SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG] DT Kebula w remoncie!

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 160198

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez rion10 z działu Ladies SFD.
Zgłoś naruszenie
kebula Instruktor K&F
Ekspert
Szacuny 661 Napisanych postów 8604 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 143874
No cóż, niespodziewanie pojawił się nowy cel, a więc i nowy dziennik. Pozwolę sobie podarować ankietę
Otóż, dlaczego nowy cel. Nie miesiączkuję od ponad roku, prawie wcale nie chudnę, wypadła mi chyba połowa włosów i ciągle mam jakieś depresyjne jazdy...
W końcu udało mi się znaleźć przyczynę- niski poziom estrogenów.
No i co teraz? REMONT.
Na dobrą sprawę powinnam się już dawno za to wziąć, ale wyszło jak wyszło. Zmarnowałam już dość czasu kręcąc się w kółko.
ZDJĘCIE
NARZĘDZIA:
1. DIETA
bardzo chciałabym ukończyć formę plażową. Dlatego raczej redukcyjna. Nadal nie czuję się dobrze w aktualnej formie, nieskromnie powiem, że zasłużyłam na więcej. Wiem, że zdrowie jest w sumie ważniejsze, ale ja się załamię jak będę patrzyła, jak rosną obwody. Na to na pewno nie pozwolę, bo stracę motywację i tyle mnie będziecie widzieli na forum.

Wyjdę z 1800 kcal, na razie podział 30/30/40, ale będę zdejmować węglowodany w przestojach do 1400 kcal. Później postawię na cheat meale, a później to już skończy się lato i wracam do bilansu na plus. Chociaż muszę przyznać, że mam wrażenie, że przeszacowałam zapotrzebowanie.
W kompozycji wychodzę z klasycznych założeń:
- warzywa do 250 g na posiłek
- owoce rano/po treningu
- potreningowy posiłek 30-60 min po sesji, 40-50% mojego zapotrzebowania na węgle, bez tłuszczu
- mleko na pewno out, tak samo jak gluten
- ograniczenie nabiału i przemysłowego drobiu (niestety, ograniczenie musi wystarczyć)
2. LEKI
Jestem na dwumiesięcznej terapii estrofemem i femostonem. Zdecydowałam się na farmaceutykę, ale nie wiem, czy dobrze zrobiłam.
3.TRENING
Częściowo estrogeny zarżnęłam katowaniem się treningami. No cóż, jestem od nich uzależniona.
trening- na razie w fazie testowej, ale podstawowe założenia to:
- 5 dniowy split, ale jak się okaże zbyt dużym obciążeniem to zmniejszam do 4. Oczywiście, bez szaleństw typu omdlenia, upadki mięśniowe (zbyt częste) i rzygi
- maksymalnie godzinka z rozgrzewką
-NO CARDIO ( ale czasem na grupowe skoczę, chcę sobie zrobić uprawnienia instruktora aerobiku, więc musze opanować elementy)
-ma trwać nie dłużej niż godzinę z rozgrzewką (ale już czuję, że jest za długi)

KLATA+BRZUCH
1. Wyciskanie na skosie sztangi 12/10/8/6
2. Dipy 4xmax
3. Rozpiętki na klablach z krzyżowaniem 3x12-15
4. Przenoszenie sztangi nad głowę 3x12-15
5. Allahy 3x20-25
6. Woodchopper siedząc 3-x20-25


BARKI
1. wyciskanie żołnierskie 12/10/8/6
2. arnoldki 3x12-15
3. wznosy przodem 3x12-15
4. face pull (izometria 5sek izometrii,5 powtórzeń,10 sek odpoczynku/4sek izometrii,4, powtórzenia/10 sek odpoczynku/3 sek izometrii, 3 powtórzenia 10 sek odpoczynku)x3
https://www.t-nation.com/training/new-way-to-trigger-fast-muscle-growth
5. odwrotny butterfly 3x12-15

PLECY
1. Podciąganie 4xmax
2. Przyciąganie do karku 3x12-15
3. Wiosłowanie t-barem 3x12-15
4. Wiosłowanie kabla jednorącz 3x 12-15 +2 dropset
5. Pływak 3x12-15

BICEPS/TRICPES/BRZUCH
1. Uginanie ramion ze sztangą 4x8
2. Uginanie hantli młotkowe 3x12-15
3. Pompki szwedki/maszyna 3xmax/12-15
4. Francuz na ławce skośnej (duży stopień) 3x12-15
5. Prostowanie na sznurze 3x12/15 2 dropset
+OBWÓD NA BRZUCH

NOGI
1. Przysiad atg 3x12-15
2. Wykroki na smithie z wykopem 3x12-15
3. Rdl na jednej nodze 3x12-15
4. Dzień dobry 3x12-15
5. Wykopy na linkach 2x20


Uf...jutro zaczynam.

