SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[DT] Pączek

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 15638

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
Wrzuć filmik z tym martwym ciągiem - to zobaczymy czy technicznie jest ok. łatwiej coś podpowiedzieć na podstawie filmu.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 66 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5706
Witam!
Wtorek DT

1. MC na prostych nogach
10x55kg, 5x60kg, 3x65kg, 10x55kg, 5x60kg

2. Hip thrusty z zieloną guma
15x45kg, 15x70kg, 10x75kg, 9x80kg, 6x80kg, 15x55kg

3a. Wiosło sztanga
10x40kg, 10x42,5kg, 8x42,5kg, 8x42,5kg

3b. Odwodzenie nogi stojąc z zieloną guma
25, 25,25,25 na stronę

4a. Wyciskanie żołnierskie
12x20kg, 8x25kg, 8x35kg, 7x25kg

4b spięcia brzucha
20,20,20,20

5. Monster walk w bok z zieloną guma
45, 45, 45 kroków na stronę

Mam problem ze zwiększaniem obciążenia np.w żołnierskim jak jakiś czas temu stanęłam na 8 powtórzeniach, tak nie mogę zrobić więcej. Nie wiem jaka metodę zastosowac na takie zastoje.
W ogóle to nagrałam martwy ciąg ale nie umiem wrzucić filmiku, wyskakuje mi, że zbyt mała pamięć na dokończenie operacji. Wcześniej tak miałam ze zdjęciami, zmniejszyłam je i dało radę, ale teraz znowu jak chce jakieś wrzucić to nie mogę...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
ZAcznij najpierw z tym żołnierskim od stałego zakresu powtórzeń. Czyli od pierwszej serii jedziesz np 8. Wtedy powinien być w tej najcięższej serii większy zapas mocy. Kolejny sposób - to krótki rest pause, czyli taka przerwa na kilka oddechów w trakcie serii i dobijanie powtórzeń po niej. Możesz też kilka ostatnich powtórzeń robić bardziej jako push press niż wyciskanie, czyli pierwsza faza pójdzie z wybicia zainicjowanego nogami.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 66 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5706
nightingal
ZAcznij najpierw z tym żołnierskim od stałego zakresu powtórzeń. Czyli od pierwszej serii jedziesz np 8. Wtedy powinien być w tej najcięższej serii większy zapas mocy. Kolejny sposób - to krótki rest pause, czyli taka przerwa na kilka oddechów w trakcie serii i dobijanie powtórzeń po niej. Możesz też kilka ostatnich powtórzeń robić bardziej jako push press niż wyciskanie, czyli pierwsza faza pójdzie z wybicia zainicjowanego nogami.
l
Dziękuję Nightingal za odpowiedź, spróbuję z tą stała ilością powtórzeń w każdej serii.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
Możesz też np dodać z jedną dwie serie docelowe/robocze - po jakimś czasie siła powinna podskoczyć tez dzięki tej lekkiej modyfikacji objętości. w takich seriach roboczych tez można pomanewrować ciężarami czy też zakresem powtórzeń, żeby efekty były lepsze w dłuższej perspektywie.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 66 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5706
nightingal
Możesz też np dodać z jedną dwie serie docelowe/robocze - po jakimś czasie siła powinna podskoczyć tez dzięki tej lekkiej modyfikacji objętości. w takich seriach roboczych tez można pomanewrować ciężarami czy też zakresem powtórzeń, żeby efekty były lepsze w dłuższej perspektywie.

Nightingal robocze tzn.te z dużym ciężarem,tak? W moim przypadku byłoby to 25kg w wyciskaniu żołnierskim czyli robić więcej serii z takim obciążeniem?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
aneta.kaczmarek
nightingal
Możesz też np dodać z jedną dwie serie docelowe/robocze - po jakimś czasie siła powinna podskoczyć tez dzięki tej lekkiej modyfikacji objętości. w takich seriach roboczych tez można pomanewrować ciężarami czy też zakresem powtórzeń, żeby efekty były lepsze w dłuższej perspektywie.

Nightingal robocze tzn.te z dużym ciężarem,tak? W moim przypadku byłoby to 25kg w wyciskaniu żołnierskim czyli robić więcej serii z takim obciążeniem?


No np. na początek dwie takie serie spróbuj i nie koniecznie muszą być na 8 powtórzeń. Zobacz na ile dasz radę.

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 66 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5706
Witam!
Wczoraj trening o 6tej rano, bo później do pracy. Zawsze, jak ćwiczę rano to jestem taka sztywna, jak kółek, na szczęście po rozgrzewce jest już normalnie.
Trening
1. Hip thrusty z zieloną guma
15x55kg,12x75kg,9x80kg, 8x80kg,7x80kg 12x55kg

2a. Ściąganie drążka do klatki
15x27,5kg 12x30kg, 12x30kg,10x30kg

2b. Leg curl na piłce
15,15,15,15

3a. Wyciskanie leżąc
13x30, 8x35kg 8x35kg, 8x35kg

3b. Odwodzenie nogi leżąc z zieloną guma
30, 30,30,30 na stronę

4a. Wznosy ramion w przód i w bok z hantlami
15x3,25kg, 15x3,25kg, 15x3,25kg, 15x3,25kg

4b. Wznosy nóg leżąc
20,20,20,20

5. Otwieranie kolan siedząc
25,25,25,25 zieloną guma

Oj przy wznosach ramion bary mało nie eksplodowały, super uczucie. Leg curl na piłce wygląda tak niewinnie, a dwugłowy jest zmasakrowany!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
bziubzius Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4304 Napisanych postów 17985 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 282905
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 66 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5706
Witam! Moje wpisy straszliwie kuleja, ale treningi wypadają planowo i miska także. Jeśli ktoś tu przypadkiem zagladnie, to mam pewne pytanie. Mianowicie ćwiczę FBW A i B trzy razy w tygodniu. W treningach mam po 1 ćwiczeniu na plecy, barki, klatkę, brzuch, a najwiecej, bo aż 4 ćwiczenia są na pośladki i nogi. Super progres widzę na plecach, barkach, nawet brzuch mi się podoba, to czemu poświęcam najwięcej czasu, czyli pupa stoi w miejscu. CZY możliwe, że po prostu wykonuje za dużo ćwiczeń na te partie?Może lepiej zmniejszyć ilość i zobaczyć, czy coś się zmieni? Czasem więcej nie zawsze może znaczyć lepiej..
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Krajowy Rejestr Fizjoterapeutów

Następny temat

Dziennik SylwiaKK

WHEY premium