SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[DT]Tata - Jak feniks z popiołów...

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 34978

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 249 Wiek 31 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 24860
Witam serdecznie! Oto i powstał temat, w którym toczyć się będą boje, walki, ciężka praca. Lać będzie się pot, krew, łzy oraz oliwa z oliwek. To tutaj drogi czytelniku znajdziesz to, co tygryski lubią najbardziej - czyli zaciekłą wojnę w poszukiwaniu formy...

Z tej strony MłodyTata, dziś rozpoczyna się dla mnie zupełnie nowy rozdział w mojej "sportowej" przygodzie. Postaram się rzetelnie i dokładnie opisywać cóż tam się dzieje w moich zmaganiach. Szefostwo działu przydzieliło mi jako trenera - Mariana 87. Zawodnik startujący w kategorii Kulturystyka Klasyczna.
Cóż o mnie mogę napisać, 25 letni tatuś ośmiomiesięcznej córeczki. Jak pewnie każdy rodzic, wiesz dobrze jak bardzo potomstwo wywraca świat do góry nogami. Na szczęście dzięki fajnej organizacji czasu, jest możliwość regularnego uczęszczania na siłownie, więc dlaczego nie zrobić tego z jajem. Dlatego zgłosiłem się do projektu.

Klata: 103 cm
Niceps: 35 - 36cm
Pas: ~95cm
Waga: 84,3 kg
Wzrost: 181 cm


Trening który zaproponował mi Marian, to FBW rozłożone na 3 sesje treningowe w tygodniu. Stworzony on został specjalnie, pod moje możliwości czasowo - organizacyjne, więc nie pozostaje mi nic innego, jak cisnąć, cisnąć, cisnąć...
Kilku z pozycji w treningu nigdy nie próbowałem. Jako, że staż treningowy nie jest liczony u mnie w latach, a miesiącach - jest czego się uczyć. Trzeba stawiać sobie nowe wyzwania i ostro nabijać oglądalność poradników na Youtubowych kanałach.

Dieta oparta zostanie głównie na zdrowej żywności. Postaram się wprowadzić zdecydowanie większą ilość ryb i kurczaka. Podciągnę się kucharsko, bo nie będe przecież angażował jej i tak zalatanego życia w mój projekt. Trener podał bazę, na której mam się opierać, nie wie jeszcze, że w niedługim czasie zasypie go setką pytań i zacznie mu się śnić po nocach upierdliwy podopieczny... no ale wiem, że da rade!
Rozkład makro zaproponowany przez Mariana:

1.Dzień treningowy
Białko 180g węglowodany 240g tłuszcze 80g
2.Dzień nie treningowy
Białko 160g węglowodany 150g tłuszcze 100g
... i tego się będę trzymał.

Suplementacja jest w trakcie przygotowań, tzn. rozpiskę otrzymałem, natomiast podane zostanie dopiero konkretnie, gdy listę supli do zakupu klepnie Marian.

Dziś o 15:00 rozpoczynam trening A. Rozpiski, ilości powtórzeń będziecie mogli zobaczyć po każdym wykonanym treningu, nie będę tutaj ich na sucho przepisywał. Potrzymam Was w niepewności, cóż na siłowni się dzieje. Czytajcie regularnie, to plan poznacie. Kilka fotek i do zobaczenia po treningu!

*W dniu jutrzejszym dodane zostaną banery, więc poproszę Modów o edytkęę :)








Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12030 Napisanych postów 160407 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234286
witamy
jako, ze sam wspolpracujen z Marianem od ponad roku
moge zapewniac, ze jak bedziesz stosowal sie do wszystkiego co rozpisze bedzie na pewno bardzo dobrze

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 615 Wiek 23 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 12322
Jedziesz z koksem trzymam kciuki :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Obecny, będe obserował temat

Powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2397 Napisanych postów 9131 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 470090
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14676 Napisanych postów 53180 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400644
Jestem!

