SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] Wbrew zasadom wbrew fizyki prawom / TRENING BEZ MASECZKI STR 117

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 192998

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
Gumy są bardzo fajnym narzędziem treningowym ale trzeba mieć ich 2-3 sztuki z różnymi oporami ale sprawdzają się w treningu doskonale.

Jak trening z panią trener?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
bardzo super :D z twarzy nie moj tym,ale jest taka bardzo mobilna i stabilna w takim znaczeniu jak sie mezczyzna podoba <3 :D wyzsza ode mnie wiec bardzo wysoka jak na kobiete. Fajnie sie napina :D No i troche czulem sie zażenowany własną słabością. Na poczatku wlasnie rozgrzewka to byl taki streching dynamiczny,czyli tak jak Ty mi kiedys sugerowales...myslalem ze ogolnie sie nie powinno rozciagac/mobilizowac przed silowym,no ale teraz juz mam wieksze do tego przekonanie i wlacze to przed treningiem...
PLANK - w jej wersji planka robie bardzo krotko, wymiekam, sporo mankamentow bylo. Już po samej mobilizacji, planku i PRZYGOTOWANIU do przysiadu ,czulem ze moje miesnie sa juz dobrze zmeczone (zwlaszcza prostowniki).

Pozniej nastepne zaskoczenie - przysiad robiony bez butów..zawsze jak to widzialem to sie smialem w duchu myslac "d****u buty bys zalozył jakby ci tak z raz cos spadlo na stope..." :D
NO i przygotowanie do przysiadu, ktore mnie kosztowalo ogolnie sporo koncentracji
1. wbicie stóp(bez butow) w podloge
2. rotacja zewnetrzna - napiecie ud
3. Spięcie brzucha i miednicy
4. spiecie lopatek i rąk
W TAKIEJ POZYCJI I Z NAPIECIEM TEGO,TO MOCNO FATYGUJACE SA DLA MNIE NAWET SAMĄ SZTANGA PRZYSIADY

nastepnie martwy ciag nogi ugiete na kettlu. Fajnie mi to wytlumaczyla i głowne bledy sa wlasnie tu gdzie kombinowalem. Schodzilem za nisko biodramii,tak jak do przysiadu niemal,teraz mam biodra wyzej i zwraca mi uwage zebym nie ciagnal plecami ciezaru od 1 rfazy ruchu,.ale abym zaczynal nogami..to dla mnie troche trudne. stad nieraz czulem w zasadzie tylko prace prostownikow przy tym..

pozniej wyciskanie hantli na barki - tu juz troszke chyba sie spieszylismy, najtrudniej bylo mi to ogarnac wszystko, zawsze mialem lopatki odstajace i gdzies kontrola napiec tutaj jest dla mnie trudna

na koniec (przed rolowaniem) wioslowanie hantelkami izolowane - oparcie tulowia o ławke przodem. Tutaj super - male ciezary a z pomoca trenerki udalo mi sie wyizolowac prace samej lopatki . Na koniec poczciwy rolling

Ogolnie jestem bardzo zadowolony. Poswiecila mi prawie dwie godziny w cenie 60zł. Jest nad czym pracować,napewno jeszcze sie do niej wybiore za jakis czas :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
Właśnie tego uczę swoich klientów czasem po soldnej rozgrzewce i przyjęciu poprawnej pozycji do ćwiczenia jest odcięcie mocy, a gdzie tam sam trening. Dobra pozycja techniczna załatwia sprawę
Bardzo fajna cena i z opisu wynika, że pani wie co trzeba zrobić.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
haha nie wiem kurde jak teraz beda moje treningi wygladały,bo 5 serii gdzie na koncu 50-60 kg w przysiadzie mialbym zrobic to napewno na takiej technice nie zrobie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
Tym się nie przejmuj nawet jak byś miał zrobić cofkę z ciężarami to lepiej teraz poprawić technikę niż za jakiś czas.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
No :) grubo
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
TRENING 25.04 OKOLO 17
Niestety,ale za każdym razem trafiam na tej silowni na ludzi ktorzy mnie irytuja samym wygladem jak nie jedni to drudzy eh ciezkie zycie :D

Trening był ciekawy, bardziej swiadomy. Nie jestem pewien czy udalo mi się wdrożyć wszystkie wskazówki od trenerki, bo wykonalem wszystkie zalozenia jesli chodzi o ciezar i powtórzenia. Załozyłem sobie, że będe na bierząco oceniał ciężary i starał się nie dokładać,ale i nie zmniejszać w tym treningu.
No i wykonałem, czy to jest mozliwe?


