SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] W domu też można

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 186834

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
dzięki

wczorajszy trening:
zrobilem sobie po dwie serie podciągania z +20kg, wszystkie po 7 powtórzeń

1 podciąganie nachwytem szerokim
2 podciąganie nachwytem, rozstaw na szerokość barków
3 podciąganie podchwytem wąskim

4 inverted rows 2 serie x15powt.
5 russian twist 2x max
6 scyzoryki 2 serie po 12 powt.

przy podciąganiu większy wysiłek był tylko przy szerokim nachwycie, pozostałe chwyty troche lepiej

inverted rows na dobicie
russian twist na max, policze następnym razem ile to średnio wychodzi
scyzoryki, na dobicie, zwłaszcza w pierwszej serii zapas byl.


Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2016-01-06 20:54:34

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
wczoraj miałem plan porobić troche pistoletów i pompek w staniu na rękach ale brakł chęci. Jakoś nie mogłem się w ogóle zebrać, rozgrzewka jakoś tak bez przekonania....skończyło się tym że poszedłem pobiegać.
Łącznie zrobiłem 4,25km
Calkiem znośnie biega się po okolicznych laskach jak śnieg napada, spokój,cisza i widocznośc lepsza niż się spodziewałem.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Podciąganie to masz kozackie :D Jak już tak każdemu polecam to może tym kółkiem pokatuj brzuch, to może być ładne dobicie na koniec albo na odwrót zrobić na początku przed innymi na brzuch i tamtymi jeszcze dopompować, żeby poczuć że żyjesz ;D ale jak zrobisz trochę tych kółek to różnie bywa z tym życiem:P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
kozackie wyszło mi wczoraj
podciąganie podchwytem z +33kg workiem
1s. x 5
2s. x 4
3s. x 4
4s. x 3
5s. x 3+1

5powtórzeń jeszcze chyba nigdy nie zrobiłem z takim obciążeniem, wiec jestem zadowolony


Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2016-01-08 12:53:55

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jest moc :D Gonię Cie :P
Podchwytu nie trawię odkąd zobaczyłem że trudniejszy jest nachwyt, aktualnie trudniejszy podchwyt, bo tak się nie podciągałem w treningach jak nauczyłem się nachwytem, ale zmieniać nie chce już :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
goń,goń
mialem kiedyś tak samo jak Ty. Non stop nachwytem się podciągalem i po dłuższym czasie jak sprawdziłem podchwyt to się okazało że został mocno w tyle. Obecnie staram się rozwijać oba chwyty, tyle ze oba w nieco innych kierunkach, tj podchwyt siłowo,a nachwyt wytrzymałościowo.

dziś było
burpees 3 x 15
seria łączona:
pistolet + pompka na jednej ręce 3 x 2
seria łączona
scyzoryki + skręty biodrami w leżeniu na podłodze 3 x 15

wrażenia
burpees dwie pierwsze serie z zapasem,trzecia z racji krótkich przerw już z wysiłkiem.
pistolety i pompki na jednej ręce to jakaś padaka... zapamiętam by nie robić tego po burpees.
seria łączona na brzuch, w zasadzie pod koniec cieżko ale jakbym się spiął to może i bym dołożył.

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
a dziś poszło:
podciąganie na drążku szerokm nachwytem na ilość
1s. x 19 +1
2s. x 14+1
3s. x 14+1
4s. x 13+2
5s. 12+3

martwy ciąg na jednej nodze z workiem +33kg
1s. x 6
2s. x 6
3s x 6
4s.x 6

wspięcia z workiem +33kg
3 x max

wrażenia:
w pierwszej serii podciągania po 15 powtórzeniu wypadłem z rytmu i jakoś nie mogłem już się wstrzelić. Reszta sprawnie
Martwy ciąg na jednej nodze robiłem po raz pierwszy w życiu. Ciężar nie sprawiał problemu ale utrzymanie równowagi już tak- z tym mialem spory problem,zwłaszcza na prawej nodze, co lekko dziwi, bo jestem prawonożny.
Wspięcia do pieczenia

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
dziś jakiś taki zabiegany dzień. Wstałem późno, potem pojechałem do mamy, bo uodziny miała. Potem jeszcze narzeczoną z pracy odebrać, bo późno kończyła...jakieś pól godziny między powrotem,a wyjściem się znalazło to na szybko machnąłem:

pompki w staniu na rękach
1s x 3
2s. x 3
3s. x 3

filmik ponizej. Przy końcowym ruchu trzeciego powtórzenia odbiło mnie od ściany(ale zdążyłem doprostować ręce nim wylądowałem na ziemi )

dipsy girondy
1s x 4
2s x 4
3s x 4

seria łączona:
russian twist+ spięcia x 3

wrazenia:
pompki nigdy nie były moją mocną stroną. Choc z drugiej strony patrząc, jeszcze dwa miechy temu nie potrafiłem zrobić ani jednego takiego powtórzenia...
tych dipów wcześniej nie robiłem. Z samym ruchem problemu nie było,ale z utrzymaniem nóg w pozycji równoległej do podłoża owszem. Mała liczba powtórzeń wynika właśnie z tego że kończyłem gdy nogi mi zjeżdzały w doł. Następnym razem lekko je ugnę i powinno pójść lepiej
russian twist 25 powt,z zapasem, spięcia na max na dobicie.






Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2016-01-11 01:17:24

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51562 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Te pompki w staniu na rękach (ich ilość jest zależna od szerokości poniekąd). Sam zauważyłem, że jak mam węziej tym mniej zrobię.
Szacun za łydy:D
jak tak opadłeś już, to niekontrolowana napinka się też załapała =P

PS girondy są dobre ponoć, bo mają duże oddziaływanie na klatę, aniżeli np. zwykłe dipy, prawda?


Zmieniony przez - wisnia w dniu 2016-01-11 01:46:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
generalnie dipy robione w wersji na klate,tj z nogami trzymanymi przed sobą znacznie lepiej wchodza na klate niż te dipy które częściej widujemy,tj z nogami zaplecionymi z tyłu.
W wersji Girondy,dodatkowo, jest jeszcze specyficzne(odwrotne) ułożenie dłoni.
Czy lepiej to wchodzi na klate? Podobno, ja osobiscie nie odczułem ale u mnie było to bankowo spowodowane fatalną techniką

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan do oceny

Następny temat

Problem z prawym bicepsem

WHEY premium