SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[ART] Pierwszy rok treningów

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1418469

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 9203
Bardziej chodzi mi o to że chciałbym dać troszkę odpocząć organizmowi, zrobić podstawowe badania, sprawdzić czy wszystko jest ok. I wrócić do treningu siłowego.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 991 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12921
Witam Was, co sądzicie o tym treningu ( poniżej) Chciałem go stosować przez 12 tygodni , cel redukcja .Do tego cardio przez pierwszy miesiąc , potem jak już zbudujemy wydolność chce włączyć interwały.

Trening:
Dzień I PUSH
-Wyciskanie sztangi leżąc 4x12
-Wyciskanie sztangi na skosie dodatnim z hantlami 3x12
-Rozpiętki 3x12
-Wyciskanie hantli siedząc 4x12
-Wznosy w przód 4x12
-Wyciskanie francuskie leżąc 4x12
-Wyprosty z użyciem wyciągu górnego 3x10
-Plank klasyczny 3x max
-Side plank 2x max


Dzień III PULL
-Podciąganie na drążku 4x10
-Martwy ciąg 4x8
-Wiosłowanie hantlą 4x12
-Face pull 4x12
-Szrugsy 3x8
-Uginanie przedramion ze sztangą 3x12
-Uginanie młotkowe 3x8
-Skłony z obciążeniem 3x10


Dzień VI LEGS
-Przysiad klasyczny 4x8
-Wykroki chodzone 4x12
-Żuraw 3x10
-Zbieranie grzybków 4x12
-Wypychanie suwnica 5x15
-Wspięcia na palce stojąc 4x15
-Wspięcia siedząc 4x20


Zmieniony przez - PanOs w dniu 2018-04-06 22:12:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Odjął bym z klatki i nóg po jednym ćwiczeniu i będzie ok.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
sqizzy
Bardziej chodzi mi o to że chciałbym dać troszkę odpocząć organizmowi, zrobić podstawowe badania, sprawdzić czy wszystko jest ok. I wrócić do treningu siłowego.



A czujesz permanentne zmęczenie, problemy z libido, brak energii ? Przerwy robimy kiedy zachodzi taka potrzeba a zachodzi rzadko przyjmując, że trenujesz z głową, trzymasz dietę i nie masz mocno stresującego trybu życia.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1127
Cześć. Po długiej przerwie od siłowni (a i nawet wówczas, gdy trenowałem, szału nie było, więc uznać można, żem świeżak), postanowiłem wrócić na dobre do pracy nad sobą. Wrócić powoli, metodycznie, zaczynając od planu rozpisanego w wątku otwierającym.
Jednym słowem:

Przysiad
Wyciskanie sztangi leżąc
Martwy ciąg
Wiosłowanie

2-3 razy w tygodniu, 4 serie po 12 powtórzeń, przez kilka-kilkanaście tygodni.

Potem dołożę to, co zasugerował ronie220, bo bardzo mi się ten plan podoba. Mam tylko jedno pytanie - czy martwy ciąg i przysiady można robić z kettlami, zamiast ze sztangą? Chodzę 2x w tygodniu na kettle i mam trochę łatwiejszy dostęp do tych odważników niż do sztangi. Minusem pewnie jest to - prócz odmiennej postawy, a przecież o wzorce ruchowe tu m.in. chodzi - że "skok" ciężaru w tych kettlach, do których mam dostęp, to 4 kg, co może być istotne przy doborze progresji obciążenia.

Czy może lepiej nie kombinować i dzielnie łapać się za sztangę?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Możesz ale sztanga jest o wiele efektywniejsza w kontekście budowania mięsni. Nogi to bardzo silna grupa i szybko skończą Ci sie ketle.


Zmieniony przez - ronie220 w dniu 2018-04-16 17:16:13
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1127
Bardzo dziękuję, tak też zatem zrobię - w miarę możliwości będę pracował ze sztangą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
I bardzo dobrze.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 991 Wiek 37 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 12921
ronie220
Odjął bym z klatki i nóg po jednym ćwiczeniu i będzie ok.


Jakimi ćwiczeniami zastąpił byś te poniżej :

-Face pull 4x12
-Żuraw 3x10
-Zbieranie grzybków 4x12
-Wypychanie suwnica 5x15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Zamiast face pulla chociażby pendlay row lub podciąganie hantli leżac na ławce skośnej (coś jak wiosłowanie tylko łokcie idą na boki).

Zamiast żurawia uginanie podudzi.

Zamiast zbierania grzybków jakakolwiek forma martwego ciągu lub wyprosty tułowia na ławce rzymskiej.

Zamiach wypychania wykroki lub siady bułgarskie.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

W jakim wieku zacząć trenować na siłowni?? Proszę o mądre wypowiedzi.

Następny temat

Jakie Cwiczenia, co i jak :/

WHEY premium