Aha, dziś mierzyłam maksy, tak, żeby zobaczyć czy coś ruszyło. Ostatnio robiłam to rok temu. Tylko że waga sztangi jest mi nieznana, więc mało precyzyjne te pomiary

Żołnierski: 30-33 kg
Przysiad: 65-68 kg (podejście do 80 kg spalone. Coś tam dygnęłam, ale ciężko to przysiadem nazwać)
MC: 85-88 kg (podejście do 100 też spalone, sztanga jest jeszcze przyspawana do ziemi)
WL- 50 kg (wg gościa, który mnie asekurował poszło)

No i foty. Nie jest tak źle, umieśnienie jest całkiem ok, ale ten bf%...


chociaż, jak mam dobry dzień to potrafię zgrabnie wyglądać






4

Niema nic gorszego niż bycie więźniem własnej głowy, pędzić za ideałem którego nie istnieje kosztem wszystkiego: zdrowia, relacji przyjacielskich/rodzinnych, kosztem bezcennych minut życia, które nigdy nie wrócą..


aktualny dziennik: http://www.sfd.pl/Kebula_w_remoncie_part_2-t1142515.html 

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 369 Napisanych postów 11555 Wiek 12 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 103176
Popodglądam.. Powodzenia..


Zmieniony przez - Corum w dniu 2015-06-14 15:43:27
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 216 Napisanych postów 8941 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 84012
Kebula Ty już wszystko wiesz. Powodzenia!

Ale ta redukcja...
1

"Optymista to ktoś, kto wie, że zrobienie kroku do tyłu zaraz po tym, jak się zrobiło krok do przodu to nie katastrofa tylko cza-cza."

http://www.sfd.pl/Zrozumieć_kobietę_;_czyli_Female_Phase_Training_by_Ejpi-t1087093.html# 

"Ludzi z nadmiarem teścia sie tylko ogląda"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 203 Napisanych postów 8582 Wiek 36 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 74835
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 2943 Wiek 41 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 79905
Trzymam kciuki, powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 62 Napisanych postów 7560 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 84697
Keb - kciuki!! Super wyglądasz!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No to powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 137 Napisanych postów 1017 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 41556
Myślę, że w Twoim przypadku niskie estrogeny są raczej objawem, a nie przyczyną.

Egzogenna podaż hormonów płciowych może przynieść pożądany efekt (przywrócenie miesiączki), ale nie zaadresuje w pełni ewentualnych prawdziwych przyczyn: wysokie poziomy hormonów stresu, niskie poziomy hormonów tarczycy, obniżenie poziomu leptyny, wzrost poziomu greliny itd. Te prawdziwe przyczyny mogą być problematyczne same w sobie, niezależnie od wpływu na poziomy estrogenów i regularność cykli miesięcznych.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 779 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 12820
Powodzenia! Trzymam kciuki

Musisz podnosić spore sztangi by mieć spore sukcesy. Jak podnosisz małe, masz małe.


When life throws me lemons… I make lemonade!

DT: http://www.sfd.pl/DT_prin__eat,_train_&_gain-t1072009-s38.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
nightingal Moderator
Ekspert
Szacuny 6520 Napisanych postów 36027 Wiek 45 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 679722
Ja bym proponował czterodniowy split jednak. Masz w nim tyle możliwości, że spokojnie by wystarczył. Regeneracja będzie leżała na pysku moim zdaniem przy tej ilości aktywności oraz nie służy to osiągnięciu równowagi do której przecież dążysz (odzyskanie miesiączki).

Tak czy inaczej trzymam kciuki. Warto próbować nowych rozwiązań. Ja jestem strasznym fanem czterodniowego splitu - chociaż sam nie mam szansy ćwiczyć aż tyle razy w tygodniu..

BEZ BÓLU NIE MA EFEKTÓW !!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
JustBlackBerry Instruktor CrossFit
Ekspert
Szacuny 402 Napisanych postów 8425 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 142732
Keb, jak ja dobrze znam te uczucie - chcesz się zarżnąć na treningu, żeby ledwo z niego wyleźć, a tu z drugiej strony krzyczy rozsądek: ale kortyzol, ale estrogeny, tarczyca! Także witam w klubie hormonalnych frików

Dasz radę, mocna dziewczyna jesteś w końcu
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

obciazenie

Następny temat

Regeneracja , frustracja & hard work

WHEY premium