SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] W domu też można

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 184724

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2358 Napisanych postów 30594 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270604
Moje postanowienie noworoczne? Założę sobie dziennik treningowy w dziale. Dlaczego tu? Bo zgodnie z tytułem trenuję tylko w domu, bez żadnego specjalnego sprzętu.

Założenia dziennika:
Chcę sobie porównać wyniki z początku roku i pod koniec tego roku w niektórych bojach. Tylko tyle. Na pierwszy rzut pójdzie podciąganie na drazku, pistolety,pompki w staniu na rękach,pompki na jednej ręce. Dlaczego te? Sporo osob ćwiczących wedle popularnych rozpisek na siłowniach właśnie z tymi ćwiczeniami ma problemy...
Wymiary kompletnie mnie nie interesują. Wygląd? Ma być "zdrowy". Nie interesuje mnie kulturystyczna czy fitnessowa sylwetka. Mam po prostu wyglądać na wysportowaną osobę.

Coś o mnie.
Facet, lat 31
waga: 86,7(dziś)
wzrost 184
innych wymiarów nie znam, nie mierze się, bo jak pisałem wyżej nie jest to dla mnie istotne
Staż ciężko określić, bo jako że lubię sport, od podstawówki zawsze coś robiłem, a to piłka nożna, a to sporty walki,a to siłownia, troche pływania i lekkoatletyki, a na studiach przez ok roku nawet taniec towarzyski
Nigdy jednak nie wiązałem przyszłości ze sportem zawodowym dlatego zawsze miałem do tego podejście czysto hobbystyczne-dla przyjemności,bez ciśnienia by być najlepszym.

Dieta.
Dieta leży i kwiczy. Lubie słodycze, to mój grzech główny. Niestety też mam dość wysoką tolerancję na cukier. Normalny człowiek po zjedzeniu tabliczki czekolady jest już zasłodzony, dla mnie to dopiero „rozgrzewka”.
Za to nie mam aż takich ciągotek do fast-foodów. Owszem, czasem wlecą, ale nie jest to już tak częste. Poza tym reszta w miarę OK.

Suplementacja
Przy moich celach zupełnie mi niepotrzebna. Jedynie tylko wpc biore w miarę braków, nie więcej niż jedna porcja, bo staram się pilnować by dieta nie była aż tak dziurawa.

Trening
Będą wypiski, będzie widać. Nie mam żadnego konkretnego sprzętu w domu, wiec treningi będą wyglądać zupełnie inaczej niż te "znane z siłowni". Generalnie brak ciężaru będe musiał zastąpić krótkimi przerwami i większą ilością powtórzeń
Celem, jak wspomniałem na początku, jest poprawa wyników w stosunku do obecnych, a te nie są rewelacyjne.
Co ważne, daleki jestem od wyznawania jedynych słusznych metod. Trenuje intuicyjnie, tak by sprawialo mi to frajdę. Zmuszam to ja się do pracy i to mi wystarczy.
Ponadto, jak to w przypadku treningów hobbystycznych bywa, często próbuję sobie różnych rzeczy
Dodatkowo ok. 1-2 razy w tygodniu biegam.
W okresie wiosenno-jesiennym jazda rowerem. Codziennie do pracy, łącznie min 20km. Ale tego nie traktuję jako trening-więc pewnie nie będę uwzględniał w wypiskach

Sprzęt.
Drążek do podciągania wlasnej roboty
Dętka imitujaca worek bułgarski-ok. 33kg
Dwie hantle po 5kg
Troche złomu-z 10kg

Zdjęć nie będzie póki co ale za to czasem jakieś filmiki wstawię.



Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2016-01-20 17:32:57
1

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2358 Napisanych postów 30594 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270604
W podciąganie 43kg kończy ilość na 3 powtórzenia. Teraz schodzę do 2 powtórzeń.
Zwiększę tę, ilość serii na wekszej ilości powtórzeń o jedną ale podzielę 4 serię na 2 o roznych zakresach powtórzeń. Tak dla urozmaicenia.

Np wygląda to tak
3x2powt
2x5-6powt
2x 7-10powt.

