SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[Dziennik] Kalistenika - Home Workout by Pawlak

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 58680

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 712 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15927
Obwody po treningu Mawashiego dla początkujących

Wzrost-182 cm
Obwód bicepsa-31.5 cm
Obwód klatki-105/106 cm
Obwód pasa-85 cm
Obwód uda-55 cm
Waga-71.5 kg
Wiek 18 lat
Cel: przede wszystkim więcej centymetrów w bicepsie
Dieta: Jest ok 3000/3100 kcal


No i zdjęcia(takie sobie)






Po krótce o kozieradce
.
Skład chemiczny.

Surowiec zawiera 20-45% śluzu (mannogalaktanu), saponiny sterydowe (pochodne diosgeniny i jej izomer yomoganinę - 0,1-2,2%, tigogeniny, gitogeniny, 25-spirostano-3,5-dien, neogitogeniny, neotigogeniny), białka - 20-27%, flawonoidy (witeksyna, wicenina, izowiteksyna, 2”-o-p-kumaroilowiteksyna), betainę kw. nikotynowego - trygonelinę - 0,04%, cholinę - 0,05%, olejek eteryczny, niacynę -3-5 mg/100g, olej tłusty -6-10%, liczne sole mineralne, wit.F, lecytynę - 2%, gorycze, garbniki. Nasiona są materiałem wyjściowym do produkcji saponin steroidowych służących z kolei do półsyntezy kortykosteroidów (diosgenina).

Działanie.

Składniki sterydowe kozieradki działają wyraźnie hormonalnie i wykazują wpływ anaboliczny. Mogą zastąpić z powodzeniem sztuczne sterydy anaboliczne. Zwiększają retencję azotu, pobudzają syntezę białek, zwiększają stężenie hemoglobiny i liczbę erytrocytów we krwi. Zatrzymują wodę, sód, wapń, żelazo i chlor w organizmie. Pobudzają procesy regeneracji tkanek, pobudzają przyrost tkanki mięśniowej i łącznej. Kozieradka działa odżywczo, odkażająco, przeciwzapalnie, rozmiękczająco, powlekająco, wykrztuśnie, tonizująco, pobudzająco na procesy trawienne, mlekopędnie; regulują wypróżnienia i metabolizm. Pobudzają strefy rozrodcze paznokci i włosów, zwiększają wydzielanie androsteronów i estrogenów.

Wskazania: wysiłek sportowy, uprawianie kulturystyki, osłabienie, niedokrwistość, niedoczynność kory nadnerczy i gruczołów płciowych, zaburzenia przemiany materii, zaparcia, choroby układu oddechowego, niedobory witamin i soli mineralnych, osłabienie, choroby zakaźne, zaburzenia trawienia, laktacja, kaszel, choroby skórne i włosów, przeziębienie, stany ozdrowieńcze, choroba wrzodowa, wychudzenie, stany zapalne przewodu pokarmowego.


Dawkowanie




Trening w pełni w domu ewentualnie na świeżym powietrzu
a teraz plan którym będę ćwiczył


Pierwsze tydzień 2 obwody a w drugim i trzecim tygodniu 3 obwody na trening, który będzie pon-śr-pt



A potem kolejne dwa tygodnie po 2 obwody i w ostatnim tygodniu 3 obwody




Trening i cykl zaczynam od poniedziałku, teraz mam jeszcze odpoczynek po Mawashim

Zapraszam do obserwowania, opiniowania i komentowania

Zmieniony przez - Pawlak1990 w dniu 2013-06-11 17:38:22

Zmieniony przez - Pawlak1990 w dniu 2013-06-11 17:45:38
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 712 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15927
Trochę się zmieniło u mnie od tego czasu, prawie 3/4 grudnia mi odpadło przez zatoki i zapalenie ucha. Teraz regularnie macham sztangą, waga poszła ostro w górę do 78, obwody w sumie też, bicki urosły, klatka się zarysowała, fatu na brzuchu przybyło. Liczba podciągnięć spadła bardzo, mimo że progres szybszy to jednak brakuje mi trochę Lafay'a. Jak znajdę trochę czasu to może założę dziennik ale już w innym dziale. Ten można uznać za zakończony
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 12867 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 90343
Powodzenia.

Trening bez nóg, to jak seks bez orgazmu.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Będę zaglądał, powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1508 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20209
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 712 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15927
Lapson1
ciekawe z tą kozieradką. Zobaczymy ile w kablu wejdzie po tych suplach


Ja nie jestem zbytnio przekonany do jej cudownego działania, dlatego testuję to na sobie, chce zobaczyć czy to ziele jest coś warte
Czy oprócz smrodu da coś w postaci większych obwodów.

