SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[DT] trochę starszy junior

temat działu:

Dzienniki Juniorów

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1033

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1092
Cześć

Od 18-tki trochę czasu minęło, ale nie znalazłem lepszego miejsca na dziennik dla początkującego. Poniżej ankieta.

Wiek : 30
Waga : 87.5
Wzrost : 185
Staż treningowy: 0 (był dłuższy epizod w zamierzchłych czasach licealnych, później kilka krótkich powrotów, wszystko raczej rekreacyjnie)
Obwód pasa: 94
Obwód klaty: 102
Obwód uda: 50.5 (nad kolanem)
Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często): dotychczas rekreacja typu rower/basen/spacery nie częściej niż 2 razy w tygodniu
Ograniczenia żywieniowe(uczulenia, choroby) : brak
Stan zdrowia: ok
Preferowane formy aktywności fizycznej: na chwilę obecną trening w domu (hantle 2x20 + drążek + piłka) + aeorby
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : wcześniej brak, teraz prawdopodobnie będę miał problemy z wyrobieniem normy białka, więc pewnie pojawi sie WPC
Stosowane wcześniej diety/rozklad b/w/t: brak
Cel/problem/opis: Cel główny to zbudowanie sportowej sylwetki (raczej fit niż typowo kulturystyczna), cel obecny to pozbycie się zbędnego tłuszczu (najbardziej widoczny jest nadmiar na brzuchu)

W tej chwili nie mam zdjęć, wrzucę najpóźniej w ciągu 2 dni.

Na początek mam pytanie odnośnie mojego zapotrzebowania kalorycznego. Różne metody obliczeń dają dosyć robieżne wyniki. Od zeszłego tygodnia zacząłem ćwiczyć, planuję 3xFBW z hantlami + 2-3x aeroby (30-40 minut szybkiego marszu).
Według kalkulatora na potreningu (po wybraniu dużej aktywności (ćwiczenia 3-5 razy w tygodniu)) moje zapotrzebowanie wynosi 3440 kalorii czyli na redukcji ok 3100. Wydaje mi się to dosyć dużą liczbą, do tej pory nie sprawdzałem ile zjadam, ale wątpię żeby było to aż tyle. Wątpię też abym był w stanie zjeść aż tyle z czystego jedzenia.

Obliczyłem też zapotrzebowanie na podstawie wzoru z tematu o zapotrzebowaniu Przyjęte wartości (zazwyczaj wybierałem wartości ze środka dostępnego przedziału):
TEA:
- trening siłowy 8 kalorii na minutę
- trening siłowy EPOC 7%
- trening aerobowy 7.5 kalorii na minutę (szybki marsz)
- trening aerobowy EPOC 35 kalorii
TEF - 10%
NEAT - 500 kalorii

BMR (9.99 x 87.5) + (6.25 * 185) - (4.94 * 30) + 5 = 874.125 + 1156.25 - 148.2 + 5 = 1887.18
TEA 3*40*8 + EPOC (3*7%*1887) + 2*35*7.5 + EPOC (35) = 960 + 396,27 + 525 + 35 = 1916/7 = 273
BMR + TEA = 2160 + NEAT (500) = 2660 + TEF (10% * 2660) = 2926

Czyli po odjęciu 10% deficytu daje to 2630 na redukcję. Ta wartość wydaje mi się o wiele bardziej prawdopodobna, ale będę wdzięczny jeżeli wypowie się ktoś bardziej doświadczony.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Wartość podana przez kalkulator na potreningu będzie jak najbardziej ok na początek, zacząłbym od tych 3100-3200kcal

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1092
Jeżeli 3100 to rzeczywiście odpowiednie dla mnie zapotrzebowanie to będzie ciężko.

Dzień 001
Dzień bez treningu. Z racji weekendu pierwszy posiłek dosyć późno i kalorie nie wbite do zapotrzebowania.

Czy 3400 (3100) na redukcji to na pewno prawidłowe zapotrzebowanie dla mnie? Patrząc ile dzisiaj zjadłem jakoś nie chce mi się wierzyć, że zjadałem do tej pory aż tyle kalorii.






Zmieniony przez - piaseq w dniu 2014-03-16 21:47:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 76 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1573
Na początku witam rówieśnika :)

Jak tylko zaczniesz się ruszać zwiększy się również twój apetyt. Choć ja na początku byłem tak zmęczony, że nie miałem w ogóle nie miałem ochoty na jedzenie. (też zaczynałem od ćwiczeń w domu + bieganie)

Zacznij od tych 3100 i zobaczysz jak będzie po pierwszym, czy dwóch tygodniach. Kontroluj kalorie, swoją wagę i sprawdzaj jak reagujesz. Kalkulator traktuj orientacyjnie, bo każdy ma inny organizm i tylko metodą prób i błędów możesz go poznać i nauczyć się go obsługiwać Powodzenia!

www.borutnika-slowek-kilka.pl - blog żartobliwie rozrywkowo ironiczny

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Borutnik_na_wadze-t1008093.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 40 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 1092
Dzień 002

Trening

FBW z hantlami:
- przysiady
- wspięcia na palce
- wyciskanie leżąc
- martwy ciąg
- wyciskanie żołnierskie
- wyciskanie francuskie hantli w siadzie oburacz
- uginanie ramion

4 obwody po 15 powtórzeń. To dopiero drugi tydzień rozruchu,, więc ciężary na razie symboliczne.


Miska

Te 3100 z kalkulatora potreningu to jakaś abstrakcja. Nie ma fizycznej możliwości żebym dał radę tyle zjeść. Dzisiaj wbiłem 2600 i przez cały dzień czułem się pełny. Przyjmę na razie, że prawidłowe jest zapotrzebowanie obliczone na podstawie wzoru, będę jadł ok 2600 i zobaczę jaka będzie reakcja organizmu.



Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

[DT] Kfercik

Wiecej