Ilość ćwiczeń 4-5. Czyli zmiana kosmetyczna wynikająca trochę z tego że schodzę na mały zakres w 3-ech pierwszych seriach.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2358 Napisanych postów 30594 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270604
Trening noworoczny był krótki, po nocnej imprezie na więcej brakło sił
dziś samo podciąganie pochwytem

CC x 5
+5kg x 5
+10kg x 5
+20kg x 5
+43kg x 2
+43kg x 2
+33kg x 4 [FILM]
+33kg x 3
+20kg x 5
+20kg x 5
+15kg x 5
CC x 5

Założeniem było nie przekraczać 5powt.
Do +20kg nie było problemu
Przy ciężarze +43kg pierwsze pwtórzenie poszło ładnie,ale przy drugim dość mocno wierzgałem girami
A przy +33kg 3 powtórzenia nieźle, ostatnie z pomocą nóg
Do wglądu tu:





Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2016-01-02 02:59:19
3

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 195 Napisanych postów 5637 Wiek 36 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 43870
jest siła!
fajny patent z tym domowym workiem bułgarskim

Doradca w dziale Alternatywna Droga
Instruktor Sportów Siłowych
Dietetyk

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 50 Napisanych postów 378 Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 12412
fajny dziennik się zapowiada, będę wpadać
siła jest widać spora
na filmiku przy 3 powtórzeniu aż czapki same spadają z głów (tzn. wieszaków)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 116 Wiek 4 lata Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 6056
Kalistenika jednym słowem :p
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Spodobał mi się już tytuł, dlatego wszedłem zanim zobaczyłem autora. Teraz po zobaczeniu kto założył dziennik będę śledził poczynania QUEBLO :D
Pozdrawiam i siły życzę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2358 Napisanych postów 30594 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270604
canecorso
do siły jaką bym chciał to jeszcze daleko A taki worek to tania alternatywa dla tych "oryginalnych", polecam

wakor,
zapraszam. PS: Czapka to aż moją uwagę zwróciła

paul
do kalisteniki mi troche daleko. Poza podstawami, dosć daleko mi do chęci wykonywania ćwiczeń charakterystycznych dla street workoutu czy kalisteniki. Aczkolwiek na dworze też lubię poćwiczyć,

wisnia
zapraszam
i pewnie do Ciebie też będę wpadał

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2358 Napisanych postów 30594 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270604
wypiska z dziś:

thrusters 3 x 15 [z workiem 33kg]
wykroki chodzone 3 x10kg
przysiady boczne 10kg x 2 max powtórzeń
wspięcia 3 x max
pompki z elewacją nóg 3 x 15powt
pompki diamentowe 3 x 10powt.

a potem telefon od siostry ze organizuje imprezkę u siebie i czy nie wpadlibyśmy...no to poszliśmy z narzeczoną.
Troche alko wleciało ale za to pilnowałem się by nie żreć co było na stole w efekcie czego wleciało 1,5 jajka z dwoma kromkami chleba.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2358 Napisanych postów 30594 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270604
wracają jeszcze do wczorajszych ćwiczeń. Generalnie problemu nie było ale z racji braków sprzętowych będę szedł w kierunku zwiększenia ilości powtórzeń i zmniejszenia przerw między seriami

a dziś:
podciąganie na drążku nachwyt szeroki
CC x 18powt. + 2 powt.
CC x 13powt. +2 powt.
CC x 13powt. +2 powt.
CC x 12powt. +3 powt.
CC x 12powt. +3 powt.

Russian twist
3 x max

Plank
3 x prawie max

Podciąganie, z lekkim ruszaniem w nogach i biodrach. Oczywiście nie było wierzgania czy telepawki jak przy crossficie, ale chodzi mi o to że nie było idealnie techniczne. Ruch pełny, nie wyznaję niedoprostów, czy podciągania poniżej drążka.

Russian Twist do oporu każda seria(ale nie liczyłem ile tego było)
Planki z lekkim zapasem

edit:
zapomniałem,na koniec wpadło jeszcze troche rozciągania. Głównie do szpagatu bo z tym jest u mnie mocny dramat, rozciągnięcie dwugłowych jest całkiem dobre.

PS: Po wczorajszych wykrokach mimo nędznego ciężaru i tak mam zakwasy na dupie


Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2016-01-04 09:14:13
1

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2358 Napisanych postów 30594 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270604
Wczoraj w planach miało być bieganie. W zasadzie było, przebiegłem 4,5km, z tym że planowałem więcej. Niestety jednak po ok 2km prawy staw kolanowy miał inne plany na wieczór i zasugerował mi bym się nie wygłupiał i wracał do domu.
Dziś miałem w planie zrobić pistolety ale przemyślę to jeszcze.

aha. Wczorajsza miska to już w ogóle nieporozumienie było. Nawet nie piszę, bo łamałem wszystkie możliwe zasady chyba


a dziś dodatkowo 4,5 h snu...


Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2016-01-05 08:35:19

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 37 Wiek 23 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1524
Jako, ze mam 15 lat i cwicze w tym samym celu co Ty to będę z checią obserwowal, powodzenia !!! :)
5
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan do oceny

Następny temat

Problem z prawym bicepsem

Wiecej