą po 3 miesiącach braku ćwiczeń, to chyba też nie ma sensu rzucać się na nie wiadomo co.

No i codziennie przed snem dodatkowe rozciąganie / joga minimum 20 minut (w miarę możliwości czasowych dłużej). Jogę ćwiczę od miesiąca, tak w sumie prawie codziennie (głównie joga ashtanga 5-6 dni w tygodniu), przed snem. Fajnie uspokaja a przy okazji widzę duże postępy.

Miska
1700 kcal BTW 130/73/130. Dobrze się czuje na takim rozkładzie i nie chudnę ani nie tyje przy bardzo lekkiej aktywności (joga + 2-3 razy w tygodniu aero). Jestem na nim od początku stycznia i chodzę trochę głodna. Najlepiej żebym co 3 godziny jadła, bo inaczej mi w brzuchu burczy Rozważam opcje podwyższenia kalorii, ale nie wiem o ile. W końcu trening siłowy podwyższa metabolizm, a i hormony tarczycy przecież też tak działają.
Co do glutenu i nabiału, wróciłam i już jem. Gazy i wzdęcia nie wróciły. Przez cały dzień mam względnie ładny brzuch, a nie tak jak przedtem (jakbym była w 5 miesiącu ciąży )

Suple:
Wit C, żelazo, falvit, metizol 5mg (1x dziennie), omega 3.

Pomiary:


Zdjęcia:


Siłownia wejdzie od początku lutego.
Dobre rady, kop na rozpęd albo opyerdol mile widziane


Zmieniony przez - Dotkazoz w dniu 2013-01-26 11:01:49

Gdy poprawisz fundamenty, łatwiej Ci będzie doprowadzić do porządku resztę domu...

Było minęło: http://www.sfd.pl/Dotkazoz_DT_2013_podsum.str.19_-t914686-s19.html 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1189 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13096
Dotka fajnie czytac, ze sie polepszylo zdrowko i powodzonka na dalsze miesiace.
Przepraszam, ze zabiore glos w tym temacie bo nie znam sie na tym ale na ostatnim zdjeciu (moze fo efekt ustawienia sie ) masz jakby bardziej odstajaca lewa lopatke i z biodrami cos jest nie tak bo z jednej strony masz wiecej ciala. Pewnie sie myle ale moze warto to sprawdzic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 6334 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 99958
Wydaje mi się że to efekt ustawienia bo na innych zdjęciach w komputerze takiej różnicy nie ma.

Zmieniony przez - Dotkazoz w dniu 2013-01-26 17:27:30

Gdy poprawisz fundamenty, łatwiej Ci będzie doprowadzić do porządku resztę domu...

Było minęło: http://www.sfd.pl/Dotkazoz_DT_2013_podsum.str.19_-t914686-s19.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1189 Wiek 50 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 13096
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 6334 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 99958
26.01.2013-dzień 1

TRENING
Joga – 23 minut + ćwiczenia z https://www.sfd.pl/Ból_kręgosłupa,_przykurcze__profilaktyka_i_działanie._Podstawy.-t911101.html
Jogę ćwiczę według tego:


W tej chwili do 23 minuty. Pan nic nie mówi o technice, ale mam do tego książkę i tam mam dokładnie opisane co kiedy i jak. Dokładnie te same asany i w tej samej kolejności. Dalsze asany nie ruszam, bo są za trudne. Nawet w mojej książce jest napisane, że jeżeli na tym etapie, nie potrafię poprawnie wykonać, to znaczy że nie mogę iść dalej.
Zresztą te 23 minuty i tak wystarczy, aby nogi się trzęsły i nie tylko nogi

SUPLE Wit C, żelazo, falvit, metizol, omega 3, kombucha
MISKA
Napoje: Kawa, 2 herbaty, woda- 0,5 litra
Warzywa: Marchew, Kapusta kiszona, ogórki kwaszone, cebula, czosnek, mrożony groszek zielony, mieszanka chińska.





Zmieniony przez - Dotkazoz w dniu 2013-01-26 21:47:29

Gdy poprawisz fundamenty, łatwiej Ci będzie doprowadzić do porządku resztę domu...

Było minęło: http://www.sfd.pl/Dotkazoz_DT_2013_podsum.str.19_-t914686-s19.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 15338 Wiek 36 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 191806
ooo jesteś Powodzenia i zdrowia

"pod tym niechcianym tłuszczem niekoniecznie ukrywa się nasz ideał urody" Obliques
Don’t be a follower. Be a leader even if for a while you are only leading your shadow.
DT -> https://www.sfd.pl/DT_Arphiel-t1191724.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 649 Wiek 42 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 12356
Powodzenia
Oglądnełam filmik, niezły!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
super filmik, kiedyś bardzo się jarałam jogą, ale bazowałam tylko na opisach w internecie- mogłam wtedy głębiej przejrzeć youtube

pomagają ci te ćwiczenia na kręgosłup, czujesz różnicę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 103 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2791
Podglądam i powodzenia życzę ;)

“(...) Live fast. Die Young. Be Wild. And Have Fun
Who are you?
Are you in touch with all of your darkest fantasies? Have you created a life for yourself where you’re free to experience them? I have.
I am f***ing crazy. But I am free.”

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 6334 Wiek 40 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 99958
Dzięki dziewczyny. Przyda się.

Czuje różnice w całym ciele, nie tylko w kręgosłupie. Tyle, że ja naprawdę jestem "sztywna". Ostatnio np. zdziwiłam się podczas malowania paznokci u stóp, bo zawsze miałam z tym leki problem. I w wielu innych sytuacjach, które mnie teraz zaskakują, o których nie będę wspominać, bo mąż mógłby się obrazić

Ale robię nie tylko te jogę. Czasem zmieniam i robię inne ćwiczenia. Mam kilka filmików ulubionych. Będę wrzucać te które robię.

Gdy poprawisz fundamenty, łatwiej Ci będzie doprowadzić do porządku resztę domu...

Było minęło: http://www.sfd.pl/Dotkazoz_DT_2013_podsum.str.19_-t914686-s19.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 10166 Wiek 110 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 124582
No to kop
Dobrze, że ze zdrówkiem lepiej, tak 3maj

If you change nothing ... nothing will change!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

początki - jaki typ budowy? jak zacząć?

Następny temat

dieta redukcyjna a zapotrzebowanie gramowe

WHEY premium