SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[BLOG]Dzienniczek treningowy!

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3120

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 139 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6652
Witam, postanowilem, ze zaczne prowadzic swoj dziennik dot. przygotowania motorycznego. Bedzie polegal na krotkim opisie i relacji treningu, zarowno z silowni jak i typowo wytrzymalosciowych zajec. Krotko o mnie:
Mam 182cm wzrostu i waze w zaleznosci od dnia od 63 do 65 kg. Trenuje systemem fbw, trenowalem okreslonym planem z scislymi wytycznymi, ale nie sprawialo mi to takiej radosci jak trenowanie systemem Holistic Body Approach - czyli jak najwieksza roznorodnosc. Dzieki temu , cwiczenia dobieram pod do jak sie czuje, a nie jak mam w planie. Jedyna narzucona rzecz to fakt, ze w treningu ma sie znajdowac 7 glownych wzorcow ruchowych,, ktore zamiescilem ponizej i dalem cwiczenia ktore sa przeze mnie najczesciej uzywane :)
1. przysiad - OHS, front, high bar, low bar, goblet, przysiad bulgarski, split squat, thruster
2. wyciskanie - wyciskanie plaska, skos dol i gora, ohp, push press, thruster
3. wyprost - martwy, hip thrust, RDL, swingi
4. przyciaganie - wioslowania roznego typu, podciagania, sciagania drazkow
5. wykroki itd - zakroki, wykroki, wchodzenie na stepy, wykroki do boku
6. skret - pallof press, anty rotacja, wood chopy, russian twist
7. chod - spacer farmera oburacz i jednoracz

Takze juz plan juz przedstawilem, zostaly mi jeszcze wyniki silowe .. czyli najgorsza kwestia. Moim celem jest ich poprawa. Na razie idzie okej. Maxow typowo nie robilem, ale wykonywalem serie 5x5 na 55 kg w przysiadzie high bar, 3x5 60kg w martwym ciagu z duzym zapasem powtorzen, ostatnio 45kg x2 na lawce z zapasem jednego powtorzenia. Wioslowania nie mam rekordu ale na luzie szllo 4x8 x40kg , z zapasem moze 1 powtorzenia 4x8x45kg.
Wiec jak widac, wyniki bardzo slabe. Do dziela!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 139 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6652
Po 5 dniowym deloadzie, a raczej przerwie od siłowni wracam do żywych :)
Trening wyglądał dokładnie tak:
front squat 3x3x50kg
high bar 5x55kg
dipy 3x5
push press hantla 10kg 1x12 na rękę
OHP sztanga 8 powtórzeń
wyciskanie na klate 3x3x40kg
podciąganie 3x3 podchwyt
martwy ciąg 3x50kg, 3x55kg, 8x55kg - lekko ale nie założę większego ciężaru dopóki technika nie będzie dopuszczalna
Podsumowujac - trening okej, trwał prawie 60 minut, siła lekko spadła ale tylko lekko :) ogólnie na plus, teraz zaczynamy ciężkie treningi :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Będę podglądał z partyzanta. Zmieniłem nazwę tematu zgodnie z założeniem działu. Powodzenia

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Wstaw jakieś foty sylwetki to będzie porównanie w przyszłośći. Powodzenia !

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 139 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6652
No więc pierwszy dzień :) Na początku wstawię zdjęcia mojej sylwetki, mam mało tłuszczu i praktycznie pozbawiony jestem mięśni na górze..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 139 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6652
Chyba nie da się wstawić 2 zdjęć w jednym poście więc wstawiam po kolei

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 139 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6652
I ostatnie :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
a tam REDUKUJ
a tak na poważnie , ładuj ile wlezie , cierpliwości !
bede zagladal i ... zachecal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 139 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6652
dzieki :)
dzisiaj juz trening zrobiony. Najpierw rozgrzalem cale cialo, potem serie rozgrzewkowe i przeszedlem juz do serii roboczych we frontach, wygladaly one tak:
-3x35kg
-3x40kg
-3x45kg
-3x50kg
-3x45kg
-3x40kg
-5x40kg
-6x35kg
nastepnie wyciskanie na klate :
-10x25kg
-8x30kg
-6x35kg
4x40kg
-2,25 x 45kg, nie udalo sie ukonczyc trzeciego ruchy
potem martwy ciag, maly ciezar i malo serii
-6x40kg
-7x40kg
-8x40kg
pozniej triset na plecy:
face pull 8x15kg + wioslowanie siedzac 8x35/30/25kg ( zmniejszalem co serie ), negatywy 8 razy. Miedzy cwiczeniami zadnej przerwy tyllko miedzy obwodami kilkanascie sekund
po plecach zrobilem wykroki chodzone , 20 powtorzen na ciezarze 25kg i na koniec pallof press 2x15 kg + sprinty 3x10m :)

co zauwazylem: ze schodze ledwo ponizej 90 stopni, jak robie powyzej 40kg. dlatego w poniedzialek zrobie z 7 serii po 5 potrzen na ciezarze 35kg i beda to pelne atg, nagrywac bede dla pewnosci. Dzisiaj tez nagralem 35 i 40kg i byly lekko ponizej 90 stopni ( 40kg ) i prawie atg ( 35kg), nie=stety plik za duzy i nie moge go wstawic. Takze podsumowujac -cel na nastepny trening: PRZYSIADY W PELNYM ZAKRESIE. To tyle z silowni dzisiaj, pozdrawiam :)


Zmieniony przez - zlatan07 w dniu 2017-10-07 13:12:18
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
No tylko i wyłącznie masa bo redukować nie ma za bardzo czego.
No było troche tych serii siadów i bardzo dobrze.
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 139 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6652
dokladnie, o redukcji nawet nie mysle haha. Co do siadow to tak, ogolnie bylo te 8 serii roboczych i jakies 4 rozgrzewkowe wiec sporo ;D

Dzisiaj wiec zaplanowalem sobie trening na jutro , wygladac bedzie tak:
1. przysiad high bar 8/6/5/5/3/5/6/8
2. wyciskanie wasko 8/6/6/5
3. hip thrust 4x6
4. superseria wioslowanie australijskie + negatywy 4x8
5. uginanie dwojek w lezeniu 4x6
6. uginanie bicepsa chwytem mlotkowym wyciagu dolnego 3x8


Odejscie od reguly, dodane dwa izolowane cwiczenia - uginanie dwojek zeby nie zaniedbywac zgiecia w stawie kolanowym, bo jak wiadomo jedna z glow pracuje tylko w tym zgieciu, a drugie - uginanie bicepsa dodalem sobie bo moje rece sa okropnie male i chyba bede dodawal biceps czesciej, zeby chociaz te 30-35cm bylo , a nie 29 jak obecnie XD Wyciskanie wasko z kolei dodane dlatego ze zawsze robie chwytem o szerokosci okolo 80 cm i moj triceps tez mega silny nie jest wiec po pierwsze - inny bodziec ze wzgleud na szerokosc chwytu , po drugie - wzmocnienie trojglowego ;D I to chyba na tyle dzisiaj :)


Zmieniony przez - zlatan07 w dniu 2017-10-09 20:29:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2634 Napisanych postów 6701 Wiek 49 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 133421
tak wtrace , siad i siad ATG, , zaznaczam ze to moje zdanie
ATG = mobilnosc
low bar = sila
nie wszyscy xa stworzeni do ATG , paralera wiekszosc zrobi , jak nie planujesz cyrkowych sztuczek w stylu OLiMPIC LIFTING to po co sie pchac w ATG ?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Martwy do oceny

Następny temat

Trening góra dół

WHEY premium