Rowerkiem na silownie,
jako rozgrzewka

NA MIEJSCU PRÓBY TEGO CO Z TRENERKĄ ROBIŁEM ,CZYLI MOBILIZACJA, ROZCIAGANIE DYNAMICZNE. MOZE TROCHE KRÓCEJ TO ROBIŁEM NIZ Z NIĄ,DLATEGO NIE BYŁEM TAKI ZMECZONY DO BOJÓW. Nie jestem przyzwyczajony do tego by tak duzo czasu na to poświęcać, a skoro z nia byłem prawie dwie godziny, a w moim odczuciu całe to przygotowanie do cwiczen trwało ze 40% czasu..to chwile trwało jednak

1. PRZYSIADY ZE SZTANGĄ NA BARKACH
20 X ?
35 X 6
40 X 8
45 X 6
50 X 6
55 X 6

2.WIOSŁOWANIE HANTLAMI /SZTANGĄ W OPADZIE TUŁOWIA
mamy na silowni taki specjalny jakby podpórnik do wioslowania polową sztangi w sposob izolowany. Wszedłem sobie tam ,na rozgrzewke wzialem sztangielki zeby odtwarzac ruch jaki robilem z trenernką,ale pozniej wlazłem na sztange, nie wiem czy dobrze,ale rowniez staralem sie to wszystko mocno kontrolować

10 kg + krotka sztanga x 10
15 kg + x 10
20 kg + x 10
ŚREDNIO SIĘ CZUŁEM NA TYM SPRZECIE. WIEM CO ZROBIE NASTEPNYM RAZEM, ŁAWKE NORMALNIE SOBIE WYGNE TĄ DO WYCISKANIA LEŻĄC I NA NIEJ HANTELKAMI



3. WYCISKANIE SZTANGI ŁAWKA POZIOMA TEGO CWICZENIA NIE ZROBILISMY Z TRENERKĄ

30 X 8
35 X 8
40 X 8
45 X 8
50 X 8 troche ciezko

4. WYCISKANIE SZTANGIELEK NA BARKI CHWYTEM NEUTRALNYM (WG TRENERKI)
5 X 10
6 X 10
7 X 10
falktycznie ciezar mniejszy,a czulem prace barków, mniej szarpania,wiecej pracy choc w ostatniej serii gdzies rece zaczely uciekac na boki

5. UGINANIE PRZEDRAMION SZTANGA ŁAMANA (tego też nie robilem z trenerką dlatego taki dobry wynik x)
30 x 6
30 x 6
30 x 6
moze te bicepsy wkoncu przełamią żenujące 35 cm

6. POMPKI NA PORĘCZACH
3 SERIE X 9 POWTORZEN - DZIWNE NAPIECIA W BARKACH

7. PLANK WG TEGO CO TRENERKA POKAZAŁA
3 X 30 SEKUND

ogolnie tak - progresji nie zapisuje, bo niektore cwiczenia nowe, a progresji ciezarowej jako tako nie było. Nic mnie NIE Bolalo, czuje jedynie w prostownikach i ciut nizej jakies jakby napięcia i troche jakby w przepuklinie lekko ciągnie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
No to widać trening się udał. Musi być ciężko bo bez tego nie ma co chodzić na siłownie

Na siłownie najlepiej się skupić na sobie i nie przejmować się innymi.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
tak trzeba, chociaz są ludzie mniej i bardziej sympatyczni. Tacy ktorym fajnie przybic pione i nie. A jak już mowimy o tym, to warto wspomnieć, że na tamtejsza silownie przychodzi malo fajnie wyrobionych dziewczyn,a wczoraj była taka gwiazda.... :D tylko że z twarzy kiepsko i chyba jakaś taka ciut niepełnosprawna bo troche z nia rozmawialem - zeby nie było, nie wyśmiewam się,wrecz przeciwnie ,bo jak cwiczyla to miło było popatrzeć na jej krótkie szorty przeswitujace i tak samo sympatyczne stringi haha
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
Ja generalnie nie lubię dużych siłowni. Lata ćwiczyłem na małej siłowni każdy się przywitał i klimat był spoko. Trenuję teraz na większej. Ludzie albo zajmują sprzęt pisząc na smartfonie albo łażą po całej siłowni gadając przez telefon, nie myśląc o tym, że ktoś w publicznej siłowni nie ma ochoty słuchać prywatnych rozmów.
Dlatego przyjąłem podobną praktykę, słuchawki do uszów i skupiam się na swoim treningu.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

4dniowy split do oceny

Następny temat

Kobieta a siłownia

WHEY premium