SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] Ula w kuchni

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 82784

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 497 Napisanych postów 1855 Wiek 38 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 77505
Agnieszka, Miss miło Was widzieć

Weekendowa, robocza szama.
Omlety śniadaniowe




Sałatka z kurczakiem
Pierś z kurczaka z rożna, pieczonego w piątek. Sałata lodowa z oliwą i prażonymi pestkami dyni.


Ziemniaki, fasola pinto, brokuł, cebula


Mini mielone z łopatki, ryż brązowy z groszkiem + warzywa
Ryz bardzo polecam, nie przepadam za samym brązowym ryżem, a ten sposób podpatrzyłam u kolegi z pracy i bardzo dobrze wchodzi. Ugotowałam ryż, ugotowałam mrożony groszek wymieszałam wszystko z łyżką masła klarowanego i pycha
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
ciemny omlet - me gusta ; ) wygląda obłędnie Ula ; ) Ommmm
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 497 Napisanych postów 1855 Wiek 38 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 77505
Budyń jaglany
-50g kaszy jaglanej
-jajko
-odzywka białkowa
-kakao
Ugotować kaszę jaglaną z lekkim zapasem wody, po ugotowaniu zmiksować, dodać jajko, odżywkę i kakao i ponownie zmiksować, można ewentualnie podgrzać.


Kurczak w boczku
-pierś z kurczaka
-boczek wędzony w plastrach
-przyprawy (u mnie poszło odrobinę przyprawy do kurczaka
Kurczaka pokroić w plastry, zawijać w boczek. Piekłam 20 minut w 180st, wyszły bardzo soczyste.






Zmieniony przez - ulaulka w dniu 2016-02-02 09:32:25
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
Dobrze,ze pojadłam budyń robię bez jaja musze z spróbować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 160 Napisanych postów 246 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 11795
Smakowicie tu :) gdzie kupiłaś mąke amarantusową? :) Z chęcia bym wypróbowała naleśnki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3185 Napisanych postów 15808 Wiek 36 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 146709
W Auchanie sa
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 497 Napisanych postów 1855 Wiek 38 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 77505
Dokładnie, mąka z Auchan. Widziałam, że poszerzyli ofertę, nawet z tapioki była ostatnio

Omlet szarlotkowy
-40g płatków jaglanych
-rodzynki (u mnie 15g)
-2jajka
-jabłko (ja lubię kwaskowe)
-cynamon (duuużooo)
+masło klarowane do usmażenia
Jabłko pokroić w kostkę, wymieszać z resztą składników i niewielką ilością wody. Odstawić na ok.15minut by masa zgęstniała. Wyłożyć masę na rozgrzaną patelnię z masłem klarowanym. Trzeba ostrożnie przewracać, bo przez jabłka placek ma troszkę cięższą strukturę.
Dla mnie miła namiastka szarlotki, jak ktoś nie lubi rodzynek to może użyć słodkich jabłek lub słodzidła jakie tam może i używa




Pieczone pieczarki
Dla 2 osób:
-300g szynki mielonej
-12 kapeluszy pieczarek
+przyprawy (u mnie czubryca czerwona)
+odrobina sera dojrzewającego do posypania (nie konieczne)
Odciąć trzonki z pieczarek (oczywiście zostawiamy do wykorzystania w innym posiłku ), przyprawione mięso uformować w kulki i "wklejać"
w kapelusze pieczarek, piec 20-25min w 180stopniach. Gorące mięso posypać serem.




Pulpety z pieczarkami
-mielona szynka (+przyprawa do wieprzowiny i kardamon)
-pieczarki
-tłuszcz do smażenia (u mnie masło klarowane)
Szybki posiłek do pracy. Formujemy pulpety, obsmażamy z dwóch stron, dorzucamy pokrojone pieczarki i dusimy wszystko pod przykryciem. Do tego ryż basmati z czarną komosą (80g+40g).




Zmieniony przez - ulaulka w dniu 2016-02-04 11:07:17
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 465 Napisanych postów 9074 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 45023
Gdzie kupujesz krewetki?

Ku waszej pamięci, Żołnierze Wyklęci!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 497 Napisanych postów 1855 Wiek 38 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 77505
Te akurat dostałam, więc nie wiem skąd były.
Ale zarówno mrożone jak i świeże można kupić chociażby w Auchan. Kiedyś kupiłam mrożone w Biedronce, ale nie wiem czy nadal mają.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 109 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 11718
Dużo owoców. Widać że lubisz słodkie.
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bułeczki kokosowe by Kendi ;)

Następny temat

Chleb z odżywką białkową

WHEY premium