SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[DT] Avaar - Początek przygody

temat działu:

Dzienniki Juniorów

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1250

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 857
Cześć !



1. O Mnie


Mam na imię Krzysiek i dopiero zaczynam swoją przygodę z siłownią. Aktualnie zaczynam 3 tydzień treningu ogólnorozwojowego "FWB". Moim celem jest ogólna poprawa wyglądu sylwetki i znalezienie alternatywy od siedzenia przed komputerem godzinami. Na co dzień pracuję.
Zakładam dziennik, żeby obserwować swoje postępy i rozwijać swoją wiedzę na temat treningów i nie tylko.


Zdjęcie sylwetki (mile widziane):
Wiek : 22
Waga : 80
Wzrost : 194
Staż treningowy: 2 tyg
Obwód pasa: 84
Obwód klaty: 104
Obwód uda: 52
Obwód bicepsa: 35 cm
Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często): 6 dni w tyg / praca fizyczna
Ograniczenia żywieniowe(uczulenia, choroby) : Brak
Stan zdrowia: Dobry
Preferowane formy aktywności fizycznej: Siatkówka, piłka nożna
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : Brak
Stosowane wcześniej diety/rozklad b/w/t: Brak
Wrażliwość na stymulanty: Brak
Możliwosci finansowe: 300 / miesięcznie
Cel/problem/opis: Moim celem są między innymi proste plecy i sylwetka sportowa.

Współczynnik BMR 1988.63
Aby utrzymać wagę
Kalorie 3430.39
Węglowodany 55% 1886.71kcal = 471.68gram
Białko 15%% 514.56kcal = 128.64gram
Tluszcz 30% 1029.12kcal = 114.35gram


Moja obecna postura:





1. Program treningowy

Obecnie trenuje wszystkie partie ciała na jednym treningu 3x w tygodniu (Pn - Śr - Pt). Ćwiczę zazwyczaj jednym zestawem ćwiczeń, ale kiedy mam okazję to podpytuje "koxów" o inne ćwiczenia na daną grupę :D i tak sobie trenuję i poznaję nowe ćwiczenia.

Standardowy rozkład ćwiczeń:
1. Nogi - Przysiad ze sztangą na barkach 5x12
2. Plecy - Martwy ciąg (póki co z małym obciążeniem, aby w miare płynnie i bezpiecznie nauczyć się techniki) 5x12
3. Klatka - Wyciskanie sztangi płasko 5x12
4. Barki - Wyciskanie sztangi stojąc 3x12
5. Biceps - Uginanie sztangi stojąc 3x12
5. Triceps - Prostowanie ramion z wyciągiem (?) 3x12
6. Brzuch - Unoszenie nóg na takim stojaku 3x15


3. Dieta

Tutaj dużo do powiedzenia nie mam. Staram się jeść z głową, ale patrząc na diety innych użytkowników rozdzielanie posiłków na 6/7 u mnie niestety słabo wyjdzie ze względu m.in na pracę. Nie jem słodyczy, nie piję słodzonych napojów.



Teraz kilka pytań przy okazji:
1. Jak widziałem kilka postów z obciążeniami to Wy liczycie sztangę czy nie ? :D
2. Co ile zwiększać sobie ciężar ? Powinno mi być ciężko już od 1. serii czy dopiero później ?
3. Czytałem trochę o intermittent fasting. Czy to mogło by być dla mnie dobrym rozwiązaniem ?

Zmieniony przez - Avaar w dniu 2014-08-26 20:18:18
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 605 Napisanych postów 36399 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 297123
Powodzenia :)

1. Tak, wagę sztangi dodajesz co obciążenia - sama się nie podnosi.
2. Ciężar możesz zwiększać z serii na serię, bądź z tygodnia na tydzień - np. 2.5kg.
3. Możesz wybrać taki sposób żywienia, lecz później trudno będzie zjeść założoną ilość kalorii w wyznaczonym oknie, lepiej rozłożyć to sobie na 5-7 posiłków.

Dziennik treningowy - http://www.sfd.pl/[DT]_Ozzy__Get_big_or_die_trying-t1037943.html

I don't miss workouts, i don't miss meals, because this is what i love to do :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 11 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 857
Cześć,

Dziś dzień treningowy. Kolega podpowiedział mi żebym robić tzw. "piramide" i zwiększał sobie ciężar niwelując ilość powtórzeń. Jak to się ma do uzyskiwania efektów?

Dopowiem, że dziś ćwiczyłem właśnie w tym stylu a dokładniej wyglądało to tak:

1. Nogi - przysiad - 1. seria 12 powt. 20 kg, 2. seria 10 powt 25 kg , 3 seria 8 powt. 30 kg, i 4.ta seria 6 powt z 35 kg
2. Plecy - martwy ciąg - schemat podobny do przysiadów tyle że na końcu wrzuciłem 40 kg
3. Klatka - Wyciskanie płasko - 20/22,5/25/27,5 kg dołożone
4. Barki - Wyciskanie stojąc - 1.seria pusta sztanga i co serie +5 kg
5. Biceps - Unoszenie ramion ze sztangą skośną - 10/15/20/25 kg
6. Triceps - Uginanie ramion na wyciągu - 12,5/15/20
7. Brzuch - Unoszenie nóg na stelażu - 2 serie bez obciążenia




Zmieniony przez - Avaar w dniu 2014-08-27 18:52:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 66 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 3718
powodzenia.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czas na poważnię wziąć się za siebie

Następny temat

DT Dudyssa

WHEY premium