SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[DT] m1sti - od patyka do byka :D

temat działu:

Dzienniki Juniorów

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1644

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 53
Coś o sobie

Siemka, jestem Wiktor i mam 15 lat. Jakiekolwiek pojęcie o siłowni (choć dalej bardzo małe) zacząłem mieć mniej-więcej rok temu w ferie. Zdecydowałem się wtedy na zakup na allegro ławeczki z urządzeniem do prostowania nóg, modlitewnikiem i wyciągiem (który ma obciążenie do 30 kg) oraz gryf prosty dłuższy i trochę krótszy, lekko łamany. Oprócz tego 80 kg żelastwa. Chciałem się wtedy wziąć za siebie, bo było tragicznie. Ważyłem 52 kg przy wzroście 168 cm.





Później udało mi się przybrać ok 2-3 kg do maja, jednak był problem z regularnością treningów. 20 maja na zielonej szkole, podczas gry w piłkę, złamałem nogę w łydce (piszczel i kość strzałkowa) z dosyć dużym przemieszczeniem. Do treningów wróciłem na początku lipca, bo wcześniej jeździłem na wózku i nie było takie opcji. powoli się wdrażałem, ćwiczyłem regularnie całe wakacje. W rezultacie niesamowicie poprawiłem swoje osiągi. Przed złamaniem nogi podnosiłem na ławce płaskiej ok 20 kg (licząc że gryf ma 6 kg) w 3 seriach po 10. Teraz podnoszę 46 kg w 3 seriach po 7. Progres we wszystkich partiach oprócz nóg, wiadomo. Przez to że złamałem nogę to siedziałem na dupie i jadłem (starałem się dosyć zdrowo) przez co strasznie dużo przybrałem na masie. Jednak obecnie miałem problem z chęcią do treningów, więc zakładam dziennik.

Zdjęcia











Jak widać trochę przytyłem, wleciało trochę tłuszczu i pewnie jakaś ilość mięsa też. Moje nogi nie istnieją, a obecnie lekarz pozwolił mi na bieganie i na ćwiczenie z ciężarem własnego ciała (wspięcia i przysiady robię). Na jednym zdjęciu strasznie krzywo stoję

Wymiary

Wzrost: 172 cm
Waga: około 71 kg
Obwód pasa: 78 cm
Obwód klaty: 91 cm
Obwód uda: 46 (udo nogi złamanej)
Obwód bicepsa: 33 cm

Stan zdrowia

Poza nogą, na którą muszę uważać nie mam żadnych przeciwwskazań. Mam jedynie wystające żebra, ale to problem natury estetycznej (trzeba mięcha żeby to przykryć

Uprawiany sport

Przed złamaniem nogi 3 lata tańczyłem breakdance, aktualnie poza ćwiczeniem to nic (nawet wf nie).

Preferowane formy aktywności fizycznej:

I tu mam problem. Bo zalezy mi dosyć mocno na fajnym wyglądzie i niskim bf, fajnie byłoby mieć trochę masy. Ale jednak z powodu na breakdance zbyt dużo fatu byłoby niewskazane. Pod tym względem najlepsza byłaby kalistenika, bo mega przydaje się do bboyingu (stanie na rękach, na jeden ręce, obroty i praca z ciężarem własnego ciała). Jednak wiem jak często wyglądają tacy goście. Da się jakoś połączyć te dwa rodzaje aktywności?

Koniec

I tu proszę was o doradę co robić. Robić już redukcję? Czy da się połączyć trening kallisteniczny z takim z obciążeniami?

Dziennik dzisiejszy pojawi się wieczorem, pozdro!




Zmieniony przez - m1sti w dniu 2014-12-29 14:23:07

Zmieniony przez - m1sti w dniu 2014-12-29 14:26:40
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Szacuny 12022 Napisanych postów 160371 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234177
delikatnie mozesz jeszcze masowac, ale bez juz takiego zalewania
mozna polaczyc kalistenike+ciezary, kalistenika jako uzupelnienie

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 53
29.12

Trening. Dzisiaj zrobiłem klatę-barki-triceps

Klatka: Wyciskanie sztangi leżąc na ławce płaskiej (46 kg) 7,3,7,10 (powtórzeń)
Rozpiętki (5 kg hantla) 3x10

Barki: Military Pressy (18kg) 3x9
Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia (18kg) 3x10
Unoszenie ramienia w bok ze sztangielką, leżąc bokiem na ławce dodatniej (5kg) 2x5

Triceps: Wyciskanie francuskie hantli siedząc (5kg) 2x10
Wyciskanie francuskie sztangi leżąc (22 kg) 1x10 (nie mam za bardzo gdzie to robić, na ławce ciężko bo z jednej strony jest miejsce na sztangę i stojaki przeszkadzają a z drugiej krótka ławka)
Odwrotne pompki 3x10


Dieta:

Przyznaję się bez bicia, dzisiaj koszmarny dzień. Mało żarcia strasznie zjadłem, nie chciało mi się robić obiadu Jutro postaram się zjeść tyle ile trzeba (2900 kcal wystarczy chyba, no nie?)

Współczynnik BMR 1788.33
Aby utrzymać wagę
Kalorie 2771.91
Węglowodany 55% 1524.55kcal = 381.14gram
Białko 15%% 415.79kcal = 103.95gram
Tluszcz 30% 831.57kcal = 92.4gram









Zmieniony przez - m1sti w dniu 2014-12-29 23:23:28
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 53
coś mnie bierze, boli mnie głowa, oczy, brzuch i gardło od rana, mam gorączkę, więc dzisiaj odpuściłem całkowicie, jedynie śniadanie takie jak wczoraj a potem może 500 kcal wleciało,jak tylko choroba minie (oby jak najszybciej) to wracam z pełną parą!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 18755 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 86927
Masz rację. Jak czujesz, że coś Cię bierze i może być gorzej to lepiej zrobić sobie przerwę

Ciśnij! Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 24 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 53
Siemka, wiadomo w sylwka i w nowy rok ciężko trzymać jakąkolwiek dietę, a jak się jest chorym to tym bardziej :/ Mam zapalenie gardła i jedzenie ciężko mi przez gardło przechodzi, mało jem. Na szczęście choroba powoli mija, może jutro/pojutrze wrócę do treningów :) Muszę też nauczyć się zmieniać swoje nawyki żywieniowe, bo cały czas jednak ciągnie mnie do przekąsek, czekoladek i czipsów, przynajmniej wodę piję, jedyny plus.

Pytanie:

Co polecacie jako szybkie śniadanie zamiast płatków owsianych z mlekiem i bananami? Bo rzygać mi się chce jedząc je często, mam wstręt po tym jak jadłem je jakoś rok temu przez 2 miesiące prawie codziennie rano :D

Zmieniony przez - m1sti w dniu 2015-01-02 00:55:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Może być pieczywo razowe i jajka np.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 18755 Wiek 29 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 86927
Ja jem codziennie jajecznicę z chlebem wieloziarnistym. Może po prostu zmień sposób podawania owsianych na np. omleta i z dżemem/bananem
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[DT] koniec wymówek ! :D

Następny temat

[DT] Legolass97

WHEY premium