SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] Wbrew zasadom wbrew fizyki prawom / TRENING BEZ MASECZKI STR 117

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 193412

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
Ok,no wiec trzeba wziac poprawke,ze nie wiem jak on to zdiagnozował,ale kolana nieraz potrafia boleć bardziej niż kręgosłup.

Ok wypiska wczorajszy trening

24.04.2016
Rozgrzewka dynamiczna jakies 6-7 minut.
Suple przedtreningiem to: 5g kreatyny, ok.6 g BCAA, ok 2,5g Beta-alaniny i kawa z dwóch łyżeczek :D

Każde wielostawowe cwiczenie poprzedzone rozgrzewką z ciężarem jakims tam dziecinnie małym. Ciężary sa celowo nieco zaniżone,bo jestem po tygodniu roztrenowania
1.Przysiad ze sztangą na barkach 40-45-50-40kg/ 8 powtórzen

2.Wyciskanie sztangi lezać ławka pozioma 35-40-40-42,5 kg / 8 powtórzen

3.Podciąganie na drażku do brody szerokim nachwtem 3serie x 5 powtorzen

4.Wyciskanie żołnierskie 10kg x 10 powtorzen 3 serie -celowo zanizony ciezar, pierwszy raz wykonuje to cwiczenie od dlugiego czasu

5.Uginanie ramion ze sztangą 15 x 8 powtorzen x 3 serie

6. Pompki serduszka 14 x 3 serie

7. Scyzoryki 14 x 3 serie


Po treningu 5 g kreatyny ok 6g BCAA i ok 2.5 Beta-alaniny

Pytanie - czy mozna rozciaganie statyczne robić ok 30-45 minut po treningu czy musi byc bezposrednio po ?

Ps. O diecie bedzie jutro jak sie wyrobie z obowiazkami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 357 Wiek 35 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 6182
Rozciąganie najlepiej na rozgrzanych mięśniach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 736 Napisanych postów 9812 Wiek 22 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 328492
JW.
Nawet jak rozciągasz się w DNT to przed rozgrzej się :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
UWAGA . DWIE INFORMACJE
WYMIARY PODAM W PIATEK, ZDJECIA SOBOTA LUB NIEDZIELA. O ILE JAKOSC BEDZIE DOBRA.WYGLADAM DOBRZE,CHOC CHUDO ponizej rozpiska z dzisiejszego treningu


Rozgrzewka dynamiczna przed cwiczeniami i jeszcze z 15 minut drzewo z tata nosilem wiec cardio takie nieplanowane. Każde wielostawowe cwiczenie poprzedzone serią z malutenkim ciezarem.

1. Martwy ciąg na ugietych nogach 40/9p - 50/8p- 60/8p - 40/8p

2. Wykroki ze sztangą na barkach 27,5kg x 10 x 4serie

3. Wyciskanie sztangielek na ławce skosnej do góry 13,5 x 10 x 3 serie

4. Odwodzenia ramienia ze sztangielką w bok w leżeniu na ławce
2.5kg x 10 x 3

5. Podciaganie na drążku podchwytem 6 powtorzen x 3 serie

6. Szwedzkie pompki 6 powtorzen x 3 serie

7. Cwiczenie na brzuch.NAZWE TO POLSCYZORYKI Z OBCIAZENIEM. Kłade sie na koncu ławeczki. Na klatke piersiową ukladam talerz 10kg. Rozpoczynam ruch unosząc nogi nieco powyzej poziomu ławeczki i jednoczesnie robie skłon górna czescia ciała. We fazie ekscentrycznej tłów wraca do pozycji wyjsciowej,tj kilka cm nad ławeczką. Cały czas miesnie napięte.
10kg x 4 serie x 8 powtorzen


W domu 3 minuty rozciagania. Ile wam zajmuje rozciaganie? Wypowie sie ktos cos wreszcie o planie treningowym?



Zmieniony przez - TomaszAZ w dniu 2016-04-26 18:25:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
27.04.2016 Taka adnotacja do wczorajszego dnia - w pracy przed treningiem mialem obawy bo bolał mnie łokieć lewy. Częśc boczna "tak z niczego" przed siłownią, rozmasowałem łokieć mascią i robilem w tym materiale uciskajacym. Po kilku seriach ćwiczen ból ustąpił ;) ps. Mam gołe cycki tu wkleić żebys ktos zaczal zagladac ? :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 736 Napisanych postów 9812 Wiek 22 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 328492
Może więcej zdjęć posiłków, formy itp? :)
ps. ja zaglądam cały czas, ale nic nie piszę :P
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
no zdjec wlasnie nie bedzie... poza tymi ktore uda mi sie byc moze na weekend zrobić. Nie mam ani aparatu ani(trudno uwierzyc w dzisiejszych czasach) telefonu z aparatem. Brat bedzie na wekendzie najprawdopodobniej to pokaże gołe cycki,ale swoje :D
Ps. Jutro trening i mam zamiar nie pitolic sie z ciezarem,jestem na kreatynie i chce zwiekszyc ciezary,bo jak dzis patrzylem w lustrze to nie jest tak fajnie jak na pompie we wtorek


