SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] W Z O R EK bench press 2024 str.347

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 397838

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
ajazy
Wiesz Wzorek, też zrobiłem dzisiaj przenoszenie hantli wg Wzorka, dokładnie jak w instrukcji. I na serio poczułem tył barków, a przecież ciężar był mizerny


Cieszy mnie to , że ćwiczenie przyniosło oczekiwany efekt

Miałem dzisiaj wieczorem trening z moim podopiecznym , i niestety jemu to ćwiczenie po prostu nie wychodzi....to była już trzecia próba i lipa. Zastąpiłem je innym na tą grupę mięśniową i weszło...
Tak to bywa ..nie da się kopiować dokładnie czyjegoś treningu / sposobu ćwiczenia , trzeba metodą prób i błędów dopasować pod swoje aktualne możliwości. Świadomie napisałem ,,aktualne,, ponieważ zdarzają się np.kontuzje które eliminują nas z danego ćwiczenia.....wtedy nie powinno się całkowicie odpuszczać danej grupy , ale spróbować bo może akurat inne ćwiczenie lub inny układ ciała pozwoli zastąpić aktualną niedyspozycję w tym zakresie.
Oczywiście nie mówię tutaj o poważnych kontuzjach typu...zerwanie mięśnia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
WTOREK

Triceps wyciąg górny ,prostowanie ramion uchwyt łamany

X x 6 x 3 serie
X x 4 x 3 serie
X x 3 x 1 seria ....muszę wymyślić jakiś patent , bo właśnie dzisiaj w ostatniej serii założyłem wszystko co było

Triceps w leżeniu prostowanie ramienia jednorącz z hantelką / do policzka

32kg x 4 x 4 serie po wyciągu z góry , ledwo wchodziło..dlatego zamiast 6 zrobiłem 4 serie

Biceps w staniu uginanie ramion z hantlami na przemian uchwyt młotkowy

32kg x 8 x 6 serii

Brzuch maszyna z obciążeniem

20 x 4 serie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 88 Napisanych postów 1092 Wiek 39 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14212
o cholera dopiero teraz teraz zobaczyłem temat. oglądam i trzymam kciuki pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Nie robisz żadnych ćwiczeń akcesoryjnych pod wyciskanie ? Mam tutaj namyśli chociażby dociskanie, floor press...itd.
2

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
ronie220
Nie robisz żadnych ćwiczeń akcesoryjnych pod wyciskanie ? Mam tutaj namyśli chociażby dociskanie, floor press...itd.


Niektórych ćwiczeń nie robię z prostego względu....ja cały czas trenuję w domu i jeśli nie ma w tym czasie mojej żony to LIPA.
Między innymi trening w MONSTERZE traktuję jako jedno z takich ćwiczeń akcesoryjnych.

Jeśli chodzi o ćwiczenia o które pytasz , to moim zdaniem dociskanie jest dla osób mających problem z fazą końcową lub szykuje się do startu w sprzęcie. Oczywiście bardzo dobre do oswojenia się z większymi ciężarami , jednak tak jak pisałem przy użyciu MONSTER-a jest podobnie.
Floor press...nigdy nie lubiłem tego ćwiczenia , czułem dyskomfort i jak dla mnie ruch ograniczający głebsze zejście łokciami nie poprawia dynamiki i siły przy wyjściu z dołu .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Blokada psychiczna Cię nie ogranicza skoro nie masz asekuracji ? Ale widzę, że wszystko masz przemyślane.
2

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
ronie220
Blokada psychiczna Cię nie ogranicza skoro nie masz asekuracji ? Ale widzę, że wszystko masz przemyślane.


ronie220
Blokady pozbyłem się już dawno , aczkolwiek nie ukrywam że jeśli jest przy mnie żona jako asekurant i podająca sztangę....to dokładam kilka % to ciężaru.
Najgorszy moment podczas wyciskania , to chwila kiedy żeby ściągnąć sztangę ze stojaków muszę wypuścić w górę barki a następnie już obciążone wprowadzić w retrakcję ściągając łopatki....masakra. Czuję że sporo wtedy tracę zarówno na sile jak i na ułożeniu ciała ...ale mam tego pełną świadomość obliczając swojego maksa na dany etap treningów.
Dlatego co jakiś czas jadę sobie na moją dawną siłownię TKKF AZORY Kraków ,żeby skorzystać z profesjonalnej pomocy i zrobić prawdziwie hardcorowy trening.....tak dla kicka.

Tak dla wyjaśnienia i odpowiedzi na zadane mi pytanie na priv....jedynki które teraz robię to nie są moje ciężary maksymalne , co oznacza że nie robię treningów na 100% CM
Jedyny moment kiedy robię na 100% CM to jest dzień sprawdzianu formy po zakończonym systemie. Nawet przed zawodami nie wchodzę na max , tylko ustalam pewniaka na pierwsze podejście a co dalej pokażą zawody i dany dzień.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
ŚRODA

Plecy ściąganie drążka z dołu w wąskim chwycie / wyciąg

X x 10 x 6 serii
Tutaj również lipa ,bo pasowałoby dołożyć a płytki się skończyły....dowieszanie hantelek jest jednym ze sposobów . Muszę pomyśleć o innym ćwiczeniu lub mocnej przeróbce sprzętu

Plecy ściąganie drążka z góry w szerokim uchwycie / wyciąg

X x 10 x 6 serii

Nogi miałem rozpisane w treningu , jednak maszyna się sprzedała ...a zatem koniec z nogami. Pozostaje rowerek spinningowy rehabilitacyjnie zresztą tą grupę mięśniową robiłem właśnie dla poprawienia mobilności i siły głównie lewej nogi , po założeniu endoprotezy.

Jutro luzik i mały wyjazd do Niemiec na łowy mam 3 namiary na sztangi PROFESSIONAL POWERLIFTING ELEIKO .
Może uda się coś wyrwać za przyzwoite pieniądze.....i powiększyć swoje HOBBY ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
W Z O R EK Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5258 Napisanych postów 19361 Wiek 58 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 336262
PIĄTEK

Klatka wyciskanie sztangi leżąc

rozgrzewka
70kg x 20
70kg x 20
120kg x 10
120kg x 10
150kg x 5
170kg x 3
190kg x 1

215kg x 1
215kg x 1
215kg x 1
200kg x 2
200kg x 2
200kg x 2

Klatka HAMMER

230kg x 3
230kg x 3
230kg x 3
230kg x 3
230kg x 3

Barki przenosznie hantli bokiem w staniu

22kg x 8 x 6 serii
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5934 Napisanych postów 9099 Wiek 64 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 345943
WZOREK ,jak zwykle ,piękny trening
ABY nie kłuł tak w oczy ,to proponuję zapisuj kilogramy dzieląc przez 2 ,będą takie bardziej ludzkie ,a kto będzie chciał to sobie policzy ..
2
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening całęgo ciała crossfit

Następny temat

Sprzęt siłowy

WHEY premium