SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[DT] Artur lat 20

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1998

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Remik7 z działu Dzienniki Juniorów.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 10 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 128
Siema. Decyzję o poprowadzeniu dziennika treningowego podjąłem w celu "zmuszenia się" do pilnowania diety i treningów na 100%. Jeśli chodzi o trzymanie michy czy robienie cwiczen nie mam wiekszego problemu, ale usystematyzowanie tego zmaksymalizuje moje efekty, a tego właśnie chcę.

Wiek : 20
Waga : 80,9kg
Wzrost : 182cm
Staż treningowy: 7 miesięcy
Obwód pasa 85cm
Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często): brak
Ograniczenia żywieniowe(uczulenia, choroby) : chorób brak, nienawidzę ryb, owoców morza i pieczonego schabu, a reszta zaden problem
Stan zdrowia: zdrów jak ryba, badania ogólne krew morfologia wszystko w normie, testosteron bliżej górnej granicy niz dolnej, ale bez szału jak na ten wiek, jedyny problem to trądzik
Preferowane formy aktywności fizycznej: rowerek, piłka nożna, bieganie, siłownia
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : wczesniej tylko kreatyna, z preparatów poza siłownianymi - antytrądzikowa kuracja izotekiem
Stosowane wcześniej diety/rozklad b/w/t: 2,0g B/kg m.miesniowej, 0,7g T/kg masy ciała reszta węgle
Wrażliwość na stymulanty: delikatne zaostrzenie trądziku po suplementacji kreatyna, przedtreningówki/kawa zadnych problemów
Możliwosci finansowe: do 200zł na dodatki typu suple
Cel/problem/opis: cel - redukcja do 9-10% BF

Dorzucam też zdjęcie aktualnej formy, aktualnie tj. około 14% BF jak mniemam, może 15.

Z info dodatkowych byłem na analizie składu ciała, 67,5kg masy miesniowej mi wyszło

AKTUALNA DIETA

2300kcal
150g Białko, 65-70g Tłuszczy, Reszta węglowodany
80% tego co dziennie jem to produkty pełnowartościowe, ryż, kasze, mięso z kury, indyka, jaja, wafle ryżowe jako dodatek, itp. itp. Wszystko ważone liczone, liczę kalorie łącznie z olejem uzywanym do smażenia mięcha. czasem pozwalam sobie na odrobinę szaleństwa typu lody albo wafle ryżowe z czekoladą, tez wliczone w zapotrzebowanie.

AKTUALNE WYNIKI SIŁOWE
Wyciskanie na płasko 80kgx2 ( na masie wziąłem 95kgx1 pełny ruch bez pomocy )
Wyciskanie wąsko 70kgx2
Przysiad ze sztangą 80kgx5 ( maksy sprawdzę w przyszłym tygodniu )
Martwy ciąg klasyczny 100kgx4 ( tego ćwiczenia akurat techniki się jeszcze uczę więc ten parametr muszę poddać weryfikacji )
Podciąganie szeroko 4x5 na własnym ciężarze daje radę zachowując pełen zakres ruchu, czyli startujac od samego dołu
Wiosłowanie w opadzie podchwytem 60kgx4

Resztę parametrów muszę dokładnie sprawdzić, nie zrobiłem tego jeszcze ale na samym początku chcę przekazać maksimum informacji
Jeśli chodzi o wyniki siłowe jestem zadowolony bo mam małe spadki na redu( ktore trwa juz 2 miesiace ) ale wciaz to zupelnie co innego niz poczatki 7msc wstecz.

Wszystkie obwody pomierzę także jak najszybciej, jednak na redukcji najwazniejszy moim skromnym zdaniem jest parametr pasa, z którego ma ubywać :)


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 115 Wiek 23 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2826
Witam, powodzenia :)
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Będę obserwował, powodzenia
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
Cześć i powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 697 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 21813
Rowniez bede obserwowal :) powodzenia!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11974 Napisanych postów 160246 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1233733
pwoodzenia:) melduje sie

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 10 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 128
Siema !
Jako rodzinny odszczepieniec nie objadałem się w święta, bo jestem aż tak skupiony na celu, że wizja obżarstwa bardziej mnie odraża niż przyciąga, więc jeśli chodzi o psychikę to trzymam się dosyć mocno, bo widzę efekty ciężkiej pracy.

MISKA DNI ŚWIĄTECZNE I POMIARY
Nic konkretnego, żeby nie zachowywać się jak totalny dziwak przypilnowałem tylko, żeby żarcie dostarczyło mi 2,0g Białka na kg masy mięśniowej i nie przekraczałem 2200kcal. Efekt? Dzisiejsze poranne ważenie poskutkowało kolejnym zadowalającym spadkiem wagi, bo przez ostatnie 2 tygodnie zrzuciłem ok. 800gram, aktualnie jest to 80,1kg ( ważyłem się po porannej toalecie naczczo, wg mnie wtedy sa najbardziej obiektywne pomiary xd ) i w pasie zawitało 84cm, czyli -1cm w ostatnie 14dni. Chwilę popłynąłem w samouwielbieniu pozując i napinając sie przed wielki lustrem w domu.