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Remik7 Ćpaj Sport
Ekspert
Szacuny 737 Napisanych postów 34667 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 254666
powodzenia zyczę
Młody tata widać ze ma niezłą sylwetkę wyjściową
liczę na Was!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 736 Napisanych postów 9812 Wiek 22 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 328492
Trzymam kciuki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 249 Wiek 31 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 24860
Wielkie dzięki! Trzymajcie mocno kciuki, przydadzą się
------------------------------------------------------------------------------------------
Siemanko! "pierwszy raz" z planem od Mariana za mną. Ale o tym później. Dziś dzień (na szczęście) nietreningowy, rozpoczęty pewnie jak u każdego z Was wylaną oliwą z oliwek w plecaku.... Dobrze, że przez pierwszą godzinę w biurze jestem sam, mogłem pobiegać troszkę ze szmatami i mopem ścierając całe zatłuszczenie

Wczoraj odbył się pierwszy trening z planu od Mariana. Nie będę tutaj maślił, że weszło świetnie, czuje się dobrze, a pompa mięśniowa jest iście fantastyczna. Prawda jest taka, że przy dobrze skonstruowanym FBW jasno wychodzą... moje braki w umiejętnościach. Wczoraj bardzo dużo było poznawania własnych możliwości. Inne objętości oraz intensywność treningu spowodowała mega zmęczenie. Często ćwiczenia zaczynałem z wyższym ciężarem, a kończyłem zmniejszając go bo wiedziałem, że nie dygnę go nawet z 5 razy w ostatniej serii :)

Ale żeby nie było tak źle, trening został zrobiony! Część ćwiczeń dopiero poznaje, przez co mogły być braki techniczne (zresztą z tych co znam - też :D) ale myślę, że było dobrze i intensywnie jak na pierwszy raz. Z biegiem czasu rozpoznam dokładnie jaką intensywność i jakie ciężary odpowiednio dobierać pod plan.
Trening zakończony Cardio stałe w tempo 20 minut tętno ~135/ minutę.

Podsumowanie dnia wczorajszego:


-Przysiady ze sztangą klasyczne 4x8
-Uginanie na maszynie siedząc 3x12
-Wiosłowanie sztangą 3x8
-Martwy ciąg 4x8 (miało być na podkładkach, ale nie do końca wiem jak... więc było "normalnie")
-Wyciskanie sztangi leżąc na lawce poziomej 4x12
-Rozpietki 3x12
-Wyciskanie hantli siedząc 3x12
-Face pull 3x15
-Odwrotne pompki ma dwóch ławkach 3x8
-Uginanie przedramion ze sztangą prostą 3x12
-Unoszenie nóg w zwisie 3x10

+20 minut Cardio
Tak jak wcześniej napisałem, starałem się zrobić wszystko tak jak rozpisał Marian. Nie ukrywam, że potrzebne będzie z 4-5 treningów, żeby fajnie i sprawnie to szło :)


class="link" target="_blank">






Zabrakło po 10g Białka i 10g Węgli do wykonania planu idealnie, ale jestem z siebie mega dumny. Są to moje początki "lekko oczyszczonej michy" więc kosztowało mnie to wiele myślenia i wysiłku. Robiłem to zupełnie Nieintuicyjnie :)



Zmieniony przez - MłodyTatus w dniu 2018-01-23 09:28:42

Zmieniony przez - MłodyTatus w dniu 2018-01-23 09:30:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51559 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
daj z siebie wszystko, trzymam kciuki!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2397 Napisanych postów 9131 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 470090
Spokojnie jak piszesz kilka treningów i będzie wszystko grało to samo z miska z czasem dojdziesz do perfkecji a wczoraj dwa małe wafle ryżowe i ww by się zgadzaly
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

DT-Begjee+popuri (Projekt)

Następny temat

DT piuop i rutkow (projekt)

WHEY premium