SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

[ART] Pierwszy rok treningów

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1415577

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Lukazie
Jestem aktualnie po PIERWSZYM treningu (Według Twoich zaleceń) i wygląda to następująco:
1. Wyciskanie sztangi leżąc (15KG) udało mnie się zrobić 5 serii (4 serie po 10 podnoszeń) ostatnia już niestety tylko 6 razy.
2. Martwy ciąg - sugerowałem się jedynie Video z Internetu. Jednak grupa bardziej "doświadczonych" na siłowni stwierdziła że technika wykonywania tego ćwiczenia jest do Bani że prędzej narobię sobie krzywdy. Więc z tego aktualnie zrezygnowałem.
Grupa na siłowni stwierdziła, że łatwiej będzie położyć się na brzuchu (na ławce) i ponosić sztangielki i tym sposobem udało mi się zrobić 5 serii po 10 razy
3. Przysiady - było to samo - problem z techniką wykonywania, jednak "pomocnik" pokazał w jaki sposób należy wykonać i tym sposobem udało mi się zrobić 5 serii po 12 przysiadów (sztanga łamana z za karku)
4. Na koniec polecono mi zamiast "Wiosła" zrobić ćwiczenie na maszynie (ściągając nachwytem za plecy) i tutaj również udało mi się zrobić 5 serii po 10 razy
5. Na koniec również miałem ćwiczenie "wyciskanie nogami" również tutaj udało mi się zrobić komplet.

Aktualnie: Nie jestem w stanie się ruszać (Bóle)
Pytanie do Ciebie: Czy kontynuować tym w/w planem przez okres 4-8 tygodni ?
Oraz czy ćwiczenia na maszynach (na początek) ?







Zmieniony przez - Lukazie w dniu 2017-09-05 12:30:52



Nie ma niestety wpływu na to jak robicie poszczególne ćwiczenie i nie jestem w stanie zagwarantować, że nie dojdzie do kontuzji przy błędnym wykonaniu. Plan jest dobry i oparty na najefektywniejszych ćwiczeniach ale te są najtrudniejsze technicznie. Maszyny są prostsze w obsłudze ale i o wiele mniej skuteczne.

Może przemyśl współpracę online, to ogarniemy technikę za pomocą filmów. Lepsze to niż kolejna puszka kreatyny.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 9694
Czy w którymś etapie "pierwszego roku" polecałbyś bieganie, pływanie? Kończę pierwszą "fazę",tj,


Przysiad
Wyciskanie sztangi leżąc
Martwy ciąg
Podciąganie na drążku lub Wiosłowanie


... coś zaczyna się dziać, ale dziś jak wszedłem szybszym tempem na 4 piętro to musiałem usiąść, gdyż dosłownie robiło mi się ciemno przed oczyma. Jednak dochodzę do wniosku, że samo podnoszenie ciężarku nie poprawi mi wydajności płuc sprzed 4 lat kiedy to trzymałem nikotynową cnotę...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
Do każdego etapu można dorzucać inne formy aktywności fizyznej, o ile uwzględnisz je w bilansie kcal i nie będzie ich zbyt wiele.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 63 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 9694
Mam 1km prostej drogi oraz pantofelki do biegania na twardą nawierzchnię. Czy lepiej biegać w DT po treningu czy w DNT. Oczywiście mam BCAA firmy SFD. 10g w DT.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
W sumie to obojętne. Możesz w dni wolne wrzucić ze dwie sesje.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 524
Czy mogę każdy etap lecieć po 10 tygodni, aby maksymalnie wykorzystać potencjał każdego etapu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
A nie lepiej zmieniać kiedy postępy się zatrzymują ? Czasem po 5 czasem po 12 tygodniach.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 524
Ok a co to znaczy, że postępy się zatrzymują? 2 miesiąc z rzędu waga stoi w miejscu czy nagle z 2kg miesięcznie robi się 0,3?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4061 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347349
0,3 to też jakiś progres.

Waga jest kiepskim wyznacznikiem. Bardziej lustro, obwody i postepy siłowe. Jeśli przez 3 tygodnie nie dołożysz na sztange nic to znaczy, że ciało potrzebuje zmian.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2 Wiek 38 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 134
Cześć, mam pytanie o podciąganie. Nie jestem w stanie zrobić 4 serii po 10 powtórzeń. Czy na początku robić mniej, tyle ile dam radę, czy pomóc sobie taśmą i stopniowo ją odstawiać?
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Następny temat

Jakie Cwiczenia, co i jak :/

Wiecej