Dlaczego redukcja jest dla mnie aż tak ważna?
Wielu forumowiczów powiedziałoby - ale się już wysuszyłeś, dawaj na masę i nie schodź z niej do następnego maja. Jednak nie każdy zna to uczucie, kiedy w dzieciństwie był strasznie ulany, co było powodem do podśmiech**ek rówieśników. Gdzieś siadło to w mojej psychice i do dziś potrafie przypomnieć sobie komentarze nt. mojego wyglądu. Wielu trenerów rozwoju osobistego ( interesuje sie psychologia ) mówi o zmianie przekonań i nastawieniu, o znalezieniu w sobie plusów i codziennym budowaniu wiary w siebie. Ja jednak dodam od siebie na bazie własnego doświadczenia, że nie ma mocniejszego bodźca niż leczenie swoich kompleksów ciężką pracą, obserwowaniu efektów. Wiele ludzi źle rozumie tych trenerów i wmawia sobie, że są super. To działa przez 2 tygodnie, może miesiąc - a potem psychika leci w dół jeszcze bardziej, bo następuje brutalne zderzenie z rzeczywistością.

Kończąc OFFTOP :)

DZISIEJSZY TRENING
Z racji niskiej puli kalorii, którą dysponuję w ciągu dnia rozbiłem to na 4dni, dzisiaj wleciało:
1. Przysiad ze sztangą 40kgx12 70kgx7 80kgx5 100kgx1 - tu zanotowałem progres, wydymałem stówkę na mocnej redukcji :D
2. Prostowanie nóg na maszynie ( Dwugłowy Uda ) 70kgx12 100kgx10 140kgx10
3. Wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia podchwytem 60kgx10 70kgx10 70kgx10 80kgx5 - tutaj też zadowolony, na świeże plecy 80kg nie było aż takie straszne
4. Wyciskanie sztangi na ławce płaskiej 60kgx10 70kgx5 ( tu poczułem spadek siły więc wjechałem z dropsetem zeby objętość była większa ) 60kgx10 50kgx10 40kgx12
5. Rozpiętki na butterfly ( przy fazie koncentrycznej trzymam przy najwiekszym spieciu ok 3s ) 25kgx12 35kgx8 45kgx5

Trening był o 13:00, na wieczór koło 20:00 po zrobieniu w ciągniu dnia wszystkiego, co mam zrobić pójdę jeszcze pokręcić Cardio, bieg tempem 8km/h z chwilowymi przerwami 30-45min

Na jutro zostawiłem sobie Plecy, Bary i dojadę łapska, jak starczy mi czasu to zrobie jeszcze Hip Thrust, Czwartek zrobie sobie nietreningowy albo jakiś stretching tylko, strasznie pospinane mam dwójki, czuć je cholernie przy martwym

ŻARCIE TODAY
Śniadanie :
"Omlet Gigant Poranny Masakrator"
- 6 jajek kurzych 340g
- Odrobinę mąki 15g
- Płatki kukurydziane 70g ( owsiane kupie wieczorem i zamienie ten produkt )
- migdały 15g
- rodzynki 25g
- mleko 200g ( do omletu i do kawy )
- olej ryzowy 20g ( zwykle do smazenia daje polowe mniej ale omlety uwielbiaja sie przyklejac kto choc raz probowal ten wie jakie to straszne :D )

58gB 46gT 103gW 1225kcal

To co zjem pózniej to nie wiem, bo nie lubie planować, uważam ze to najnudniejsza rzecz świata, zwykle otwieram swoją fitlodówkę i komponuje wtedy posiłki tak aby makro i kalorie się zgadzało, ale macie tu przykład, ze nawet ogarniam temat :D

Staram sie jeść w granicach 3 posiłków, ale wiekszych, zeby w miare mozliwosci sie nasycać co kilka godzin mimo deficytu.
Dziś podbiję podaż kaloryczna do 2500kcal ze względu na trening+cardio, z obserwacji ciała wyglada na to ze jedzac tyle w DT dalej chudnę, więc póki co git

Jeśli chodzi o mój NEAT - średnio pokonuję 7km dziennie pieszo, mimo że jeżdzę samochodem prowadzę dość lekki, ale ruchliwy tryb zycia, jeśli któregoś dnia mniej się ruszam od razu zbijam miskę o 100,200 kcal.

Pozdro!
PS; Chciałem nawet zaimponować moim fitśniadaniem i wrzucić zdjęcie ale przy przewracaniu omleta na druga stronę skurczybyk sie rozwalił :(


Zmieniony przez - artroszczynski w dniu 2017-04-18 16:07:59
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
niezly omlet, zapowiada się konkretny dziennik
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 35 Napisanych postów 115 Wiek 23 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 2826
Taa znam to uczucie bylem otyly i mowiono na mnie pasztet, salceson :| ale omlet kozak :P
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 697 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 21813
Nie ma co sie przejmowac takimi docinkami... obecnie gdybym spotkal taka osobe predzej bylbym skory do pomocy a na pewno nie do smiechu i zartow, realizuj cel a innymi sie nie przejmuj :D
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Początek bardzo fajny , oby tak dalej prowadzenie wyglądało
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DT brzegi.

Następny temat

redukcja Ironbaby (DT)

Wiecej