SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] Feather_ - Powoli do celu..

temat działu:

Odchudzanie i forma po męsku

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10815

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 269 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12109
Witam,
od jakiegoś czasu zastanawiałem się nad założeniem bloga treningowego. Powód w moim przypadku jest raczej prosty. Brak mi ostatnio motywacji w trwaniu w założeniach, które sobie wyznaczam. Starzeję się, czy co? :)
Od marca jestem w kraju i postanowiłem coś ze sobą zrobić. W ciągu 3lat jak zaprzestałem chodzić na siłkę rozpasłem się do 82kg. To i tak nie jest dużo przy moim wzroście, ale zaczynało powoli wywalać boczki. Syfiaste żarcie bez umiaru zrobiło swoje. W dużej mierze jest to efekt uboczny stosowania IF, bo kiedyś ładnie na nim zredukowałem stosując w DT high carb, a w DNT high fat. Poźniej zacząłem jechać cały czas HC i myślałem, że odkryłem idealny model żywnienia, żeby utrzymać się w jako takiej formie i przy okazji jeść to na co mam ochotę. Póki wszystko liczyłem i makro się zgadzało, to i forma była. Później przestałem liczyć i się zaczęło, a z każdym dniem jadłem co raz gorzej, bo czułem się bezkarny…
Od marca próbuję się zmobilizować do systematycznej pracy nad sobą. Z bardzo różnym efektem. Raz ćwiczyłem regularnie i koryto trzymałem, innym razem rzucałem wszystko w p… i na 2tyg albo dłużej olewałem całą zabawę. Łącznie odkąd wróciłem, może przetrenowałem z 2 miesiące. Zjechałem z 82kg na 75kg i z 88cm na 76cm w pasie.
Od lipca ruszyłem z systematycznym treningiem i nowym planem.

O mnie:
Wiek: 30lat
Wzrost: 187cm
Waga: 75kg

Trening:
Starting Strength by Rippetoe, a dokładnie Practical Programming Novice Program.

Poniedziałek
Squat 3x5
Bench Press/ Press* 3x5
Chin-ups na max pow.

Środa
Squat 3x5
Bench Press/ Press* 3x5
Deadlift 1x5

Piątek
Squat 3x5
Bench Press/ Press* 3x5
Pull-ups na max pow.

*jednego dnia wyciskanie na płaskiej, drugiego wyciskanie żołnierskie i tak na zmianę.

Na razie jest lekko i przyjemnie. W piątek poleciał już 6 trening z kolei.

Siady 72,5kg 5/5/5
Wyciskanie żołnierskie 40kg 5/5/5
Podciąganie nachwytem 10/5/5/5

Ciężary starałem się pozaniżać, tak żeby po 2 miesiącach dopiero powchodzić na życiowe rekordy. Teraz się skupiam, na przypomnieniu sobie techniki siadów itd. Cała reszta w swoim czasie. Co sesję zwiększam ciężar o 2,5kg, tylko na martwym 5kg.

Żarcie:
Tutaj zostaje IF i jem od 12 do max 20. Ale nie trzymam się tego jakoś rygorystycznie. Zwłaszcza jak jestem teraz na LC, a u mnie to często znaczy <30g ww. Szama przeważnie 2-3 razy dziennie. Jak czuję się głodny rano, to wtedy 4 ;)
W tym momencie staram się trzymać 2200kcali, w DT czasem podjadam do 2400. Ale to jest ten zakres którego staram się trzymać. Makro B20%/ W10%/ T70%. Co 2 tyg będę powoli podbijał kcal, ewentualnie jak będę się słabiej czuł na treningach.

Czemu LC? Lepsze samopoczucie po takim jedzeniu + nie zamula mnie. Druga sprawa, łatwiej mi zjeść to co mam w planie w mniejszej ilości posiłków. Inną kwestią jest, że obawiam się szybkiego wypalenia na takim jedzeniu. Tzn. spadek siły i chęci do treningów. W moim przypadku to podstawa. Jak widzę progres, to jest i motywacja.

