SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[DT] liona

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 115733

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 277 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 404456
Wtorkowy trening 26.09 :
1. HT 4x10 55kg/ 60kg/ 65kg/ 70kg
Na następnym treningu zostanę przy tych obciążeniach bo w ostatniej serii trochę za bardzo szarpałam
2. Bułgary 4x12 cc/cc/cc/cc
Lewa jakoś idzie, prawą miota jak szatan. Czy TRX powinnam mieć na wysokości kolana??
3. Podciąganie 6/6/6/6
Ostatnie powtórzenia weszły ledwo co. Zastanawiam się czy lepiej w dalszej będzie dodawać powtórzeń czy zacząć wieszać na sobie dodatkowe obciążenie?? Anyone??
4. MC 5x5 75kg/ 80kg/ 85kg/ 90kg/ 95kg
Tym razem nie pomyliłam sztangi O dziwo zaczęła mi siadać psycha ale to może dalszy efekt sklusczenia
5. Pompki 3xmax 10/15/10
Zrobiłam różne wariacje i chyba na razie najlepiej wchodzą takie na uchwytach - więc takie będę robić
6. Wyciskanie na barki 4x12 6kg /6kg/x /x
Odpuściłam po drugiej serii bo za bardzo bolał mnie lewy bark po poniedziałkowej rurce - było dużo stania na rękach
7. Stretch i rozluźnienie

Całkiem dobry trening, spore zmęczenia ale chyba bardziej układu nerwowego niż mięśni. Rozważam dodanie z powrotem brzucha na koniec - myślicie że allahy byłyby spoko?

W środę dostałam @ więc niestety wypadła rurka i posypała się dieta - zjadłam milijon węgli. Dzisiaj pewnie będzie podobnie. w planach mam stretch - ale to kwestia tego jak się będę czuła, a rano było źle. Zrobiłam ciasto na bazie kaszy jaglanej, ale przepis jest jeszcze do dopracowania

W piątek planuje rurkę i stretch, a w sobotę mam warsztaty exoticowe - 3h , w niedziele mam nadzieję zrobić drugi w tym tygodniu trening siłowy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6509 Napisanych postów 36009 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679576
liona

Całkiem dobry trening, spore zmęczenia ale chyba bardziej układu nerwowego niż mięśni. Rozważam dodanie z powrotem brzucha na koniec - myślicie że allahy byłyby spoko?



To dobre ćwiczenie - o ile używa się brzucha a nie zginaczy bioder. Kwestia techniki.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4295 Napisanych postów 17977 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282881
jak wyżej
plus dodam jedynie, ze dobrze by była zachowana równowaga między ćwiczeniami dopinającym i skracającymi brzuch, a ćwiczeniami rozciągającymi mięśnie brzucha
jest to szczególnie istotne u osób mających problemy ze spiętymi mięśniami dna miednicy, u osob cierpiących na zaparcia, czy tez wszelkiego rodzaju bóle w rejonie brzucha i dolnej cześci pleców
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 277 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 404456
Night Nigdy jeszcze nie robiłam tego ćwiczenia - postaram się nagrać w niedzielę filmik. Będę bardzo wdzięczna jeżeli dałbyś radę na niego spojrzeć i ocenić.

Bziu wydaje mi się że ja mam wręcz za mało dopięty brzuch. Żadnych z tych dolegliwości nie zaobserwowałam, nie wiem tylko czym się objawiają spięte mięśnie dna miednicy, a dół pleców czułam jak coś popsułam w HT - ale teraz jest już ok.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6509 Napisanych postów 36009 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679576
Wrzucaj wrzucaj. Ogólnie chodzi w tym ćwiczeniu o to żeby dopinaniem brzucha starać się zbliżyć klatkę do bioder a nie po prostu robić skłon ciągnąc z góry ciężar.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 277 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 404456
Niestety z przyczyn losowych jestem zmuszona zawiesić prowadzenie dziennika, jak tylko aura będzie sprzyjać wrócę do niego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6509 Napisanych postów 36009 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679576
Ok - to życzę jak najszybszej stabilizacji i powrotu dobrej aury. Powodzenia.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 54 Napisanych postów 277 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 404456
I'm back! Jestem z powrotem.

Kilka słów wyjaśnienia.
Zawiesiłam dziennik ze względów na dość poważny wypadek samochodowy bliskiej mi osoby. Niby nie dotyka mnie to bezpośrednio, ale nie miałam głowy do prowadzenia go, a nie chciałam tego robić na pół gwizdka. Dodatkowo ze względu na różne obowiązki musiałam uciąć trochę treningów, a październikowy nawał pracy spowodował że przez prawie miesiąc nie robiłam prawie nic. Teraz już z tatą jest dużo lepiej, wstaje już sam z łóżka, także bardzo powoli wracam do normalności.

Strasznie mi już tęskno za sztangą i siłownią. Obecnie chodzę na rehabilitację na barki, niby w USG nie wyszło nic strasznego. Fizjo kazała mi wzmacniać górę pleców i rozciągać piersiowy. Jest poprawa w kwestii zakresów ruchu, ale jak na razie słabo w kwestiach bólowych. W najbliższym czasie muszę odpuścić ćwiczenia na klatkę i wyciskanie na barki. Chciałabym zminimalizować czas poświęcany na siłówę na rzecz rozciągania.
Dzisiaj idę na rurkę, ze względów barkowych będę sobie szukać jakichś lepszych zajęć - coś tam już mam na oku ale zobaczymy co z tego wyjdzie. Jutro mam nadzieję zacząć znowu siłownię, ale zacznę może od samej sztangi i powoli będę wchodzić wyżej.

Nowy plan treningowy:
(Uwagi mile widziane)

1. Podciąganie
2. Wiosło sztangą
3. HT
4. MC / Przysiad sumo (na zmianę)
5. Dużo rozciągania.

Jeżeli chodzi o dietę to na razie przyjęłam rozkład sprzed przerwy B 130 T70 W250, wczoraj zrobiłam pomiary, ale mogą być trochę przekłamane ze względu na pourodzinowe zapuchnięcie. Wrzucę jak tylko będę miała do nich dostęp. Dodatkowo miska na dzisiaj.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6509 Napisanych postów 36009 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679576
Fajnie że jesteś. Życie potrafi czasem dać w kość. Grunt że wychodzi wszystko na prostą./

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Czasami trzeba się zająć innymi sprawami, nic w tym złego. Fajnie, że jesteś :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dobrać odżywki

Wiecej