SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[DO OCENY] Dieta na masę + dobicie węgli

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1736

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 218
Witam, jestem po okresie roztrenowania i wyjścia z diety redukcyjnej, teraz czas zwiększyć masę, ułożyłem mało zgrabną dietę lecz zdecydowanie muszę podbić węgle, aczkolwiek nie za bardzo wiem jak.

ANKIETA:

Zdjęcie sylwetki (mile widziane): Avatar, profil (trochę przytyłem po wyjściu z redu)
Wiek : 21
Waga : 83,5
Wzrost : 180
Staż treningowy: 1,5 roku; na poważnie niecały rok
Obwód pasa: 82
Obwód klaty: 103
Obwód uda: 60
Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często): siłownia 4x tyg
Ograniczenia żywieniowe(uczulenia, choroby) : brak
Stan zdrowia: zdrowy
Preferowane formy aktywności fizycznej: siłownia/bieganie
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : białko
Stosowane wcześniej diety/rozklad b/w/t: low carb
Wrażliwość na stymulanty: brak
Możliwosci finansowe: brak
Cel/problem/opis: Zwiększyć masę mięśniową do +/- 90-95 kg

Współczynnik BMR 1973.47
Aby utrzymać wagę
Kalorie 3404.24
Węglowodany 55% 1872.33kcal = 468.08gram
Białko 15% 510.64kcal = 127.66gram
Tłuszcz 30% 1021,27 kcal = 113,47gram

Coś dużo mi się wydaje, no ale ok, dodałem +/- 150 kcal do zapotrzebowania, jednak nie udało mi się dojść do tej liczby i dużo brakuje. Co polecacie zrobić? Co wyrzucić, a co dodać?



Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Zwiększ gramaturę poszczególnych produktów. Oczywiście ryż z kurczakiem nie muszą być Twoim nie rozłącznym elementem diety, masz różnorodność w wyborze posiłków. Możesz komponować do woli nie tyczy się to jedynie B/T/W ale także witamin i składników mineralnych. Korzystaj ze świeżych warzyw/różnokolorowych oraz owoców, nie bój się fruktozy. Warto wprowadzić tłuste morskie ryby, które są znakomitym źródłem kwasów tłuszczowych Omega-3. Słuchaj organizmu. Urozmaicaj swoje odżywanie, w ten sposób unikniesz nie doborów. \
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 218
Dzięki za odpowiedź, tzn wiem, że wygląda to tak jakbym codziennie jadł pieczoną pierś i gotowany ryż, ale te posiłki podawane są w różnych formach, nie tylko tych tradycyjnych, ale napisałem tak by gramatura się zgadzała ;) Ryby również jem, ale to zazwyczaj tylko raz, może dwa razy na tydzień. Warzywa staram się dorzucać zawsze do posiłków 2,3,4,5. Zaraz wrzucę większe ilości jedzenia, zobaczymy ile jeszcze będzie brakowało.

Dorzuciłem zaraz po treningu banana, 20 min później potreningowy posiłek, zwiększyłem nieco gramaturę + jabłko. Co jeszcze można dodać by osiągnąć bilans? Bo jedzenie po 150g ryżu czy makaronu w posiłku to nie przejdzie.




Zmieniony przez - m!khail w dniu 2014-08-17 17:51:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294221
Tunczyk w sosie własnym odpada, tylko raz na jakiś czas można to zjeść.
Ja bym do ostatniego posiłku węgle np.
te 3 jajka i oliwe dał na chleb pełnoziarnisty 120 g + warzywa
albo w formie omleta ryżowego czy jajecznicy :)
albo z kaszą jak tam wolisz
zwiększył bym również tłuszcze do 1,5 g od razu wrośnie kaloryczność no chyba, że tłuszcze Ci nie służą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 31 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 218
Chlebek w sumie dobra opcja bo mam własnej roboty, a nie jakieś wymysły sklepowe, tylko mam pytanie czy na pewno na ostatni posiłek o tej porze dobrze jest dawać węgle? Hmm czyli raz dziennie połowa puszki tuńczyka to za dużo? Czy chodzi raczej o to, że w sosie własnym? Zatem co polecasz do makaronu by nie jeść ciągle kury? Co do tłuszczy to mam wrzucić np. orzechy włoskie do 2 posiłku czy masz jakieś inne rozwiązanie?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta redukcyjna

Wiecej