SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[DT Iness] Biegi, pompki, dzikie węże :P

temat działu:

Dzienniki Juniorów

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13761

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
kochana coś jest nie tak :D|
Przedwczoraj robiłem bicka - uginanie z sztangą i druga seria też 27 kg... i sobie myślę czy to ja jestem słaby bo Innes ćwiczy na takim samy jak ja
Z kolei wiosłowanie robisz na 32 kg i przysiad też gdzie ja dokładam lekko ponad 100 kg

te uginania chyba oszukane albo nie wiem :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 12385 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 51784
Wszystko jest bardzo w porządku, tylko ty nie czytasz uważnie albo nie od początku, kiedy zaczęłam ćwiczyć na siłowni moje wypiski.

Już wcześniej pisałam: przysiad robię z 32,5 kg na 12 powtórzeń i nie jest to dla mnie specjalny wysiłek. Zanim zaczęłam robić ten plan to w życiu robiłam przysiady 2x (kontuzje kolan i stóp spowodowane bieganiem), a górę ciała ćwiczyłam na siłowni jak chodziłam do liceum, więc co - mam od razu 60kg sobie założyć i siadać? Pier.dolić technikę i rozj.ebać kolana? Już kiedyś miałam rozj**ane Pisałam - dokładam powoli 2,5kg co tydzień i nie obchodzi mnie ile biorę w innych ćwiczeniach.

W wiośle mogłabym wziąć znacznie więcej dzisiaj, w zasadzie nie poczułam, żebym cokolwiek robiła. W zeszłym tygodniu miałam 30kg, ale nie byłam zadowolona z techniki, więc na kolejnym treningu (też w zeszłym tygodniu) obniżyłam do 27,5kg, poprawiłam technikę i teraz dokładam powoli 2,5kg co tydzień.

Za to jak robię bica 27kg to jest to dla mnie w ch** ciężkie i za każdym razem po serii czuję się jakbym miała się zesrać i zemdleć - nawet dzisiaj specjalnie dopisałam komentarz do tego ćwiczenia (ale w sumie po co czytać).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
Dobra już kapuję :D

to źle periodyzujesz, bo będziesz dokładać wszędzie, a na bicka już nie, trzeba było też zacząć od mniejszego ciężaru też , ale to tylko moja opinia :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 12385 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 51784
Ćwiczenia na bic i tric miałam na początku tego planu w ogóle nie dawać i robić same wielostawy, więc to tak naprawdę dla mnie nieistotne.

Zamierzam za kilka tygodni połączyć siłownię z kalisteniką i wrzucić podciąganie podchwytem i pompki na poręczach zamiast uginań i prostowań, więc to co teraz mam na ramiona to jest "aby było" i nie zależy mi specjalnie na jakimś wielkim progresie, bo to nie są ćwiczenia docelowe u mnie. Wkrótce je w ogóle wyrzucę i dam te co wyżej wymieniłam, w których jestem tak samo zerem jak w przysiadzie i reszcie, wtedy zacznie się prawdziwa progresja.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 34 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294222
"Ćwiczenia na bic i tric miałam na początku tego planu w ogóle nie dawać i robić same wielostawy, więc to tak naprawdę dla mnie nieistotne"

i masz rację, nawet nie chodzi o kalistenikę, ale dla babek to zbędne ćwiczenia ogólnie
więc to co piszesz to ok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 12385 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 51784
To czy zbędne to zależy po co się trenuje. Mnie chodzi o siłę, nie budowanie sylwetki (nie żebym się nie przejmowała jak wyglądam, ale ona sama się robi przy okazji), więc uginania i prostowania dałam, żeby bic i tric wzmocnić przed wprowadzeniem właśnie podciągania podchwytem i pompek na poręczach, dlatego u mnie nie są one zbędne. Jak już ćwiczyć, to całe ciało po prostu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 12385 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 51784
Czwartek, dzisiaj wpadł trening pływania. Mam nowy personal best: 850m kraulem z nawrotami, czyli 17x50m Następnym razem będę atakować chyba już 30 długości, bo dzisiaj skończyłam na 17 tylko dlatego, że już mi się wykupiony czas skończył
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 12385 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 51784
Dobra, walnę wypiskę z tego co dzisiaj się działo

MC
8x40kg
8x45kg
8x50kg

WL
8x32kg
8x37kg
8x42kg

Wykroki z hantlami w miejscu
8x2*7,5kg
8x2*10kg
8x2*12,5kg

Wyciskanie hantli siedząc - na 3 serię wzięłam hantle po 15kg, dałam radę jedynie je sobie zarzucić, ale ani 1 repa już nie zrobiłam niestety
8x2*10kg
8x2*12,5kg
8x2*12,5kg

Uginanie ramion z supinacją
8x2*7,5kg
8x2*10kg
1x2*12,5kg

Wyciskanie wąsko - jednak jeszcze nie czas na dipy, zostawiam to wyciskanie (w 3 serii złapałam tylko trochę bardziej wąsko niż szerokość barków i uznałam później, że to za szeroko, więc powtórzyłam ostatnią serię łapiąc już na szerokość szyi mniej więcej, także wyszły w sumie cztery serie... nie mogłabym sobie darować tego przekłamania )
8x25kg
8x30kg
8x35kg

Brzuch - wznosy nóg w podporze na poręczach, scyzoryki, K2E na skos w leżeniu tyłem, russian twist.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51567 Wiek 31 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ładnie w tym MC Ci idzie, jakiś opór już stawia ciężar, czy bez problemów?

Teoretycznie przeszłaś z 12 x47,5 na 8x50, więc mogłaś się pokusić o 52,5 :) Zakładając, że dalej idzie gładko.


Zmieniony przez - MaksymS w dniu 2015-08-01 13:31:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 89 Napisanych postów 12385 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 51784
Bez oporów idzie, ale i tak zamierzam dokładać po 2,5kg co trening, dłużej będę progresować zanim będzie jakiś problem.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dziennik konkursowy - Munga i Marian

Następny temat

[DT]SzaroUek- redukcja, NO CARDIO

WHEY premium