SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

Dodaj odpowiedź

[BLOG] Bartosz1991 - kształtowanie sylwetki

Wysłana -
Na ilość wapnia patrz w dłuższej perspektywie czasu, a nie jednego dnia, gdzie nie masz wiele jego źródeł. Mimo to 1200mg wystarczy spokojnie. Do omleta sprawdza się każdy owoc. Mi np. Najbardziej smakuje z małymi winodronami bezpestkowymi.
Wysłana -
Poniżej rozpiska na jutro (piątek 19 stycznia). Za radą dudee zmieniłem owoc, bo wiem, że gruszki są teraz dostępne. W weekend może kupię jakieś mrożone truskawki czy jakieś owoce leśne. Obniżyłem wartość oleju lnianego do 15g, podbiłem orzechy włoskie do 25g (gotowany ryż z gruszką, cynamonem, orzechami włoskimi, chia i odżywką). Przez ten zabieg proporcja o3 do o6 spadła mi 37% do 63% (niby jest to zalecany zakres 1:2, ale wcześniej było 1:1). Suplementuję o3 więc myślę że te % się wyrównają. Od jakiegoś czasu mam niedobór Choliny... no niby nie niedobór, bo jutro np. mam 725 mg, ale powinno być 825 (1,5x zalecanej dawki dla mężczyzny w wieku 26 lat) i nie mam pojęcia jak ją podbić.

Co do zmian sylwetki, po 2 tygodniach na 3700kcal zauważyłem że mnie "suszy" tj. sylwetka wydaje się bardziej wyrzeźbiona. Nie wiem czy to dobry znak, pociągnę jeszcze tak z tydzień i zobaczę, tym bardziej że w Sobotę jadę na spotkanie z Panną i raczej nie będę patrzeć co jem. Raz na 3 tygodnie można wyluzować :)

Wysłana -
Wygląda dobrze. Nad szczegółami pojedynczego niedoboru danego składnika w perspektywie dnia bym się nie przejmował.
Wysłana -
Zgadza się, na żywienie należy patrzeć szerzej, w ujęciu holistycznym - nie tylko przez pryzmat jednego dnia. Nie musisz próbować z zegarmistrzowską precyzją każdego dnia pokrywać zapotrzebowanie w odpowiednich ilościach na wszystkie niezbędne składniki odżywcze, gdyż jest to niemożliwe do zrealizowania. Zawsze będziemy mieć nadmiar poszczególnych substancji jak i deficyt w poszczególnych dniach. Stosunek kwasów tłuszczowych warto trzymać w ryzach 1:1 - 1:5. Bogatym źródłem choliny są jaja, poza tym znajdziesz ją w rybach, warzywach strączkowych, zbożach, orzechach.

Sylwetka mogła ulec lekkiej poprawie wizualnej.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2018-01-18 12:07:25
Wysłana -
No tak, tylko że jest to codzienność z tą Choliną. Faktycznie z wapniem wyszło, że dziś mam 1600mg, jednak Cholina leży, a z tego co się orientuje to występuje ona w kaszach, zbożach, ziemniakach, jajach... a tego mam naprawdę sporo w diecie i nadal brakuje tej witaminy.
Wysłana -
Przykładowo 5 żółtek jaj dostarcza 680mg choliny, a zapotrzebowanie to ok. 500mg dla osób dorosłych. Dobrym źródłem choliny również są podroby, np: wątróbka, niektóre warzywa np: kalafior czy ryby, np: łosoś. Jeśli nie jesteś wege, to nie powinieneś mieć problemów z pokryciem zapotrzebowania na wit.b4


Zmieniony przez - dudee w dniu 2018-01-18 12:21:18
Wysłana -
No to jak mam 725mg to zapotrzebowanie mam pokryte. Jem 2 jajka, nie 5 :) , w rozpisce 200g - 2 jajka, 300g- 3 jajka.
Wysłana -
Wiem o tym, napisałem przykładowo
Wysłana -
Jutro jadę do Stolicy spotkać się z znajomą, także po 19 dniach ścisłej diety jutro dzień luzu z pizzą i lodami :). Rozpiskę wrzucę na niedzielę, myślę że z samego rana. Nie tylko samym treningiem i dietą człowiek żyje.
Wysłana -
Oczywiście. Raz na jakiś czas nie zaszkodzi.
Strona 17 z 17
Dodaj odpowiedź