Zmieniony przez - TomaszAZ w dniu 2016-04-27 21:56:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 155 Wiek 25 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 4909
Ale wiesz, że kreatyna nie działa tak, że jak dopiero zacząłeś brać, to siła od razu skoczy. Organizm powoli się nią nasyca.
Zwiększaj żelastwo, byle nie odbyło się to kosztem techniki


Zmieniony przez - Wazzzup w dniu 2016-04-28 15:24:34

Nie bądź lepszy od kogoś innego,bądź lepszy od siebie wczorajszego.

Dziennik
http://www.sfd.pl/[BLOG]_Wazzzup__początek_długiej_drogi.-t1110026.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
no jasne,zgadzam się. Wlasnie smigam trenowac ,zdam relacje pod wieczor :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
28 Kwietnia
Szamka przedtreningowa - 100g kaszy gryczanej , duzo lisci sałaty , ok. 90g piersi z kurczaka + małe udko grillowane

Dojscie do domu - WPC + 5g kreatyny + 2.5g BA

6g BCAA pite w trakcie treningu

Dzisiejszy trening rozgrzewka dynamiczna ok. 6-7 minut + każde wielostawowe cwiczenie poprzedzone jedną serią z duzo mniejszym ciezarem

1.Przysiad ze sztangą na barkach
40kg x 8 powtorzen
45kg x 8 powtorzen
45 kg x 8 powtorzen
45 kg x 8 powtorzen (troche ciezko było, gdzies odziwo na prostownikach odczuwam mocno ciezar)

2. Wyciskanie sztangi leząć na ławce poziomo
40kg x 8 powtorzen
45kg x 8 powtorzen
50kg x 5 powtorzen (miało byc tez 8..wciaz nie wiem czemu tutaj z siłą tak słabo)
40 kg x 8 powtorzen

3.Podciąganie na drażku nachwytem szeroko
3 serie po 6 powtorzen. Ciężko ostatnie dwa ciut oszukane powtorzenia

4. Wyciskanie żołnierskie
15kg x 10 powtorzen
15 kg x 10
15 kg x 10
- Nadal lekki ciezar,duzy zapas sił,ale obawiam sie bo robiac w przeszlosci to cwiczenie odpadałem juz na 25-30kg z powodu przeskakujacego lewego łokcia. Narazie skacze ale ciezar jest na tyle lekki ze nie robi to problemów. Zmniejszyc zakres ruchu np do wysokosci sztanga-czoło?

5. Uginanie ramion ze sztangą
10kg x 10 powtorzen
15 kg x 8
20 kg x 6 znów ciezko
10 kg x 12 p

6. Pompki serduszka
3 serie po 14 powtórzen

7. Scyzoryki
3 serie po 14 powtórzen


Jedzonko po treningu - 5 g Kreatyny , 2.5g BA,

ziemniaki (tu mam problem...jak mam wiarygodnie zjesc np 300g ziemniakow, jak gotuje sie dla całej rodziny kiedy ja jestem w pracy? raz sobie tak wyciagnalem wogole ziemniaka i zwazylem to w zasadzie na posilek potreningowy mialbym zjesc 1 ziemniaka ;/ ? chyba bym sie zesrał z głodu :D wiec generalnie biore na oko,ale wiem ze z bilansem sie to moze miec nijak. Jak wy to robicie?) , 3 zraziki z mielonego w sosie grzybowym , cały 1 ogorek


Ogolnie - sylwetka na pompie niezle. Szału jednak bez- najbardziej podoba mi sie estetyka ramion na pompie,nabrzmiale,swietnioe wyżyłowane (nie wygladam jak okropni kulturyscie ale z jednej zyly pomału robi sie siatka zył).
Fajnie też ze widać "3 piętro|" brzucha. Jutro wymiary. Bedzie chudo, czuje sie mniejszy na codzien i widze to a na pompie jest fajnie. Mysle ze waga moze wskazac mniej niz 70





Zmieniony przez - TomaszAZ w dniu 2016-04-28 20:15:31
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

4dniowy split do oceny

Następny temat

Kobieta a siłownia

WHEY premium