Suple:
Dałem sobie z tym spokój parę ładnych lat temu.

Cel:
Recomp + siła. Ogólnie mam zamiar powzmacniać najważniejsze grupy mięśni, przy okazji utrzymując jako taką formę ;)

Wszelkie rady mile widziane,
pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 269 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12109
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 571 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7442
Silowka 5x5 + IF ?
Mam to samo, nawet wiek podobny - chyba sie starzejemy :F

Ogolnie tylko 1z3 treningow wykonuje naczczo, ten dzisiejszy i czuje sie na nim jak mlody Bog !
Ale to tez pewno wina regeneracji, ponad 10godzin snu z piatku na sobote vs 7-8godzin i ciezka umyslowa praca w tygodniu robi swoje ;p


Zmieniony przez - mtzwrn w dniu 2016-07-16 22:42:22

Pomoglem w jakis sposob ? Daj soga :)

mtzwrn - road to rippedbody / aktualnie: IF:
http://www.sfd.pl/[BLOG]_mtzwrn__road_to_ripped_body-t1122992.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 269 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12109
Kiedyś tak robiłem tylko na HC i było ok. Teraz na LC lekko się obawiam.

PS. Sorry za dywan na klacie i plerach ale mam to w d... ;)


Zmieniony przez - Feather_ w dniu 2016-07-16 22:55:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
przecież forma nie jest zla

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 269 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12109
Źle nie jest, ale zawsze może być lepiej. Osobiście czuję się słabo fizycznie, dlatego mam takie priorytety treningowe a nie inne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 677 Napisanych postów 6773 Wiek 39 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 66769
Nie ma do czego się doczepić bardziej się na suchej masie powinieneś skupić przy twoim wzroście

..."Gdy wzywa Thor bym poszedł z nim w bój moim honorem zwycięstwo jest
więc nie liczy się nic prócz przelanej krwi i dumy mych braci walczących by żyć..."


doradca C/S ze wskazaniem na combat

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1362 Napisanych postów 3570 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 55653
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 269 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12109
Dzięki, ale nie wiem czy kiedykolwiek uda mi się coś jeszcze mięsa dorzucić. Genetyki raczej nie przeskoczę, chyba że na suplach z meksyku. Od niepamiętnych czasów wyglądam tak samo, tylko ilość fatu się zmienia.

DNT 17.07.2016

Dzisiaj wpadł cheat/ refeed day. Jak zwał, tak zwał. Była okazja pojeść trochę domowego żarcia, to pojadłem.

Naleśniki w różnych wariacjach, wołowinkę z kluchami, rosołek, całą blachę biszkoptu i jakieś wafelki do kawy. Od jutra powrót na LC. Odzwyczaiłem się już od takiego jedzenia. Każdego naleśnika musiałem wodą popijać, bo mnie zapychało. Odkąd odkryłem, że na LC nie można sobie żałować soli, to w ogóle mnie nie ciągnie na takie skoki w bok.





Zmieniony przez - Feather_ w dniu 2016-07-17 21:54:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 571 Wiek 35 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 7442
Możesz jaśniej - nie można na PC żałować soli?

Pomoglem w jakis sposob ? Daj soga :)

mtzwrn - road to rippedbody / aktualnie: IF:
http://www.sfd.pl/[BLOG]_mtzwrn__road_to_ripped_body-t1122992.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 269 Wiek 37 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 12109
Będąc w stanie ketozy organizm strasznie się wypłukuje. Dlatego np. ja po jakimś czasie jedząc po 30g węglowodanów dziennie czułem się jak g…, wystarczyło trochę podbić sól w jedzeniu. Czary mary i teraz jest zaj**iście :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[BLOG] mtzwrn - road to ripped body

Następny temat

Wpływ diety low-carb na redukcję tkanki tłuszczowej

WHEY premium