SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[Eksperymenty kulinarne] pakerskie mini sajgonki.

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 18624

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51764 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349824
Cześć.

Zrobiłem tą szamą furorę wśród moich lokatorów, więc postanowiłem podzielić się z Wami przepisem.
Danie trochę nietypowe, bo zawierające mało popularny makaron, jak i placki ryżowe.
O ryżu pod tą postacią możemy przeczytać niewiele, ale osobiście chwalę sobie, przede wszystkim za specyficzny, bardzo dobry smak.
Posiłek ze względu na śladowe ilości tłuszczu i warzyw sprawdzi się przede wszystkim jako żarcie po treningowe. Imo nada się zarówno na high jak i low carb, gdzie zresztą z powodzeniem stosowałem makaron ryżowy.

Składniki:
Na 12 sztuk





Placki ryżowe małe - 12 sztuk (50g)
Makaron ryżowy - ok 25-30g
Pierś z kury - ok 300g
Jajko - 2 białka
Warzywa mrożone - 100g
Sos do owoców morza Tao Tao.
Przyprawy.
Odrobina oliwy.


BTW:
Na jedną ok 50g sztukę, bez sosu, wg składu powyżej.





W: 5-6g
B: 5-6g
T: śladowe ilości.
Kcal: ok 40-50.

Przygotowanie:

Mięso mielimy w maszynce. Ewentualnie gdy ktoś nie ma, bardzo drobno siekamy. Ja znalazłem oldschoolowy sprzęt po babci, od której wynajmuję mieszkanie.W międzyczasie na patelni rozmrażamy warzywa i gotujemy wodę na makaron.





Makaron, białka jaj, rozmrożone warzywa, przyprawy(ja natarłem pierś dzień wcześniej) dodajemy do mięsa i mieszamy.









Placki przez chwilę moczymy w letniej wodzie. Uważamy by nie była za gorąca - powoduje to zwijanie. Proponuję też przygotowywać każdy placek osobno, unikniemy w ten sposób nadmiernego rozmiękczenia.
Na gotowe placki nakładamy farsz i zwijamy jak naleśniki, smażymy na odrobinie oliwy, aż przybiorą rumiany kolor.





Gotowe sajgonki proponuję podawać z sosem z zielonych chilli, z którym smakują genialnie.





Smacznego...






i miłego zmywania.








pzdr/



Zmieniony przez - Koniu151 w dniu 2008-11-16 20:14:43

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
BArdzo fajnie to wygląda, jak będę miała jakiś dzień wolny to sobie zrobię

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51764 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349824
Zrobię Ci jak do mnie przyjedziesz w zimę.;*


pzdr/

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Kusisz Ale jak obiecujesz,to przyjadę szybciej

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 150 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2949
a ja chcialem się zapytac czy to nie sa takie jakby gołąbki ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 1669 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 30962
Smacznie wygląda, dam mamusi to zrobi kiedyś na obiad

Zmieniony przez - vivek3 w dniu 2008-11-16 21:29:14

Mogę być kimś, będąc jednocześnie sobą...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51764 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349824
obiecuję.

gołąbki są z ryżem i w kapuście. Tu masz makaron i placek ryżowy.


pzdr/

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Za***isty przepis!! Sog dla ciebie!! Tylko powiedz mi jedno, bo przyznam ze niewiem, co to sa te placki ryzowe?? Nigdy o czyms takim nie slyszalem, gdzie mozna to kupic i jak sie rysuja wartosci odzywcze bo faktycznie nawet w necie ciezko cos o tym przeczytac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51764 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349824
w każdym supermarkecie powinno być.
ok 60g/100g węgli.


pzdr/

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
A to nie jest papier ryżowy

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51764 Wiek 33 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349824
no może to i papier się fachowo nazywa.


pzdr/

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

FILET Z LOSOSIA W SOSIE ZIOLOWO-CYTRYNOWYM

Następny temat

tuńczyk z serem feta

Wiecej