SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[ART] Pierwszy rok treningów

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1419694

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 47 Wiek 27 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2463
Zdecydowanie jestem za tym pomyslem i popieram.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 13
Witam przez 3 miesiące ćwiczyłem FBW .

Wyciskanie
Wiosłowanie
OHP
Przysiad
Bic + Tric.

Efekty są, ale trening całego ciała mi nie odpowiada. Próbowałem góra/dół ale to też nie dla mnie. Pytanie brzmi czy split parta raz w tygodniu będzie dla mnie odpowiedni czy jeszcze spróbować coś z partią 2 razy na tydzień ?


Zmieniony przez - tibadu w dniu 2018-03-21 12:10:33
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Split z partią raz na 7 dni to skok na zbyt głęboką wodę . Dlaczego nie pasuje góra/dół ? Fbw też nie ? To ja nie wiem jak chcesz rosnąć. Jeśli chcesz do czegoś dojśc to stosujesz efektywne schematy bez wzgledu na to czy Ci pasują czy nie.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 13
Okej. Jasna i konkretna odpowiedź. Fbw po prostu mi nie podchodzi. Nie czuję dobrze tego treningu. Może, dlatego że zawsze robiłem przysiad na początku, a później już nie było tyle energii na pozostałe ćwiczenia. W poście wyżej kolejność jest przypadkowa.
Spróbuję jeszcze raz góra dół. Czy może wyglądać tak:
Góra
Wyciskanie sztangi skos dodatni 3s
Wiosłowanie sztangą 3s
Wyciskanie Hantli ławka pozioma 3s
Podciąganie 3s
Przyciąganie sztangi do mostka 3s
Biceps + Triceps 3s
Dół
Przysiad 3s
Mc na prostych 3s
Wykroki 3s
Goblet Squat 3s
Wspięcia na palce stojąc 3s
Coś na brzuch

Wystarczy taki podział czy potrzebuje więcej ćwiczeń i podzielić na Góra 1 i 2 oraz Dół 1 i 2
I czy mogę dodać przedramię do dnia dołu??
Wyczytałem o takim podziale
tułów/kończyny
- tułów - plecy, klatka, barki
- kończyny - uda, triceps/biceps. Czy to dobry pomysł ?


Zmieniony przez - tibadu w dniu 2018-03-22 19:07:05
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Ten góra/dół jest ok, stosowałbym na początku 3 razy w tygodniu. Nogi przy takiej objętości wystarczą raz na 7 dni.
Z czasem możesz spróbować hybrydy, którą od jakiegos czasu rozpisuję podopiecznym:

FBW siłowo
x
Góra hiper
x
Dół hiper

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 13
Oki dzięki. Mógłbyś rozpisać przykład tej hybrydy. To może być bardzo ciekawe rozwiązanie.
A co powiesz o tym podziale tułów/kończyny?
Aha i napisałeś
ronie220
Ten góra/dół jest ok, stosowałbym na początku 3 razy w tygodniu. Nogi przy takiej objętości wystarczą raz na 7 dni.

Czyli robić I tydz. góra dół góra i II tydz. góra dół góra ? Czy góra dół góra dół góra dół ?


Zmieniony przez - tibadu w dniu 2018-03-23 16:01:58
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Opcja 1 a więc góra/dół/góra przez cały czas.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Jeśli chodzi o hybrydę to tutaj nie ma żadnej większej filozofii. W FBW wrzucasz same podstawy typu siad, wiosło, WL, żołnierskie w 5 x 5 chociażby. Później normalne zestawy jak w treningu, który przedstawiłeś w swoim poście.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 46 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 9203
Ronie, jak sądzisz, czy ćwiczenie pull/push na siłę mogę wykonywać przez okres dłużysz niż 8 tygodni ? Chciałbym do końca kwietnia trenować według mojego obecnego planu, następnie zrobić około 2-3 tygodni przerwy od ciężkich ćwiczeń, tak aby dać czas organizmowi na odpoczynek i wrócić na pull/push ale zmienić kilka ćwiczeń. Czy twoim zdaniem lepiej byłoby przejść na lower/upper ? I po 8 tygodniach znów wrócić na pull/push ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Mozesz i pol roku, byle wprowadzać jakies zmiany co jakiś czas.
1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

W jakim wieku zacząć trenować na siłowni?? Proszę o mądre wypowiedzi.

Następny temat

Jakie Cwiczenia, co i jak :/

WHEY premium