SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] Tygrysekk / Dziennik - The best what I can do/str. 19/27/36/54/64

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 205461

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777678
Czas treningu na prawdę fajny Do godziny jak się mieścisz w treningu to jest klasa. Szybka robota i do domu.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 544 Napisanych postów 1749 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 662809
No staram się nie obijać Rion

Dziś miał być trening nogi-barki, ale miałem taki sajgon w pracy (niby praca umysłowa, ale przeorało mnie dziś konkretnie), że na samą myśl o przysiadach robiło mi się słabo. Porobiłem klatę, plecy i ramiona w superseriach z bardzo krótkimi przerwami. Trochę sztangielek reszta maszyny i wyciąg. 45 minut.
Nie zawsze da się cisnąć na 100%.


Zmieniony przez - Tygrysekk w dniu 2017-07-05 18:34:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777678
Nie żyjemy tylko dietą i treningiem więc od czasu do czasu trzeba zluzować. Choć powiem Ci szczerze, że nic mi tak po ciężkiej robocie nie oczyszcza umysłu jak ciężki trening

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 544 Napisanych postów 1749 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 662809
No więc tak. W weekend byłem na męskim wypadzie. Piwko, grill, piłka nożna. No i niestety nabawiłem się kontuzji, najprawdopodobniej ścięgna Achillesa. W niedziele kuśtykałem, w poniedziałek już kulałem, bo nie mogłem lewej nogi postawić na palcach, tylko na pięcie. Przełożenie ciężaru na palce powodowało ciągnący ból powyżej pięty.
W ruch poszedł altacet, okłady z lody, itp. Dziś już jest znośnie. Na trening pójdę w piątek i jeszcze ze 3 razy i od 21 lipca wyjeżdżam na urlop.
Wypisek nie będę wrzucał, gdyż treningi będę robił na żywioł. Nogi na pewno odpadają przed urlopem.
Ogólnie forma przeciętna, prawie nic mi nie zeszło na tej 6 tygodniowej redukcji, ani na wadze ani w pasie. Trochę dziwne, bo kalorie już były 1700 w DNT i 2100 w DT.
Po powrocie z urlopu (ok 9 sierpnia) ponowie ruszę z redukcją i wznowię wypiski w dzienniku.


Zmieniony przez - Tygrysekk w dniu 2017-07-12 22:53:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777678
To faktycznie uważaj na tę nogę żeby się nie pogorszyło a jak ból się nie uspokoi to idź do lekarza nie ma co czekać.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 544 Napisanych postów 1749 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 662809
Witam po przerwie. Z urlopu wróciłem 8 sierpnia, ale sporo spraw do ogarnięcia więc nie było o czym pisać.
Póki co zrobiłem 3 treningi FBW, bez planu co mi wpadło do głowy.
Achilles lewej nogi nie wyleczony do końca. Wystarczył krótki sprint za piłką na wakacjach i się odezwał. Teraz jest niby ok, ale przy dotyku pobolewa i czasem przy chodzeniu po schodach. Dziś przy przysiadach nie czułem bólu, tyle dobrze.
Plan jakiś układam i na pewno wrzucę do oceny.
Na pewno będzie redukcja, nie ukrywam, że na wakacjach sobie podjadłem różnych dobroci i smakołyków
Obecnie 78kg i 83 cm w pasie.
Cel: 77 cm w pasie i wtedy będę myśleć dalej.


Zmieniony przez - Tygrysekk w dniu 2017-08-16 22:57:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777678
Byłeś z achillesem u lekarza ? Nie może tak być, że po krótkiej grze odczuwasz w nim ból.
Jak już po urlopie to teraz do roboty

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 544 Napisanych postów 1749 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 662809
Ok, ułożyłem jakiś trening i proszę o ocenę i ewentualnie poprawki.
Cel: redukcja
Czas treningu: max 70 min
Ilość DT: 3 (czasem może wpadnie dodatkowy czwarty, ale to nic pewnego).
System treningowy: RPT (odwrotna piramida)

Góra
1. Push Press – rozgrzewka + RPT 6p/8p/10p
2. Podciąganie na drążku podchwytem / młotkowym - 4s x max (max 5p)
3. Pompki na poręczach - rozgrzewka + RPT 6p/8p/10p
4. Wiosłowanie sztangą w opadzie – rozgrzewka + RPT 6p/8p/10p
5. Wyciskanie sztangi wąsko - RPT 6p/8p/10p
6. Unoszenie nóg w zwisie na drążku – 3s x 15-20p


Dół
1. Przysiady tylne - rozgrzewka + RPT 6p/8p/10p
2. Rack Pull - rozgrzewka + RPT 6p/8p/10p
3. Hip Thrust - rozgrzewka + RPT 6p/8p/10p
4. Wykroki dalekie – 3s x 8-10p
5. RDL – 3s x 8-10p
6. Allachy 3s x 12-15

Pytania:

1. Co do rozgrzewek przy RPT to widzę to tak:
- sam gryf x 15
- 20% roboczego x 10
- 50% roboczego x6
- 80% roboczego x3
i tu już RPT 6/8/10
Może być?

2. Czy wystarczy jedna seria na maksa, czy np powinno być 6/6/8.10 czyli dwie z maksem?

3. Rozumiem, że progresje ciężarową prowadzę dla każdej z trzech serii niezależnie. Czyli jeśli nie wykonam 6 w pierwszej serii roboczej, ale w 3 wykonam np 11 powtórzeń, to na następnym treningu ciężar dla 6 zostaje, a ten dla 10 zwiększam np. 2,5kg ?

4. Podciąganie na drążku nie chcę robić na maksa w każdej serii bo wiem, że progres będzie słaby. Zaplanowałem 4 serie po maksymalnie 5 powtórzeń. Jeśli w którejś zrobię pełne 5 to na następnym treningu w tej serii dowieszam ciężar. Może być?

5. Rozgrzewka w dipsach to myślę 1 seria z cc, potem już RPT czyli dołożę aby z trudem zrobić 6, potem zmniejszę i 8 i na koniec 10. Pasuje?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777678
Plan jest fajny same podstawy bez zbędnych dodatków
1. Roboczy ciężar to ten planowany na dany trening więc robisz 100% tego ciężaru a dopiero później regres.
2. Jedna wystarczy potem już regres
3. Tak
4. Możesz tak zrobić
5.Pasuje

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 544 Napisanych postów 1749 Wiek 43 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 662809
Dzięki Rion

Co do pkt.1 wiem, że roboczy ciężar to ten 100% na 6 powtórzeń, bardziej chodziło mi o rozgrzewkę (w podstawowych bojach) ile serii i ile powtórzeń, aby nie zmęczyć mięśni zanim dojdę to tej serii roboczej.

Dziś zrobię górę i zobaczymy jak pójdzie. Wycisk wąsko miał być jako główne ćwiczenie na klatę i triceps, ale musiałem je dać pod koniec z racji tego, że dynamiczne ćwiczenie jakim jest PP wolę robić na początku. To samo tyczy się dipsów, które robione pod koniec treningu na pewno wypadłyby słabo.


Zmieniony przez - Tygrysekk w dniu 2017-08-21 11:31:50
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy do oceny.

Następny temat

Zmiana planu - pomoc

WHEY premium