Jakoś tak dziwnie jest bez treningu, czuję że czegoś mi brakuje:'-( i chce mi się ćwiczyć cały czas

Kilka słów więcej o tym połączeniu
saponiny sterydowe (sapogeniny)

Saponiny steroidowe (sterydowe) to pochodne spirostanu lub furostanu. Powstają na układzie steranu z ugrupowaniem cyklicznym bocznym w pozycji 17. Ugrupowanie boczne składa się z pierścienia 5-członowego i pierścienia 6-członowego. Oba pierścienie są połączone węglem spiro C-22. Sponiny sterydowe pochodne furostanu nie mają zamkniętego pierścienia F, lecz łańcuch alifatyczny.

W przemyśle farmaceutycznym są wykorzystywane do syntezy hormonów sterydowych i kortykosteroidów.

Niektóre z wymienionych saponin mają w pozycji 3 grupę wodorotlenową, dzięki czemu w obecności pewnych substratów i katalizatorów możliwe jest przekształcenie w ich hormony sterydowe lub parahormony sterydowe o działaniu anabolicznym. W organizmie zwierząt (człowieka) istnieją odpowiednie szlaki metaboliczne zdolne do biosyntezy aktywnych substancji sterydowych (anabolicznych) z wymienionych saponin, pod warunkiem wstępnej obróbki biochemicznej, jaka zachodzi pod wpływem enzymów symbiotycznej mikroflory jelitowej. Do celów anabolicznych najbardziej efektywne są saponiny o podwójnym wiązaniu między węglem C5 i C6. Degradacja metaboliczna łańcucha bocznego saponiny steroidowej (utlenienie, redukcja, dehydroksylacja, dehydratacja), doprowadza w rezultacie do powstania związków C-19 (testosteron), C-21 (progesteron). Istotną rolę w metabolizmie saponin sterydowych odgrywa symbiotyczna mikroflora jelitowa. Enzymy symbiotycznej mikroflory jelitowej aktywnie przekształcają saponiny w związki pregnanowe (C-21) i androstanowe (C-19), będące substratami do syntezy testosteronu, androsteronu i progesteronu.

Dostarczanie tego typu prekursorów androgenów przy równocześnie znormalizowanej mikroflorze jelitowej może zwiększyć ilość produkowanego testosteronu nawet o 4 mg w ciągu doby. Dzięki tej nadwyżce pojawia się we krwi tzw. testosteron wolny, nie związany z białkami. Właśnie ten wolny testosteron zapewnia efekt metaboliczny. Dodatek fitosteroli oraz stymulatorów wydzielania insuliny (prekursory i aktywatory hydroksy-izoleucyny, czysta 4-hydroksy-izoleucyna) zawartych w czarnuszce i kozieradce zapewnia dodatkowe pobudzenie przyrostów tkanki łącznej i tkanki mięśniowej. Zwiększone wydzielanie insuliny powoduje: pobudzenie syntezy glikogenu i białek, ułatwienie transportu poprzez błony komórkowe do wnętrza komórek – glukozy, aminokwasów, potasu i kwasów tłuszczowych, hamowanie nadmiernej glikogenolizy, zubażającej mięśnie w materiał energetyczny.


Zmieniony przez - Pawlak1990 w dniu 2013-06-11 22:21:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 452 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 5505
Jedziemy prawie na tym samym planie, będę zaglądał, bardzo jestem ciekaw efektów po tej kozieradce i czarnuszce.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 425 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20165
Panowie, a gdzie to można dostać, i jaki jest całkowity przybliżony koszt takiego 6 tygodniowego "cyklu" ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2340 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20535
Powodzenia, bd śledził
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 712 Wiek 28 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 15927
dawid34312
Jedziemy prawie na tym samym planie, będę zaglądał, bardzo jestem ciekaw efektów po tej kozieradce i czarnuszce.


Od poniedziałku będę zdawał relację, teraz jeszcze odpoczynek :D

Shaman1994
Panowie, a gdzie to można dostać, i jaki jest całkowity przybliżony koszt takiego 6 tygodniowego "cyklu" ?


Dostać to można w każdym sklepie zielarskim i w internecie, jest to bardzo tanie, ja w sumie zapłaciłem około 20 zł za 400g kozieradki i 300 czarnuszki, akurat na 6 tygodni wg schematu dawkowania który sb ułożyłem. a no i do tego trzeba doliczyć koszt kilku dezodorantów, bo się po tym cuchnie kozą


Dzięki wszystkim za zainteresowanie tematem

Zmieniony przez - Pawlak1990 w dniu 2013-06-12 17:21:44
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1508 Wiek 32 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20209
"a no i do tego trzeba doliczyć koszt kilku dezodorantów, bo się po tym cuchnie kozą"
co ty pierdzielisz poważnie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 2340 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 20535
w tych linkach co mi Pawlak podesłał we wcześniejszym dt było właśnie o niezbyt ładnym zapachu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

początek pomocy

Wiecej