SFD.pl Trening dla początkujących

Dodaj odpowiedź

[BLOG] Wbrew zasadom, wbrew fizyki prawom - POWRÓT PO LECZENIU STR. 23

Wysłana -
macie jakis sprawdzony sposob gdy wszystkiego wam sie odechciewa?
Wysłana -
Bo tak jest. Progres ciężarowy robisz cały czas więc i przedramiona się muszą wzmacniać. Ludzie są leniwi a przedramionom nie trzeba wiele.
Wysłana -
TRENING 14.07
MOBILITY
Na siłowni nieprawdopodobny gorąc, klimatyzacja była ustawiona na bardzo kiepskiej mocy chyba... do tego bardzo kiepsko przespana noc, mdlosci caly dzien,ciemnosci w oczach,zawroty głowy...trening średni, nie wszystkie zalozenia wykonałem. Po prostu nie czulem sie za mocny tego dnia,ale troche mam pretensje do siebie.

1. PRZYSIAD ZE SZTANGĄ
50 X 10
55 X 10
60 X 10
65 X 10
67,5 X 8 tu mialo być 10 powtórzen. Zaliczyłem 8, przy 6 już był głos-trener mowiacy w głowie:" jeszcze dwa i koniec jeszcze dwa!"Może bym zrobił jeszzcze dwa,ale wiecej juz nie chcialem sie oszukac i narażac na kontuzje. Wezme asekuranta moze nastepnym razem, nie było nikogo sympatycznego akurat na sali Czemu mam tak słabe nogi? dzieciaki tam smigają po 80kg na przysiad. I co teraz robic ? Chcialem zaliczyć wszystko na 10, by wejsc na progres obciazenia i w ostatniej serii zrobic 70x 6

2. INVERTED ROWS
8
8
8
8 POWTÓRZEN - TOTAL 32

3. WYCISKANIE SZTANGI LEZAC Z MOSTKOWANIEM ,ŁAWKA POZIOMA
30 X 8
40 X 8
45 X 8
50 X 8
55 X 8

4. UNOSZENIE SZTANGIELEK BOKIEM,KCIUKIEM DO GÓRY (PROGRES CIEZARU)
3 X 12
3 X 12
3 X 12

5.UGINANIE PRZEDRAMION ZE SZTANGĄ ŁAMANĄ
15 X 10
15 X 10
15 X 10

6. POMPKI NA PORĘCZACH (progres powtórzen)
10+ x 12
10+ x 12
10+ x 12
nie wiem czy dobrze robie,ale zmieniłem zakres ruchu,zeby minimalizowac bole w barkach. Faza pozytywna - ręce do niemal pełnego wyprostu -bez wyprostów w stawie lokciowym, natomiast faza negatywna do momentu dotkniecia stopami ziemi.Sylwetka wyprostowana ,staw łokciowy - kąt mysle ze ok 110 stopni

7. PLANK
50
45
45

gratisy - pompka plus i spięcia łopatki
Wysłana -
Jak masz czasem gorsze samopoczucie czy dzień to warto czasem jeden dzień siłowni odpuścić i dać sobie trochę luzu.
Wysłana -
TRENING 17 LIPCA 2018
5 MINUT BIEZNI
MOBILITY
OGIEŃ. DZISIEJSZY TRENING MI SIĘ PODOBAŁ

1. MARTWY CIĄG UGIĘTE NOGI (BEZ PROGRESU, SKUPIENIE NA TECHNICE, CHOĆ I TAK NIE WIEM CZY BYŁ SZAŁ, BO JEDNAK CZUŁEM ŻE ZNAKOMITĄ WIĘKSZOŚĆ PRACY WYKONAŁ GRZBIET, TROCHE DWÓJKI I ODROBINĘ CZWÓRKI

55 X 6
65 X 6
75 X 6
80 X 6
85 X 6

2. WYKROKI ZE SZTANGA NA BARKACH (PROGRES POWTÓRZEŃ - POLUBIONE)
37,5 x 10
37,5 x 10
37,5 x 10
37,5 x 10

3. WYCISK SZTANGELEK NA ŁAWCE SKOŚNEJ DODATNO (PROGRES POWTÓRZEN)
17,5 X 10
20 X 10
22,5 X 10 CIĘŻKO BYŁO :)

4. WYCISKANIE SZANGIELEK BOKIEM W GÓRĘ (KCIUKIEM W GÓRE) drobny progres powtórzen. Narazie sie trzymam tego jednego ćwiczenia,zeby te barki zaleczyć. Wiadomo bólu nie ma w trakcie cwiczen - bo nie wykonuje tych ktore mnie narażają (poza dipsami z ktorych nie zrezygnuje za piernika! ). Ale w życiu codziennym jeszcze troche boli,choc zauwazyłem poprawe
4 x 8
4 x 8
4 x 8
SPOMPOWANE KAPTURY MIMO ŻE TAKIE MAŁE CIĘŻARY

5. SCOTT CURL (PROGRES POWTÓRZEŃ)
7,5 X 12
7,5 X 12
7,5 X 12
7,5 X 12
POMPA ! :)

6. ŚCIĄGANIE "KULEK" NA WYCIĄGU
3 SZTABKI X 12
4 SZTABKI X 12
5 SZTABEK X 12
wciąz za lekko ,dołoży się

7. TRX
3 serie x 12 powtórzeń
total 36

"gratisy"
Pompka plus 3 x 10
Guma lewa/prawa reka odwodzenie/przywodzenie 3 x 10
Wysłana -
Co masz na myśli pisząc ściąganie kulek na wyciągu? Jakoś nie mogę skojarzyć takiego ćwiczenia
Wysłana -
no to jest to na tricepsa :D zamiast sciagania drazka gornego wyciagu,wybralem ten wariant - lepszy dla moich stawow,ale chodzi o to samo w tym cwiczeniu
Wysłana -
TomaszAZ
no to jest to na tricepsa :D zamiast sciagania drazka gornego wyciagu,wybralem ten wariant - lepszy dla moich stawow,ale chodzi o to samo w tym cwiczeniu

Ale to wykonujesz z linkami na wyciągu górnym? Jeśli tak to dobre ćwiczenie i faktycznie dla niektórych osób wygodniejsze i łatwiejsze w wykonaniu.
Wysłana -
tak,sciagam górny , sproboje znalezc na youtube ,albo najlepiej zrobie nastepnym razem zdjecie jak bede na silowni. Jest sznur z jakiegos jakby drutu ,zakonczony dwiema kulkami
Wysłana -
TomaszAZ
tak,sciagam górny , sproboje znalezc na youtube ,albo najlepiej zrobie nastepnym razem zdjecie jak bede na silowni. Jest sznur z jakiegos jakby drutu ,zakonczony dwiema kulkami

Spoko, to już wiem o co chodzi to dobry zamiennik jeśli w klasycznym nachwycie czujesz jakiś dyskomfort.
Strona 69 z 69
Dodaj odpowiedź